Tıraş sonrası uçuk benzeri döküntü
Merhaba sevgili tıraş severler uzun zamandır formu takip etmekteyim fakat sorunuma çözüm bulamamaktayım yaklaşık 5-6 yildir gerek de alet gerekse jiletli ustura kullanıyorum daha önceki yillalarda da neredeyse piyasadaki tüm kullan at ve kartuşlu sistem.tras bicaklarini kullandim sorunum şu ki tıraştan sonra hicbiyerinde herhangi tahris vs. olusmuyor duzenli şap kullaniyorum herhangi bir yanma hissetmiyorum fakat tıraştan 2 gun sonra agiz kenarlarimda uçuk benzeri beyaz cok minik birsuru sivilce cikiyor 1 gun sonra kendiliginden geciyor fakat izi 1 hafta kadar kaliyor bu sorunu yasayan veya yasayip bir cozume ulasan varmi yardimci olursaniz cok sevinirim keyifli tıraşlar...
(18/10/2021, Saat: 23:04)çağtayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba sevgili tıraş severler uzun zamandır formu takip etmekteyim fakat sorunuma çözüm bulamamaktayım yaklaşık 5-6 yildir gerek de alet gerekse jiletli ustura kullanıyorum daha önceki yillalarda da neredeyse piyasadaki tüm kullan at ve kartuşlu sistem.tras bicaklarini kullandim sorunum şu ki tıraştan sonra hicbiyerinde herhangi tahris vs. olusmuyor duzenli şap kullaniyorum herhangi bir yanma hissetmiyorum fakat tıraştan 2 gun sonra agiz kenarlarimda uçuk benzeri beyaz cok minik birsuru sivilce cikiyor 1 gun sonra kendiliginden geciyor fakat izi 1 hafta kadar kaliyor bu sorunu yasayan veya yasayip bir cozume ulasan varmi yardimci olursaniz cok sevinirim keyifli tıraşlar...
Keyifli tıraşlar komşum. Sorununuzun tıraş teknikleriniz, denediğiniz çeşitli tıraş yöntemleri gibi şeyler olduğunu düşünmüyorum. Sorun tıraşınızda olsa tahriş yaşardınız zaten. Bir sorun oluşmuyorsa tıraşınız kaliteli geçmiştir. Kullandığınız kozmetiklerle alakalı alerjik bir sorun olabilir. Aynı şekilde bazı kullanıcıların ciltlerinde platin kaplı jiletler kullanıldığında alerjik tepkime verdiği görülür. Fakat sorunun bu olduğunu da düşünmüyorum. Şap kullandığınızı belirtmişsiniz şap sivilceleri kurutmada çok etkili bir malzeme. Fakat sorununuzun devam ettiğinden bahsetmişsiniz. En iyisi bir dermatoloğa gitmeniz bana kalırsa. Geçmiş olsun, keyifli tıraşlar.

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Şu elimde görmüş olduğunuz jileti taçsız kral Pele, Bakenbauer, Nadya Komanaççi, Biricit Bardo, İngiltere Kraliçesi Elizabet, Kaleci Mıyer, Fenerbahçeli Cemil kullandı.”
Kaç yaşındasınız? Yaşınız gençse ergenlik çağı ile alakalı bir durum olabilir.
(18/10/2021, Saat: 23:04)çağtayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba sevgili tıraş severler uzun zamandır formu takip etmekteyim fakat sorunuma çözüm bulamamaktayım yaklaşık 5-6 yildir gerek de alet gerekse jiletli ustura kullanıyorum daha önceki yillalarda da neredeyse piyasadaki tüm kullan at ve kartuşlu sistem.tras bicaklarini kullandim sorunum şu ki tıraştan sonra hicbiyerinde herhangi tahris vs. olusmuyor duzenli şap kullaniyorum herhangi bir yanma hissetmiyorum fakat tıraştan 2 gun sonra agiz kenarlarimda uçuk benzeri beyaz cok minik birsuru sivilce cikiyor 1 gun sonra kendiliginden geciyor fakat izi 1 hafta kadar kaliyor bu sorunu yasayan veya yasayip bir cozume ulasan varmi yardimci olursaniz cok sevinirim keyifli tıraşlar...

öneriniz için teşekkur ederim son çare dermatolog gibi gözüküyor.
(18/10/2021, Saat: 23:32)SertAdam Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kaç yaşındasınız? Yaşınız gençse ergenlik çağı ile alakalı bir durum olabilir.

yaşım 30
(19/10/2021, Saat: 00:49)çağtayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: öneriniz için teşekkur ederim son çare dermatolog gibi gözüküyor.
Rica ederim komşum geçmiş olsun tekrar

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Şu elimde görmüş olduğunuz jileti taçsız kral Pele, Bakenbauer, Nadya Komanaççi, Biricit Bardo, İngiltere Kraliçesi Elizabet, Kaleci Mıyer, Fenerbahçeli Cemil kullandı.”
Benimde kartuşlularla istisnasız her tıraşta yaşadığım bir sorundu. Geleneksel tıraşa başlama ve geltir.com'u kurma sebebim bile olabilir Smile  
Çözümü tıraş sonrası ürünlerde salisilik asit içeren bir şeylerin kullanımıdır. Kendinizde kolayca yapabilirsiniz. İlgili konu burada.
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Çok yakın tıraş oluyorsunuz ve cildinizi tahriş ediyorsunuz. Yakınlıktan ziyade konfora odaklanın. Aynı yerden çok fazla geçmeyin, çok fazla perde yapmayın. Kullandığınız jileti konfor odaklı seçin. Tıraş sonrası ciltte ortaya çıkan her türlü sıkıntı cildin tahrip olmasından dolayıdır.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 334,345 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 337,150 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,331 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 935 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,532 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,267 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,116 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,294 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,544 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,486 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: