Aracı olanlar; lastik tercihiniz ne, neden?
@ohtararan, aynı yoldan geçmişiz Smile nokian da düşündüm ama daha çok kış lastiklerinde yoğunlaşmış bir firma olduğu düşüncesiyle bir de internet dışında bulamadığım için dunlop aldım. Benim de önceki lastikler michelin primacy hp’ydi. Dunlop micheline göre bariz daha sessiz geldi bana.
yaşam bir zevktir
denk gelmenin boylesi. aklimda dunloplar, diger urunlerinden dolayi on yargim vardi, o sebeple gectim nokiana ama internetten almistim.
VW Polo marka aracım fabrika çıkışı Dunlop SP Sport lastikler ile gelmişti, 5 yıl kullandıktan sonra Goodyear Efficientgrip Performans lastikler ile değiştirdim; bu süreçte yakıt tüketiminin azaldığını ve ıslak zeminde yol tutuşun arttığını gözlemledim. Ancak Goodyear marka lastikler daha kolay patlıyor.
Pazar günü itibari ile Bridgestone ailesinin Turanza isimli üyesini rafa kaldırıp, Blitzer gibi bir şeydi diğerinin modeli yine Bridgestone marka olan kışlıkları sahaya sürdüm. Kar kış çetin geçecek diye düşünüyorum geçen yıl doğru dürüst kar yağmadı çünkü. Kazasız belasız sürüşler herkese.
Tedbir bizden, takdir Allah'tan..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
(20/10/2018, Saat: 14:18)vintage Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçenlerde Dunlop fm800 model lastik aldım. A sınıfı yol tutuş c sınıfı yakıt değerlerine sahip. Yol tutuşunu ve konforunu beğendim. Düşünenlere tavsiye ederim.

@vintage komşu aradan geçen zaman içinde nedir düşünceleriniz? Yazlık lastik alacağım dunlop fm800 ile falken ze310 arasında kaldım . Aracım ibiza (42000 km)  7 yıldır kullandığım dunlopları değiştirmenin zamanı çoktan geçti ? . Ze310 2018 çıkışlı yeni bir lastik ve kağıt üzeri değerleri fm800 den biraz daha iyi gibi..

Yakıt tüketimi (bence önemli değil çünkü bariz fark yapmıyor ) her ikisi de E sınıfı , ıslak zemin her ikisi de A sınıfı sessizlik dunlop 69 db falken 67 db.

Bu anlamda fm800 kullanan biri olarak görüşleriniz önemli ..Tabii ki konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşların yorumlarını da öğrenebilirsem sevinirim .

Tşk..
Petlas denedim ilk kez. Kar lastiğiymiş.
Kar yağmazsa sıkıntı yok. Ha bi de yağmurda 80 i geçmemek gerekiyo. Drift yapıyosunuz benim gibi.
Paraya yazık oldu velhasıl..
Smile
Petlas emanet kullandıgım bir arabada vardı, aman abi hangi modeli vs. neydi bilemem ama hani pet siseden donusum yapmıslar gibi adını hak ediyordu. Kısa bir donem kullanmama ragmen hic sevmediydim.

Continental, Nokian veya Michelin ileride omrumuz olursa alacagım lastik olur daha once yazmısmıydım hatırlamıyorum. Kısa bir donem kullanıp unutamadıgım Nokian ilk tercih sırasında.

Bu arada bu kıslık lastik zorunlulugu dolayısıyla ticari veya ozel aracına lastik bakan varsa uygun fiyatlı, Michelin in yan urunu olan Kormoran markasına goz gezdirmenizi oneririm. Pek bilinmiyor ama Michelin urettiriyor bunları.  Fiyatlar nispeten daha uygun.
(15/12/2018, Saat: 19:56)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Petlas emanet kullandıgım bir arabada vardı, aman abi hangi modeli vs. neydi bilemem ama hani pet siseden donusum yapmıslar gibi adını hak ediyordu. Kısa bir donem kullanmama ragmen hic sevmediydim.

Continental, Nokian veya Michelin ileride omrumuz olursa alacagım lastik olur daha once yazmısmıydım hatırlamıyorum. Kısa bir donem kullanıp unutamadıgım Nokian ilk tercih sırasında.

Bu arada bu kıslık lastik zorunlulugu dolayısıyla ticari veya ozel aracına lastik bakan varsa uygun fiyatlı, Michelin in yan urunu olan Kormoran markasına goz gezdirmenizi oneririm. Pek bilinmiyor ama Michelin urettiriyor bunları. Fiyatlar nispeten daha uygun.
Bilgilendirme için teşekkürler Serdar hocam. Lastik fiyatları almış başını gitmiş. Yazlık ve kışlıklar '0' neredeyse şu an bereket de bir süre lastik derdimiz yok inşallah. 2 yıl önce 3 sene önce Good Year parasına şimdi Petlas alınmıyor.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@Janberd bildiğim kadarıyla dunlop ve falken aynı fabrika ürünleri. Fm800 ile ze aynı ürün bile olabilir. Benim aldığım dönemde falken 50 TL daha ucuzdu. Lastiğin yol tutuşunu beğendim. Daha önceki lastiklerde frene basarak girdiğim virajları bu lastikle frensiz alıyorum. Bi ara kaldırımın kenarına baya girdim lastik yırtıldı sandım ama bisey olmamıştı. Dayanıklı diyebilirim. Frenleme konusunda bir memnuniyetsizlik yaşamadım. Umarım yaşamam Smile bence tam bir f/p ürünü. Bendeki 225/50/17
yaşam bir zevktir
(15/12/2018, Saat: 19:56)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Petlas emanet kullandıgım bir arabada vardı, aman abi hangi modeli vs. neydi bilemem ama hani pet siseden donusum yapmıslar gibi adını hak ediyordu. Kısa bir donem kullanmama ragmen hic sevmediydim.

Bu arada bu kıslık lastik zorunlulugu dolayısıyla ticari veya ozel aracına lastik bakan varsa uygun fiyatlı, Michelin in yan urunu olan Kormoran markasına goz gezdirmenizi oneririm. Pek bilinmiyor ama Michelin urettiriyor bunları.  Fiyatlar nispeten daha uygun.

komşumun söylediğine katılıyorum. kış lastiği için çok başarılı bir marka hem şöyle ki Michelin fabrikasından çıkıyorlar diye biliyorum. ben kış lastiklerinde hiçbir zaman üst düzey markalara ciddi paralar verilmesini önermem kendim de hiç kullanmadım desem yeridir. yazın pirelli'nin alternatifi yok performans için fakat kış lastiklerinde kumho kormoran gayet güzeller f/p'de.
Be A Gentleman...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hafif ticari aracı aile aracı olarak kullanmak posicor 8 3,223 22/02/2021, Saat: 00:21
Son Yorum: posicor
  Aracınızda motor yağı olarak hangi markayı tercih ediyorsunuz? Neden? papazerigi 121 146,867 09/12/2020, Saat: 00:45
Son Yorum: Mustafa40
  Tercihiniz Basılı Kitap'mı Elektronik Kitap'mı ? Delidumrul 59 30,725 24/01/2019, Saat: 15:02
Son Yorum: helliox
  Klavye tercihiniz posicor 23 11,417 19/12/2018, Saat: 02:36
Son Yorum: gravesgel
  Neden Tıraş Kreminden / Köpüğünden Slime Yapıyorlar aliyuksel 2 3,179 09/04/2017, Saat: 10:46
Son Yorum: aliyuksel
  Neden buluşma düzenlemiyoruz? Suhulet 48 46,318 20/02/2017, Saat: 17:10
Son Yorum: Rayko
  Neden Sabun Yapıyorum martin 6 10,089 23/01/2015, Saat: 01:55
Son Yorum: theunnamed
Bug Muaynesi olmayan aracı alırken işlem sırası BigHillMe 10 10,347 27/07/2013, Saat: 03:57
Son Yorum: BigHillMe
  Gönüllümüzün aracı çalınmıştır bilgilerinize BigHillMe 4 6,071 22/03/2013, Saat: 17:43
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: