Motosikletler
Ben Goldwing'leri çok beğeniyorum ama uzaktan. Türkiye'de motor trafikteki öküzlerin doğal yasam alanına müdahale sayıldığı İcin kımıl zararlısına benzer muamele görüyor ne yazik ki.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
moto kuryelerinden motosikletleri alınsın Angry

trafik de nereden geldikleri belli olmuyor,çukurlardan falan ani hareketlerle kaçamıyorsun çünkü araç başına iki kurye motor düşüyor ve sanki kanun gereği 4 tekerlekli araçların etrafında çöpcü balıklar gibi gezinmeleri lazım Blush

en sağ şeritten gidiyorum sağımdan geçmek için yol istiyor , araçların önünden makas atıp geçme,iki araç arası dar olsa bile geçme çabası,çok arkalarda olsa bile uyuz harmonikli kornalarıyla sürekli bip bip yol isteme dingil sanki ambulans sürekli yol istiyorAngry

Vallahi çok korkuyorum biri sinek gibi arabanın bir tarafında can verecek diye

(11/08/2012, Saat: 12:00)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben Goldwing'leri çok beğeniyorum ama uzaktan. Türkiye'de motor trafikteki öküzlerin doğal yasam alanına müdahale sayıldığı İcin kımıl zararlısına benzer muamele görüyor ne yazik ki.
bizim buralarda da mobiletler çok yaygın. Yaşlı amcalar sürüyorlar çok çok...Gençlerde de var.... Gençler artistlik yapıyorlar, yaşlı amcalar da oldukça dikkatsiz. Bir keresinde ana caddede sürerken bir tane yaşlı amca yolu ortalamış tin tin gidiyor. yol istedim ama amca bana mısın demedi. bütün cadde boyunca amca önde ben arkada gittik. Allah muhafaza benim gibi sakin bir sürücü değil de piyasada artık bolca bulunan artist zibidilerden biri denk gelse, farketmeyip vursa amcaya yazık olurdu. otomobile göre kat kat fazla dikkat gerektiren bir ulaşım aracı.
Saygılarımla
papazeriği üstad ulaşım aracı demiş evet katılıyorum '' dikkatsiz ve maceraperestleri cennete ulaştırır ''

(11/08/2012, Saat: 12:45)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bizim buralarda da mobiletler çok yaygın. Yaşlı amcalar sürüyorlar çok çok...Gençlerde de var.... Gençler artistlik yapıyorlar, yaşlı amcalar da oldukça dikkatsiz. Bir keresinde ana caddede sürerken bir tane yaşlı amca yolu ortalamış tin tin gidiyor. yol istedim ama amca bana mısın demedi. bütün cadde boyunca amca önde ben arkada gittik. Allah muhafaza benim gibi sakin bir sürücü değil de piyasada artık bolca bulunan artist zibidilerden biri denk gelse, farketmeyip vursa amcaya yazık olurdu. otomobile göre kat kat fazla dikkat gerektiren bir ulaşım aracı.
Saygılarımla
ihtilaf dostum, yine güzel bir slogan ile bağladınız Smile

bu konuda sizlere katılıyorum aslında bir otomobil sürücüsü olarak. daha evvel bahsettiğimiz çin malı güvensiz motorlar ile olmayacak şeyler yapıyorlar. hadi biz dikkat ediyoruz, özen gösteriyoruz amma herkes böyle değil. acemisi var, serserisi var. yanından "vız" diye geçerken panik yapan bir acemi şoför direksiyonu üstüne doğru kırabilir. "biz de taşıtız saygı gösterin" diyorlar, o halde taşıt gibi kullanmaları gerekir.

bunlara ek olarak mesela bahsettiğim fatboy 350 kilo, krom bacak koruyucuları ile genişliği 1,5 metreyi geçiyor. zaten bunun gibi chopper modelleri, yahut mancho abimizin bahsettiği guldwing modelleri böyle hareketler yapmaya ya da sığmadığından sağdan soldan geçmeye müsait olmadığından, mecburen şeritten gidiyorlar. bu tarz kullanıcılar biraz daha bilinçli gibi geliyor bana. genellikle sağdan ve yavaş gidiyorlar. 350 kilonun bacağınızın üzerine yattığını ve o halde süründüğünüzü bir düşünün. çok tehlikeli olurdu. Allah korusun diyelim.
"biz de taşıtız saygı gösterin" diyorlar, o halde taşıt gibi kullanmaları gerekir.

taşıtların, trafik de şehir içi 50 metre
şehir dışı 150 metre önce sinyal vererek gidecekleri yönü belli etmeleri gerekir

fakat bu batmobil gibi motor kullanan superhero lar için geçerli değil onlar her an her yöne dönebiliyorlar

onlar yüzünden hanımlar gibi araba kullanmak zorunda kalıyorum aracın direksiyonu hep saat 12 yönünde sürekli sabit ve aracım sürekli düz bir çizgide ilerliyor, karşıma ne çıkarsa üzerinden geçmek zorunda kalıyorum ; çukur, taş asfalt parçası,kamyon lastiklerinin kopmuş kaplamaları,trafik cavarlarının yerlere düşürdüğü itibarları,insanlık onuru .....

(11/08/2012, Saat: 13:30)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ihtilaf dostum, yine güzel bir slogan ile bağladınız Smile

bu konuda sizlere katılıyorum aslında bir otomobil sürücüsü olarak. daha evvel bahsettiğimiz çin malı güvensiz motorlar ile olmayacak şeyler yapıyorlar. hadi biz dikkat ediyoruz, özen gösteriyoruz amma herkes böyle değil. acemisi var, serserisi var. yanından "vız" diye geçerken panik yapan bir acemi şoför direksiyonu üstüne doğru kırabilir. "biz de taşıtız saygı gösterin" diyorlar, o halde taşıt gibi kullanmaları gerekir.

bunlara ek olarak mesela bahsettiğim fatboy 350 kilo, krom bacak koruyucuları ile genişliği 1,5 metreyi geçiyor. zaten bunun gibi chopper modelleri, yahut mancho abimizin bahsettiği guldwing modelleri böyle hareketler yapmaya ya da sığmadığından sağdan soldan geçmeye müsait olmadığından, mecburen şeritten gidiyorlar. bu tarz kullanıcılar biraz daha bilinçli gibi geliyor bana. genellikle sağdan ve yavaş gidiyorlar. 350 kilonun bacağınızın üzerine yattığını ve o halde süründüğünüzü bir düşünün. çok tehlikeli olurdu. Allah korusun diyelim.
Ben zaten motorsiklet sürücüsü derken kurye ya da paket servisçileri kast etmemiştim. Onlar dolmuş şoförleri ile aynı sınıfta
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
ben motorsuz olanını kullanmayı seviyorum Big Grin
Ramazan ve aşırı sıcaklar dolayısı ile ara verdim ama ramazandan sonra yine işe bisikletle gitmeye devam Big Grin
2 tekerleğin beyefendi sürücülerini tenzih ederim zaten eleştirdiğim onlar olamaz

benim eleştirdiğim yaratıklar kurye ya da paket servisçileri kümesinin çöpcü balığı mutasyonu geçirmiş 2 zamanlı kalbi olan ,kullandığı aracın hangi cihette sevk ve idare edeceğini kestiremediğim organizmalardır *

* şekil olarak homo sapien formundadır,sürdükleri araç protez mi yoksa organizmalarının bir parçasımı yada mutasyon sonucu vücutlarında mı oluştu ,bilim insanları henüz anlamadı.

saygılar

(11/08/2012, Saat: 14:11)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben zaten motorsiklet sürücüsü derken kurye ya da paket servisçileri kast etmemiştim. Onlar dolmuş şoförleri ile aynı sınıfta
Evet. Bir hayli yorum olmuşSmile
@Lord, arkadaşın için üzüldüm ama sadece yaralanmış benim kaza geçiren arkadaşım şu an hayatta değil malesef. Ve sebebi kaskın kopçasını bağlamayı unutması ve kaskın çarpma esnasında kafasından fırlaması...

Motosiklette kaporta yoktur, kaporta bizleriz. Motosiklet çeşitli ekipmanlarla sürülmesi gerekiyor. Kask, dizlik, eldiven, bellik, mont... Hem rüzgar için(romatizma) hem de kazalar için. Dizliklerimin beni bir çok kere kurtardığını bilirim.

Tüm bunların yanı sıra klişe bir laf belki ama gerçekten öyle, motosiklet kullanmayan bu tarif edilmez hazzı bilmez, anlayamaz arkadaşlar. Bunu da böyle kabul edelim.

Zirzop paketçilere aldırmayın gerekmedikçe yol vermeyin yoğun oldukları ve huzur bozdukları bölgeleri 155e bol bol anons edin şaka yapmıyorum bunda.

Başka aktif motosiklet süren arkadaş yok mu?
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: