Aracı olanlar; lastik tercihiniz ne, neden?
(07/10/2013, Saat: 22:15)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar konuyu donanım haber oto forumlarına çevirmeyelim lütfen Smile

Ben var yaaa Petlası bizim karakaçana bile takmam. Bizim şirket arabasında var, mübarek sankim patlak tekerle gidiyorsun. Almayın kardeşim, üstüne 50 lira daha koyun....... daha uzar gider ama Lord şimdilik idare etsin Smile))
michelin
Petlas aldım
(08/10/2013, Saat: 22:47)geldigitti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Petlas aldım

yumuşacık lastik sağlıklı kazasız belasız cezasız günlerde kullanın.
(08/10/2013, Saat: 22:56)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

yumuşacık lastik sağlıklı kazasız belasız cezasız günlerde kullanın.

Bu güzel dileğiniz hepimiz için "kabul olmuş" dua olsun.

Dogru tercih.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
aurora radial k705 4 mevsim
aracın ustunde aldıgımda bu vardı
sanırım çinmalı buda Big Grin
düzeltme kore malı hankook un fabrıkasında uretılen bir lastikmiş
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(10/10/2013, Saat: 01:01)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: aurora radial k705 4 mevsim
aracın ustunde aldıgımda bu vardı
sanırım çinmalı buda Big Grin
düzeltme kore malı hankook un fabrıkasında uretılen bir lastikmiş

Hankook kalitelidir hocam normal lastikleri ama kislik nail bilmiyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
Marshall kullanmış ve memnun kalmıştım. Yumuşak bir lastiktir. Yol seslerini büyük ölçüde kesmişti. Çok agresif kullanmadığımdan diğer konularda kötü bir yanını görmedim.[/b]
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
Kış lastiği zorunluluğu 1 Aralık’ta başlıyor

http://www.haberahval.com/otomobillerde-...yor-2.html

Kar lastiği otomobil, otomobil Kış Lastikleri, Kar lastiği, En iyi Kar Lastiği – Kış Lastikleri Fiyatları – Kışlık, kar Lastik Fiyat. Yönetmeliğin kapsamı genişliyor. Bu kış hazırlıklı olun Otomobillerde de kar lastiği zorunlu olacak Kış lastiği zorunluluğu 1 Aralık’ta başlıyor Yolcu ve yük taşıyan ticari araçlara 1 Aralık-1 Nisan tarihleri arasında getirilen kış lastiği kullanma zorunluluğu, bu kış binek otomobilleri de kapsayacak GEÇTİĞİMİZ yıl, ilk aşamada yolcu ve yük taşıyan ticari araçlara getirilen kış lastiği zorunluluğu, bu kış binek otomobilleri de kapsayacak. Yasal zorunluluk öncesinde toplam 10 milyon adetlik lastik pazarının sadece 1.5 milyon adetim oluşturan kış lastiği pazan iki kat büyüyerek 3 milyon adete ulaştı. Bu yıl ise Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının uygulamanın kapsamını genişleterek binek otomobilleri de listeye dahil etmesi ile birlikte satışların 5 milyon adete ulaşması bekleniyor. Yüzde 30 arttı Kış lastiği zorunluluğunun getirilmesiyle birlikte, kış lastiği kullanım oranları da yüzde 18-20 aralığından yüzde 30′lara kadar yükseldi. Türkiye’de lastik pazan yaklaşık 10 milyon adetlik satış kapasitesine sahip. Resmi Gazete’de 8 Kasım 2012 tarihinde yayımlanan yönetmelik uyarınca, yolcu ve yük taşıyan araçlara 1 . Araiık-1 Nisan tarihleri arasında kıç lastiği takmayan yolcu-ve yük taşıyan araçlara kesilen cezalar 500 TL olarak belirlendi. Ancak, Bakanlığın binek otomobilleri de kapsama alması durumunda uygulanacak cezanın kaç lira olacağı henüz belli değil. Kış lastiği +7 derecenin altındaki hava koşullarında özellikle ıslak zeminde yol güvenliğinin başlıca şartlarından biri olarak gösteriliyor. Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıklamalarına İLA göre her yıl ıslak, LJMELJ karlı ve buzlu zeminde * yaklaşık 16 bin kaza meydana geliyor. Kazanın önüne geçti Uygulamanın sürücü ve yayaların trafikteki can gü- i yenliğini artıracağına dikkat çeken Michelin Türkiye Ope- I rasyon Direktörü Sertan Ak-çagöz, “Islak zemin, kar ve gizli buzlanmanın yarattığı tehlikelerden korunmak için kış lastikleri büyük önem taşıyor. Yürürlüğe giren kış lastiği zorunluluğu ile kış aylarında yaşanan kazaların önemli bir kısmının önüne geçilmiş oldu. Biz sürücülere hava sıcaklığı 7 derecenin altına düştüğünde üstün performans için kış lastiği kullanmasını öneriyoruz” dedi. Karaborsası oluştu Geçtiğimiz yıl yolcu ve eşya taşıyan ticari araçlarda kış lastiği kullanılmasını zorunlu hale getiren yönetmeliğin Resmi Gazete’de yayım-lanmasıyla, bazı lastik satıcı-lan kış lastiğinin herkes için zorunlu olduğunu öne sür-! müştü. Ancak Emniyet Genel Müdürlüğü, bir açıklama yaparak, uygulamanın ilk etapta şehirlerarası yolcu ve yük taşıyan ticari araçlara yönelik olduğunu, özel araçlar için herhangi bir zorunluğun bulunmadığını bildirdi. Bu yıl ise yönetmeliğin kapsamının genişletilmesi durumunda kış lastiği uygulaması binek otomobilleri de içine alacak.
Bugünün Tarihi: 09 Aralık 2013

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hafif ticari aracı aile aracı olarak kullanmak posicor 8 3,229 22/02/2021, Saat: 00:21
Son Yorum: posicor
  Aracınızda motor yağı olarak hangi markayı tercih ediyorsunuz? Neden? papazerigi 121 147,324 09/12/2020, Saat: 00:45
Son Yorum: Mustafa40
  Tercihiniz Basılı Kitap'mı Elektronik Kitap'mı ? Delidumrul 59 30,749 24/01/2019, Saat: 15:02
Son Yorum: helliox
  Klavye tercihiniz posicor 23 11,430 19/12/2018, Saat: 02:36
Son Yorum: gravesgel
  Neden Tıraş Kreminden / Köpüğünden Slime Yapıyorlar aliyuksel 2 3,180 09/04/2017, Saat: 10:46
Son Yorum: aliyuksel
  Neden buluşma düzenlemiyoruz? Suhulet 48 46,328 20/02/2017, Saat: 17:10
Son Yorum: Rayko
  Neden Sabun Yapıyorum martin 6 10,091 23/01/2015, Saat: 01:55
Son Yorum: theunnamed
Bug Muaynesi olmayan aracı alırken işlem sırası BigHillMe 10 10,349 27/07/2013, Saat: 03:57
Son Yorum: BigHillMe
  Gönüllümüzün aracı çalınmıştır bilgilerinize BigHillMe 4 6,072 22/03/2013, Saat: 17:43
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: