Aracı olanlar; lastik tercihiniz ne, neden?
(19/12/2018, Saat: 11:08)ziyak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ford Kuga. Yazlık lastikleri 235/55 R18 'di ama çıkma jant bulup bir boy küçülttüm. Smile
Güle güle kullanın komşum. Benzer görüntüdeki Jeep Renegade bir süredir özel ilgi alanında (Yaklaşık 3 yıldır, 2 kez araç değiştirdim ilgi alanımda iken hala sadece ilgi alanımda) Çok tok duruşu olduğunu düşünüyorum aracınızın, yolda ağırlık kaynaklı bir güven durumu var kesinlikle. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
Nokian lar hayırlı olsun. Gun gelecek yagmurda karda farkını hissedeceksiniz diye dusunuyorum.
4 ceker jeepler kayarken, onden ceker, arkası malzeme dolu renault trafic minibusle karlı yokusu cıktıydım.
https://urun.n11.com/oto-lastik/nokian-2...-P12967674
Bugün siparişini verdim, fiyatta hayli güzellik yapmışlar 2018 üretim diye. Ihtiyacı olan zaten görmüştür bu ilanı, benimki hatırlatma olsun Wink
(10/07/2019, Saat: 00:32)Samet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: https://urun.n11.com/oto-lastik/nokian-2...-P12967674
Bugün siparişini verdim, fiyatta hayli güzellik yapmışlar 2018 üretim diye. Ihtiyacı olan zaten görmüştür bu ilanı, benimki hatırlatma olsun Wink
185/65/15 ebatları kullanıcısı olarak merak ettim araç nedir Samet hocam? Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Yazlık lastiklerde Hankook tercih ediyorum. Biraz sert yapısı var ama yolları düzgün olmayan bir yerde yaşıyorsanız tavsiye ederim. Sert olması nedeniyle aşınma daha geç oluyor. Konfor ve ses olarak da sert yapısı nedeniyle çok iyi sayılmaz. Nokian da denemek istediklerim arasında ama dayanıklılığı ne seviyede bilen komşumuz var ise paylaşırsa memnun olurum.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Kışlık lastik nokian wr d3 kullanıyorum. 3 yıl ve 30.000 km sonunda hala yeni gibi dişleri var. Yol ve kar performansı iyi + olarak buz performansı gerçekten çok iyi.
Kisliklarda ki başarısı yüzünden yazlık z line serisini takip ediyorum. Bu lastiği kullanan komşularım varsa yorumlarını görmek isterim Smile

@Samet komşum lastikleriniz hayirli olsun. Kazasız belasız kullanırsınız inşallah. Smile
Bende aynı lastiği takipteyim. Yorumlarınızi bekliyoruz
@FearOfATG
2008 legacy sw var Caner hocam.
@3RD1
Bendeki araba karakteri itibari biraz sert olduğundan yumuşak lastik arıyordum nokian iyi denk geldi. Devrim ağabey ve Serdar ağabeyde şiddetle tavsiye etmişti zamanında ilk defa kullanmış olcam bende Erdi bey..
@fatihbyfah amin inşallah. Tabi komşum kullanayım yazarım..
(10/07/2019, Saat: 17:23)fatihbyfah Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kışlık lastik nokian wr d3 kullanıyorum. 3 yıl ve 30.000 km sonunda hala yeni gibi dişleri var. Yol ve kar performansı iyi + olarak buz performansı gerçekten çok iyi.
Kisliklarda ki başarısı yüzünden yazlık z line serisini takip ediyorum. Bu lastiği kullanan komşularım varsa yorumlarını görmek isterim Smile

@Samet komşum lastikleriniz hayirli olsun. Kazasız belasız kullanırsınız inşallah. Smile
Bende aynı lastiği takipteyim. Yorumlarınızi bekliyoruz
Öncelikle @Samet hocam hayırlı olsun diyelim tekrar. Kazasız belasız yürüyüp gitsinler inşallah.

Erdi hocam bende yazlık kışlık bridgestone, kışlık karda çok iyi ama buzda yok resmen. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
@Samet o zaman komşum kullandıktan sonra yorumlarınızı bekliyorum. Bende de Fiesta var. Süspansiyonlar biraz sert. Lastikte sert olunca konfor baya aşağılarda kalıyor. Ama yumuşak lastik alıp da dayanıklılık konusunda pişmanlık yaşamak istemiyorum. Olduğum yerde yollar gerçekten çok kötü. Bu yazı kurtarıcak benim Hankook ama seneye zor.

Caner Bey bende de Starmax var kışlık. Karda ve yağışlı zeminde yere yapışıyor ama buz performansı aynı. En ufak fazla gaz yüklemede bile patinaja meylediyor.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Conti PremiumContact 6 iyi midir? Kullanan var mıdır? Ekim-Kasım indirimlerinden istifade 1 set almayı planlıyorum.

Bu arada Dayton marka lastiklerden uzak durun. Elimdeki (daha 1 yaşında olan) dayton lastikleri kullanılmaz halde kesip geri dönüşüme vereceğim. Bırakın ıslak zemini, soğuk havayı filan, kuru zemin asfaltta bile kayıyor. Rotuymuş balansıymış basıncıymış banamısın demedi. Aracın ESC kayıtlarına baksalar drift yaptığımı sanacaklar, (daytonları unuttuğum) her kalkışta ESC yanıyor.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hafif ticari aracı aile aracı olarak kullanmak posicor 8 3,251 22/02/2021, Saat: 00:21
Son Yorum: posicor
  Aracınızda motor yağı olarak hangi markayı tercih ediyorsunuz? Neden? papazerigi 121 147,423 09/12/2020, Saat: 00:45
Son Yorum: Mustafa40
  Tercihiniz Basılı Kitap'mı Elektronik Kitap'mı ? Delidumrul 59 30,776 24/01/2019, Saat: 15:02
Son Yorum: helliox
  Klavye tercihiniz posicor 23 11,481 19/12/2018, Saat: 02:36
Son Yorum: gravesgel
  Neden Tıraş Kreminden / Köpüğünden Slime Yapıyorlar aliyuksel 2 3,188 09/04/2017, Saat: 10:46
Son Yorum: aliyuksel
  Neden buluşma düzenlemiyoruz? Suhulet 48 46,385 20/02/2017, Saat: 17:10
Son Yorum: Rayko
  Neden Sabun Yapıyorum martin 6 10,102 23/01/2015, Saat: 01:55
Son Yorum: theunnamed
Bug Muaynesi olmayan aracı alırken işlem sırası BigHillMe 10 10,358 27/07/2013, Saat: 03:57
Son Yorum: BigHillMe
  Gönüllümüzün aracı çalınmıştır bilgilerinize BigHillMe 4 6,077 22/03/2013, Saat: 17:43
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: