Mühle r-89 ilk tıraşım hak.
Merhaba arkadaşlar, mühle r-89 tıraş makineme kavuştum. Bu konuda çok hevesliydim ilk tıraşımı oldum. sizlere sormak istediğim konular olacak.

1- Makine elime çok ağır geldi.Adeta parmaklarım elim ağrıdı neden böyle oldu?
2- 3 başlıklı makineyi ben mi yanlış taktım acaba? astra jilet taktım. lakin sanki hiç kesmiyor?
3- Jiletin nasıl takıldığına dair yardımcı olurmusunuz?
4- Makineyi sıcak suya batırıp , yüzüme değdirdiğimde ısıyı geçirip yaktı adeta , ben mi beceremedim?
5- Kan revan içinde kaldım neden acaba?
R89 hayırlı olsun öncelikle. Ağırlığa zamanla alışılabilir, gerçi ben ağır sevmiyorum aluminyum kullanıyorumSmile Videolardan doğru taktığınıza bakın şayet doğru ise düzgün açıyı zamanla bulursunuz zira yüzünüzü kesmişsiniz ve ya alet size çok yumuşak gelmiştir aleti yüzünüze bastırmayın aldığı kadar zamanla oturacaktır.
Komsum benim ilk tirasimda esmer halimle nasil okadar kizarmistim sasirirsiniz. Selam ben abimizin Delikanli Tiras isimli kanali var youtube da. Izledig8niz zaman butun sorularinizin cevabini bulacaksiniz. Kullandiginiz alet baslangic icin mukemmel bir secim.
(01/12/2021, Saat: 23:13)telemcii Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar, mühle r-89 tıraş makineme kavuştum. Bu konuda çok hevesliydim ilk tıraşımı oldum. sizlere sormak istediğim konular olacak.

1- Makine elime çok ağır geldi.Adeta parmaklarım elim ağrıdı neden böyle oldu?
2- 3 başlıklı makineyi ben mi yanlış taktım acaba? astra jilet taktım. lakin sanki hiç kesmiyor?
3- Jiletin nasıl takıldığına dair yardımcı olurmusunuz?
4- Makineyi sıcak suya batırıp , yüzüme değdirdiğimde ısıyı geçirip yaktı adeta , ben mi beceremedim?
5- Kan revan içinde kaldım neden acaba?

Hayırlı olsun. Madde madde gidecek olursak;

1- Muhtemelen daha önce kullandığınız aletler R89'dan çok daha hafifti. Zamanla alışırsınız.

2- Bence yanlış takmamışsınızdır ama fotoğrafını paylaşırsanız net bilgi verebiliriz.

3-2. madde ile aynı.

4. Zannediyorum ki tıraş esnasında kapta temizleme yapıyorsunuz. Elinizi yakmayacak derecede suyla temizlerseniz sorun yaşamazsınız. Aşırı sıcak su bıçağın çabuk körelmesine de yol açıyor hatırladığım kadarıyla.

5. Doğru açıyı yakalayamadığınız için bastırdığınızdan kaynaklı olabilir. Yeşil astra kör bir jilet değil çünkü.

...
Teşekkürler.bu akşam bir deneme daha yapacağım. Deneyimlerimi paylaşacağım.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(02/12/2021, Saat: 00:51)Oldstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum benim ilk tirasimda esmer halimle nasil okadar kizarmistim sasirirsiniz. Selam ben abimizin Delikanli Tiras isimli kanali var youtube da. Izledig8niz zaman butun sorularinizin cevabini bulacaksiniz. Kullandiginiz alet baslangic icin mukemmel bir secim.
Teşekkürler

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bugün ikinci tıraşımızı olduk. Astra jileti kullanmadık mühlenin kutusundan çıkan jileti kullandık. Sonuç daha keskin bir tıraş boyun altı daha az tahriş. Elimde daha az ağrıdı. İlk güne oranla daha özgüvenli tıraş oldum. Bakalım iyiye gidiyor sanırım.
Foruma hoşgeldiniz.

Öncelikle şu linke tıklayarak ilgili bölümde işinize yarayacak epey bilgi var. Göz atmanızı tavsiye ederim.

http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=38

Sorularınıza gelince,

1- Normal. Bugüne değin kullanmakta olduğunuz kartuşlu aletlerin çok hafif olması, el melekenizin yeterli yetkinlik seviyesinde olmaması ve bu ağırlığa alışık olmamanızdan kaynaklanıyor. Mühle R89 klasik hafif sayılabilecek bir alettir bu arada.
2- Zannetmiyorum. Yukarıda da değindiğim gibi el melekenizin henüz gelişmemiş olması, doğru açı tutturamamak veya çekiş esnasında açıyı bozmanız en bariz nedenler olabilir. Astra Yeşil orta üstü keskinlikte bir jilettir.
3- Üst tablayı söktüğünüzde vida kısmına yaprak jileti yerleştirip, orta tablayı üst tablaya takın. Sapı yivini vidaya geçirip çevirerek montajı tamamlayacaksınız. Aşırı sıkmayın.
4- Sıcak suya değdirmenize gerek yok. Hafif akan su altında köpüğü temizleyebilir, durulayabilirsiniz.
5- Acemiliğinizden.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Muhle R41 & R89 & Merkur 15C: Tavsiyeleriniz Eskizcan 8 2,715 01/01/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: Eskizcan
  Muhle R41 ile R101 Arasındaki fark? m2sw14 2 1,938 15/06/2020, Saat: 22:14
Son Yorum: Tony Soprano
  her tıraşım neden aynı değil senbisöyle 32 11,403 08/06/2020, Saat: 16:32
Son Yorum: MetsGo

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: