Eikaso Ustura
Komşular selamlar,

Impa ticaret üzerinden satılan EIKASO çelik usturayı deneyen arkadaşlar oldu mu acaba ? Bilenmesi ve traşı nasıl? Özellikle naniwa, zwilling gibi sentetik taşlarıla bileyip kullanan oldu mu?
@"yigit" Yiğit hocam selamlar,

Öncelikle bu usturanın Eikaso olup olmadığını nasıl kanaat getirilmiş, bunu anlamak gerekiyor. Zira usturanın üzerinde böyle bir ibare yok, varsa da ben göremedim. Yazı karakterleri de Eikaso'dan ziyade Timor'un kullandığı karakterlere benziyor.

Eikaso Solingen'de faaliyet göstermiş eski üreticilerden. Benimde elimden birkaç modeli geçti, gayet güzel usturalar üretmiş bir üreticidir.

Benim bu İmpa'da satılan usturayla tanışıklığım şu şekilde oldu. Sanırım 4-5 ay önce henüz bu ürün hiçbir yerde satışa sunulmamışken önce Instagram'da bir bıçak satışı yapan bir arkadaş satışa koydu bu usturayı. Marka model belirtilmemişti. Kendisine marka model bilgisini sordum ancak yanıt alamadım. Fiyat olarak 300 tl denmişti. Daha sonra Dolap isimli alışveriş sitesinde ilana verildi ustura. Kendisi elinde 30'a yakın bu usturadan olduğunu belirtiyordu ve 175 tl fiyat teklif ettim, direkt kabul etti. Toplu satış değil, bireysel adet başı 175 tl yı kabul etti. 30' unu da alacak olsaydım muhtemelen daha da düşerdi fiyatı.

Satın aldım mı peki? Hayır, almadım. Ürün gerçekten Solingen üretimi fason bir üreticinin elinde kalan ürünler olabilir. Ölçekler 4/8 Çinli'lerin, Pakistanlıların vs ilgisinin dışında ölçüler çünkü ancak açıkcası ürünün geçmişten bugüne değin, bu denli temiz kondisyonda bu kadar çok adette kalmış olmasına pek güvenemedim. Bir de satıcı arkadaşa tekraren marka sorduğumda bana direkt olarak Solingen dedi. Kendisi elinde çok sağlam bıçak koleksiyonu olan ve sürekli bıçak alım satımı yapan biri olarak markadan habersiz olması ve Solingen'in bir marka olmadığını bilmeyecek kadar tecrübesiz biri değil. Bu da yine güvenemediğim detaylardan oldu.

Bu arada yanlış anlaşılma olmasın ürün Solingen değildir demiyorum, oladabilir ancak yukarıda yazdığım detaylardan dolayı güvenemedim, ihtiyacım da yoktu. Denemek için alınır mıydı? 175 tl ya tabi ki alınıp denenebilirdi. Dediğim gibi ihtiyacım olmadığı için almadım.

Siz İmpa ticarete bu ürünün Eikaso olduğunu nasıl anladıklarını sorun. Eğer ürün Eikaso'ysa gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.
(02/01/2022, Saat: 22:17)marv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"yigit" Yiğit hocam selamlar,

Öncelikle bu usturanın Eikaso olup olmadığını nasıl kanaat getirilmiş, bunu anlamak gerekiyor. Zira usturanın üzerinde böyle bir ibare yok, varsa da ben göremedim. Yazı karakterleri de Eikaso'dan ziyade Timor'un kullandığı karakterlere benziyor.

Eikaso Solingen'de faaliyet göstermiş eski üreticilerden. Benimde elimden birkaç modeli geçti, gayet güzel usturalar üretmiş bir üreticidir.

Benim bu İmpa'da satılan usturayla tanışıklığım şu şekilde oldu. Sanırım 4-5 ay önce henüz bu ürün hiçbir yerde satışa sunulmamışken önce Instagram'da bir bıçak satışı yapan bir arkadaş satışa koydu bu usturayı. Marka model belirtilmemişti. Kendisine marka model bilgisini sordum ancak yanıt alamadım. Fiyat olarak 300 tl denmişti. Daha sonra Dolap isimli alışveriş sitesinde ilana verildi ustura. Kendisi elinde 30'a yakın bu usturadan olduğunu belirtiyordu ve 175 tl fiyat teklif ettim, direkt kabul etti. Toplu satış değil, bireysel adet başı 175 tl yı kabul etti. 30' unu da alacak olsaydım muhtemelen daha da düşerdi fiyatı.

Satın aldım mı peki? Hayır, almadım. Ürün gerçekten Solingen üretimi fason bir üreticinin elinde kalan ürünler olabilir. Ölçekler 4/8 Çinli'lerin, Pakistanlıların vs ilgisinin dışında ölçüler çünkü ancak açıkcası ürünün geçmişten bugüne değin, bu denli temiz kondisyonda bu kadar çok adette kalmış olmasına pek güvenemedim. Bir de satıcı arkadaşa tekraren marka sorduğumda bana direkt olarak Solingen dedi. Kendisi elinde çok sağlam bıçak koleksiyonu olan ve sürekli bıçak alım satımı yapan biri olarak markadan habersiz olması ve Solingen'in bir marka olmadığını bilmeyecek kadar tecrübesiz biri değil.  Bu da yine güvenemediğim detaylardan oldu.

Bu arada yanlış anlaşılma olmasın ürün Solingen değildir demiyorum, oladabilir ancak yukarıda yazdığım detaylardan dolayı güvenemedim, ihtiyacım da yoktu. Denemek için alınır mıydı? 175 tl ya tabi ki alınıp denenebilirdi. Dediğim gibi ihtiyacım olmadığı için almadım.

Siz İmpa ticarete bu ürünün Eikaso olduğunu nasıl anladıklarını sorun. Eğer ürün Eikaso'ysa gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Komşum teşekkür ederim. Haklısınız. Bir de şu var Solingen şehrinde üretilen kesici aletlerin hepsine saygımız var ama hepsi de her kullanıcıya hitap edecek diye bir şey yok. Solingen üretimi usturaların başlangıç modellerinin bile fiyatlarının 100 € civarında olduğu düşünülünce bu fiyatı gördüğümde merak ettim açıkcası. Kullanan varsa bir bilgi alalım istedim. Cevabınız için teşekkür ederim.
@"yigit" Rica ederim ne demek.

Size birkaç görselini atayım bu satışa konu olan usturanın.

9yxdctd.png
a6cfc4y.png
Komşum tekrar teşekkür. Paketteki Almanca yazıyı okuduğumda traşa hazır geldiği ve kalteli traşın garanti edildiği yazıyorSmile ama marka bilgisi yok. EIKASO nun şuan kaliteli bıçakları var. Resmi sitesinde ustura seçeneğini görememiştim. Belki artık üretmiyorlardır. Bunlar eski üretim olabilir. Ama bu paketten ben marka bilgisini göremedim haklısınız.
İmpa ticaretten bu üründen alan,deneyen arkadaş var mı acaba? Bende almak istiyorum ama soru işaretlerim çok.
Merhabalar,

Böyle bir konu olduğu için yeni konu açmak istemedim. İlgili ürünü, ilgili sayfada gördüm ve araştırmaya başladım ve forumumuzda konusunun olduğu gördüm. 13 mart 2023 tarihi itibariyle 600 tl gibi bir fiyata satılıyor ve tıraşa hazır halde geleceği söyleniyor. Bu ürünü satın alsam, bilemek için hangi taşları satın almam gerekiyor bunu araştırıyorum. Bu konuda bana bilgi verebilecek olan varsa çok teşekkür ediyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ankara da çelik ustura biletme taka 0 637 14/06/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: taka
  Jhon nowill ustura Eren43 1 1,160 25/01/2023, Saat: 22:41
Son Yorum: Eren43
  ÇELİK USTURA SETİ YARDIM Thunder 2 1,648 25/12/2022, Saat: 05:15
Son Yorum: Thunder
Thumbs Up Favori Ustura Sıralaması rewolwer_ 25 12,329 19/12/2022, Saat: 17:59
Son Yorum: habaz
  Çelik ustura tavsiyesi dnzahmetdnz 7 3,089 18/09/2022, Saat: 15:14
Son Yorum: Lord Sparhawk
  İlk Kez Ustura Seti Alacak Olanlara Tavsiyeler ohtararan 76 89,231 02/09/2022, Saat: 21:01
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Çelik Ustura Bükeyliği HK. trustalt 4 2,000 16/08/2022, Saat: 14:10
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Nasıl Bilenir (Videolu Anlatım) rewolwer_ 51 23,540 11/08/2022, Saat: 12:45
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Seti Tavsiyesi ArdaSeremet 5 2,243 10/08/2022, Saat: 21:24
Son Yorum: ArdaSeremet
  Ustura Kayışı Hk. yigit 14 4,359 07/11/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: alikonyalioglu

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: