Speick Tıraş Sabunu
Merhaba,
Baskın kokulu ve birçoğunuzun sevmeyebileceği (ben çok hoşlanmadım) çok ağır baharat kokulu bir tıraş sabunu ile karşı karşıyayız. Ürün Almanya'dan gelen bir arkadaşım vasıtasıyla elime geçti. Özel olarak sipariş vermiştim speick'i. Irisch Moos da bekliyordum ama maalesef o gelmedi. bir tane de stick tabac'ım var. acil durumlar için saklıyorum. Big Grin

Her neyse asıl konumuza dönelim. Efendim, herhangi bir sabunu elime aldığımda ilk yaptığım gibi bunu da kokladım. Koku kesinlikle eşsiz bir koku. bir benzerini bulabileceğinizi sanmıyorum. Çünkü sabun firmalarının birçoğunun bu kadar ağır kokulu bir baharat sabunu yapmaktan çekineceklerini düşünüyorum. Hatta o kadar ki sabunu çalışma odama bırakmıştım eşim "öfff bu ne ya" diyerek bu yeni kokuyu ne kadar sevdiğini! belirtti Big Grin . Hatta sonra sabunu bastığım tası banyoda açık bıraktım bir süre de banyonun yakınından dahi geçmedi. Deneme maksatlı köpük yaptım ama henüz tıraş olmadım, akşama inşallah. Koruyuculuk yorumlarımı biraz erteleyeceğim, daha tutarlı olması açısından. Ama ilk izlenimleri ertelemeyeceğim. Takip edenler başlık altında bulacaklar yorumlarımı.

Efendim sabun ile kokusunun haricinde hoşuma gitmeyen bir yanı daha oldu. Bu güne kadar MWF'den, arkoya birçok sabunda deneyip başarılı bir şekilde uyguladığım mikrodalga tekniğini bu sabunda uygulayamadım. Sabun çok sert. Kaba basmak için dilimlerken zaten zorlanıyorsunuz. Daha sonra mikrodalga fırına attığımda ise 20 saniyede sabunun belli yerlerde renginin kahverengileştiğini gözlemledim, sanki yanmış gibi. Hemen kapatıp fırını biraz yumuşamış olan sabunda parmağımla bastırarak deneme yoluna gittim ki o da çok işeyaramadı. Sonuçta sabunu biraz ıslatıp yumuşatmayı denedim. Suyu emen sabun yumuşadı ve başparmak baskısı ile daha iyi bir şekilde yerine oturdu. Tavsiyem kullanabilenlerin rende yöntemini bir denemeleri. sonuç nasıl olur bilmiyorum ama ben-mari usulünün de pek işe yarayaacğını sanmıyorum. Bir dahaki sefere yanmaya müsade etmemek için biraz ıslattığım sabunu önce dilimleyip hala nemliyken mikrodalgaya sokmayı deneyeceğim.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Saygılarımla
Baharat kokusunu merak ettim bu kadar kuvvetli bir kokuyu yurt disindan alamayiz postayla belliki yoksa kesin acip kontrol ederler Smile performans yorumunuzu da bekliyorum efendim.

İslatip nemli bir sekilde mikrodalgaya koymayin derim arkoyu vaktinde nemli halde mikrodalgaya koydugumda ve icinde unuttugumda sesle birlikte kapagi actigimda dunyanin en buyuk ecis bucus sabununu gordum patlamis kabarciklar cikarmis bir sabundu Smile zaten mikrodalganin espirisi yiyecegin veyahut icinde ne varsa artik o maddenin icideki su molekullerini isitip yapacagi hareketlerle yemegi isitmasi en azindan ben boyle biliyorum o yuzden mikrodalgaya nemli koymayin derim hos nemsizken dahi koymayin bu islem yuzunden o orijinal sabun artik eski sabun olmayacak
Mikrodalga yöntemi gliserin bazlı sabunlar için geçerlidir arkadaşlar. Soğuk pres sabunları mikrodalgaya sokmayın özelliklerini bozabilirsiniz. Bunun yerine benmari usulu ısıtıp, elle yoğrulacak kıvama gelecek kadar yumuşatmak ve istediğiniz kaba elle basmak daha mantıklı olacaktır. Ama bu da triple milled denilen sert soğuk pres sabunlarda pek işe yaramaz. Bunlara çare ufak ufak rendeleyip kaba basmaktır.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=719
gliserin bazlı sabunum hiç olmadı ama donyağ bazlı sabunlarda başarı ile uyguladım mikrodalga yöntemini.. Zaten 10-15 saniye genelde yeterli oluyor bu tip sabunlar için. fazlası zarar. sabunu hafif ısıtıp yumuşatacak kadar tutmak lazım.
Saygılar
eğlenceli bir inceleme olmuş Smile elinize sağlık. speick' in bütün ürünlerinde bu koku vari bastırmak için menekşe falan koyuyor bazı ürünlerine lakin nafile bir gayret oluyor bu. eşim de eşinizle aynı tepkiyi veriyor. hanım testini geçemiyor yani Smile eski bir kokusu var, ben de beğenirim eski kokuları biraz sever gibi oldum. ürünleri genelde kaliteli lakin sabunu denememiştim, bahsettiğiniz üzere denemeyeceğim de Smile
selamlar.
teşekkür ederim hocam. Eğlenceli yazma hususunda sizin ve ihtilaf hocamın eline su dökemem. sizlerden ilham alıyorum Smile

Açıkçası beni çok rahatsız etmedi ama o karabiberimsi kokudan dolayı ilk başta "yüzüme sürersem yakar mı acaba ?" diye düşündüm doğrusu. Proraso'dan sonra hiç aradığım bir his değil yüzümün biberden dolayı yanmasıBig Grin . Sabun değil sanki mesir macunu Smile

Yani çok özel bir ürün. bir benzeri ya da muadili olduğunu sanmıyorum. Denenebilir ama sevilebilir mi? hmmm, oldukça düşük görüyorum bu ihtimali. Seven biri için ise vazgeçilmez olur herhalde... Smile

Baharat kokuları ile aranız iyi ise bir denemenizi öneririm.

Saygılarımla

(09/08/2012, Saat: 11:34)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: eğlenceli bir inceleme olmuş Smile elinize sağlık. speick' in bütün ürünlerinde bu koku vari bastırmak için menekşe falan koyuyor bazı ürünlerine lakin nafile bir gayret oluyor bu. eşim de eşinizle aynı tepkiyi veriyor. hanım testini geçemiyor yani Smile eski bir kokusu var, ben de beğenirim eski kokuları biraz sever gibi oldum. ürünleri genelde kaliteli lakin sabunu denememiştim, bahsettiğiniz üzere denemeyeceğim de Smile
selamlar.
papazeriği üstadım
imlası noktası virgülü her şeyi yerinde
güzel inceleme Smile
mikro dalgadan uzak duralım Idea
üstadım
nasıl baharat aroması hint tütsüleri gibi mi
yoksa şarküteri salam jambon gibi mi
Ramazan ayında kullanmayın bari acıkan birisi sizi dişlemesin Smile
Bu sabah speick sabunu ilk defa deneme fırsatı buldum. Sabun çok sert olduğu için kaba basmak gibi bir uğraş içine girmedim. Fırçaya stick halinde yükleyip kapta köpürttüm. Köpük tatmin ediciydi. Koruyuculuk fena değildi. Erasmic'e göre daha kullanışlı geldi bana. (Bunu yazmamın sebebi erasmicide sadece bir defa kullanmış olmam) Kokusu yoğun ama kötü değil kesinlikle. Speick tester olarak geldiğinde bende ilk olarak kokusunu sevmemiştim ancak şu anda oldukça alıştım. O kadar alıştımki stick sabun, aftershave balsam ve aftershave lotion sahibiyim. Smile

Not : Yemelik bir kokusu kesinlikle yok Smile
EJ Chatsworth & Merkur & TOBS Krem & Speick Balm..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 260 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,064,157 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 98,628 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 858 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 1,003 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 502,429 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,472 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,579 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,479 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,889 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: