Aracı olanlar; lastik tercihiniz ne, neden?
(05/12/2012, Saat: 21:07)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular o değil de piyasada peluş ya da ısıtmalı koltuk kılıfları var. Bunlarda kullanan var mı hiç? Bugün soğuk koltuk üstümdeki kabana rağmen belimi baya üşütünce rahatsız oldum, böbreklerimi üşütmek istemiyorum bizim ailede biraz sıkıntı.

Isıtmalı ya da peluş koltuk kılıfı alayım diyorum. Ne dersiniz?

Benim önerim:
e04c91a33d838c3328cf70ee10177747.jpg
www.tekyumruk.com
(05/12/2012, Saat: 21:07)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular o değil de piyasada peluş ya da ısıtmalı koltuk kılıfları var. Bunlarda kullanan var mı hiç? Bugün soğuk koltuk üstümdeki kabana rağmen belimi baya üşütünce rahatsız oldum, böbreklerimi üşütmek istemiyorum bizim ailede biraz sıkıntı.

Isıtmalı ya da peluş koltuk kılıfı alayım diyorum. Ne dersiniz?

bende de aynı problem oldu
polar kumaş kestirdim kafalıkların altındaki demirlere de
bağladım sorun kalmadı panço yağmurlıklar gibi giydirede bilirsin
1,50 x 3,00 ebatlarında aldım ortadan ikiye böldüm arka için diğer parçayıda tam ikiye böldüm işlem tamam

görüntü biraz kötü fakat yağmurlu havalarda koltuğun zarar görmesinide önlüyor oyüzden görüntünün bi önemi yok benim için
Eskişehirin soğuğuna peluş da polar da fayda etmez. En temizi zaman ayarlı webasto. Big Grin
konu almış başını gitmiş ben yeni gördüm Blush

benim lastik tercihim goodyear efficient grip, hem yol tutuş, hem yumuşaklık konusunda iyi, goodyeara da güveniyorum o sebeble de bu modelini kullanıyorum.

koltuk kılıfına gelince izmir sıcak malumunuz gerek kalmıyor.

selamlar.
Music 
michelin
continental
orjinal bulabilirsen nokian
Sert performans lastikleri her zaman tercihim,en az H koduyla başlamalı.
Frenleme ve tutuşu,yumuşak lastiklere göre her zaman daha iyi buluyorum.
(31/07/2013, Saat: 01:28)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sert performans lastikleri her zaman tercihim,en az H koduyla başlamalı.

güvendiğim bi lastikçi arkadaşım, kumhu ku31 önerdi. yol tutuşu, fren mesafesi ve özellikle virajlarda çok güvende hissediyorum, ucuz olsun dedim bunu taktı. Michelin 550 TL imiş tanesi bunu 260a taktı. Valla iyi gibi ama. üstad onda damı yanlış yaptık yoksa?

225 55 17 - kumho ku31'miş.

iqfnf4.jpg
Bir de michelinler artık eskisi kadar kaliteli değilmiş. Eğer ticari değilse araç, hergün binilmeyecekse, kesnlikle michelin vermiyorlar.

Onun yerine japon ismine benzer bir şeyler söyledi unuttum. baktım şimdi hankook olabilir. onu öneriyorlar. yumuşak ve hesaplı imiş.

Bu arada japonların çakmasını yapmışlar adı çinli imiş Big GrinBig Grin dün buldum bunu Big GrinBig Grin ne iğrencim dimi Tongue
10 yıldır her yıl 15-20 bin km yaparım.

Petlas, Michelin, Goodyear ve Bridgestone olmak üzere birçok markanın kış ve yaz lastiğini kullandım. Yukarda yazılan her markanın her modeli hatta her çaptaki ölçüsü aynı kalitede olmaya biliyor.

Benim değiştirme önerim genelde şu şekildedir

4 yıl -
40.000 km -
diş derinliği 4mm

Hangisi önce sağlanırsa o zaman lastiği değiştiririm.

Yazlık lastik olarak kullandığım : Goodyear Efficientgrip
Kışlık olarak kullandığım :Michelin Alpin

Önceki yazlıklarım Michelin Primacy HP idi. Memnun değildim. Goodyear daha sert ve gürültülü ama yol tutuşunu beğeniyorum. Michelin Primacy HP'den en çok yağmurda şikayet ediyordum. ıslak asfaltta yol tutuşu berbattı. resmen aracın kıçı başı bir oynardı. Fren mesafesine hiç girmeyeyim hatta.

Ama kışlık Michelin lar gayet iyi. Kalite konusunda kışlık Petlas da kullandım. Çok memnun kaldığımı söyleyebilirim.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
Denemek lazım,Mornett Hocam
10.000 km de kabak olan Continental gördükten sonra marka kavramı güven vermiyor.
Michelin yumuşak lastikleri kuru asfaltta,hamur üstünde gidiyor izlenimi veriyor.Islak zeminde Michael Jakson gibi figürler yapıyor.

(31/07/2013, Saat: 09:23)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(31/07/2013, Saat: 01:28)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sert performans lastikleri her zaman tercihim,en az H koduyla başlamalı.

güvendiğim bi lastikçi arkadaşım, kumhu ku31 önerdi. yol tutuşu, fren mesafesi ve özellikle virajlarda çok güvende hissediyorum, ucuz olsun dedim bunu taktı. Michelin 550 TL imiş tanesi bunu 260a taktı. Valla iyi gibi ama. üstad onda damı yanlış yaptık yoksa?

225 55 17 - kumho ku31'miş.

iqfnf4.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hafif ticari aracı aile aracı olarak kullanmak posicor 8 3,218 22/02/2021, Saat: 00:21
Son Yorum: posicor
  Aracınızda motor yağı olarak hangi markayı tercih ediyorsunuz? Neden? papazerigi 121 146,862 09/12/2020, Saat: 00:45
Son Yorum: Mustafa40
  Tercihiniz Basılı Kitap'mı Elektronik Kitap'mı ? Delidumrul 59 30,724 24/01/2019, Saat: 15:02
Son Yorum: helliox
  Klavye tercihiniz posicor 23 11,416 19/12/2018, Saat: 02:36
Son Yorum: gravesgel
  Neden Tıraş Kreminden / Köpüğünden Slime Yapıyorlar aliyuksel 2 3,175 09/04/2017, Saat: 10:46
Son Yorum: aliyuksel
  Neden buluşma düzenlemiyoruz? Suhulet 48 46,314 20/02/2017, Saat: 17:10
Son Yorum: Rayko
  Neden Sabun Yapıyorum martin 6 10,089 23/01/2015, Saat: 01:55
Son Yorum: theunnamed
Bug Muaynesi olmayan aracı alırken işlem sırası BigHillMe 10 10,347 27/07/2013, Saat: 03:57
Son Yorum: BigHillMe
  Gönüllümüzün aracı çalınmıştır bilgilerinize BigHillMe 4 6,071 22/03/2013, Saat: 17:43
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: