Knot (Düğüm) Tavsiyesi İstiyorum
Benim eskiuye3315 hocama sorum ise kendisinde hep finest firca goruyorum bloga da baktim bir kac silvertip de gordum ama genelde finest. Hocam finest sizin hosunuza gittiginden mi yoksa gercekten iyi bir finest silvertipi aratmayacak oldugundan mi nedir Smile ikinci bir porsuk daha olsun istiyor ve bunu 30mmlik tgn lerden yana kullanmak istiyorum ya finest ya silvertip ama hangisi Smile
Hocam FS 26mm chubby sahibim suan icin siz onermedikce finest almaktan ziyade silvertip almak istiyordum farkli bir kil oldugu icin. FSnin silvertipini begendiginiz icin sanirim hic ugrasmadan hazir halde Fs28mm silvertip alacagim. Onerdiginiz modeller guzelde benim icin suan zor ama ileride calistigimda kesinlikle almak istiyorum orijinal bir chubby Smile
Teşekkür ederim abicim sağolasın
ilk aşamada sap yapacağım tahtadan. dün kestane ağacından parçaları aldım ve kestirdim. Geriye tornalamak kalıyor. muhtemelen dremel işlemek için biraz zayıf kalacak çünkü ağaç çok sert.
bir de bir daha ki sefere daha ağır bir ağaç alacağım. Kerestecideki amca sağolsun güney amerikadan gelen bir ağaç göstermişti. gerçekten sanki metal blok gibiydi ağaç. hoşuma gitti. sonra da onla yaparım. ben metal bilye gömebilirim dibine sapların. onda da sizin tavsiyelerinizi alacağım. hani nasıl gömeyim, üstüne bir şey koyayım mı knot düşmesin diye filan gibi...
Şu fırça sizin dediğiniz gibi 26 finest FS.. acaba bu mu dediğiniz?
26 FS finest ebay

(15/08/2012, Saat: 10:44)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: TGN finest knotları FS finest knotlara göre daha batıcıdır ve biraz daha fazla yüzünü çizmeye meyillidir çünkü TGN knotların kıl yapısı FS ye göre daha kalın ve dirayetlidir. Bence TGN finest knotlar bilhassa 24-26-28-30mm olanlar simpson two band knotlara çok yakın ve kaliteliler . Diğer taraftan FS Finest two bant kıl yapısı biraz daha narin ve ince yada kibar diyelim fakat bu demek değildirki TGN den performans olarak çok geride. Belki işçilik vs olarak fazla kaliteli değil ama yinede üzerine düşeni fazlasıyla yapan knotlar. özellikle FS 26mm finest two band 50mm loft boyu ayarlandığında mükemmel bir performans veriyor benim için.Fs knotlar içinde benim tecrübelerime göre en ideali bu 26mm olan . 28mm olan fazla yoğun 24mm olan az yoğun geldi bana ama tabiki bu zevk meselesi.
TGN grade A denemedim ama silvertip olanlar bana FS silvertipten daha batıcı geldi yani benim 28mm silvertip aslında grade A ayarında diyebilirim

FS 28mm Silvertip knot 50mm civarında loft olarak ayarladım ben hem sabunla hem kremle rahat kullanıyorum . Tabiki Sabunda yüklemede biraz daha zamana ihtayım oluyor fakat silvertip lüksünü yaşamakta ayrı bir zevk veriyor insana. sıfıra yakın batma yüzde yayılan muhteşem kıl yapısı hele kış mevsiminde dahada bir hoş oluyor silvertip yoğun ince kıl yapısı ile sıcacık.

Ben olsam ilk olarak FS 26mm knot alırım daha sonra TGN 28mm finest ve son olarak high end brand dediklerimizden birisi ile bu işi tamamlarım eğer koleksiyon amacımız yoksa Smile

Şimdi asıl mesele şu gerçi sen kriterleri vermişsin ama ben yinede tavsiye etmeden duramayacağım. Tüm yukarıda anlattıklarımdan sonra Senin belirlemiş olduğun kriterlere en yakın fırçalardan birisi Simpson chubby 1 veya 2 best yada mf 3 band super tabiki fiyat kısmını biraz esnetmek kaydıyla.
Selamlar.
son aşama:
* 26 mm FS finest knotlar hazır ve bana doğru yola çıkmak üzereler.
* ilk sapları (3 tane) tornada çektim
* 2 tanesinin dış profili
* bunlardan da bir tanesinin zımparası, cilası hariç tamam. knot yuvasını dahil açtım. cila için her halükarda knotları bekleyeceğim zaten.

Saygılarımla
papazeriği üstad knotlar yarın postaya veriliyor Idea

sizin hanım evde 5 tane tüy yumağı yavru porsuk Confused
benim hanım kredi kartı ekstresinde 90 usd görünceConfused

televizyonda bizim için '' kocalarınızı dövmeyin'' spotları yayınlarlar artıkCool

(24/08/2012, Saat: 00:16)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: son aşama:
* bunlardan da bir tanesinin zımparası, cilası hariç tamam. knot yuvasını dahil açtım. cila için her halükarda knotları bekleyeceğim zaten.

Saygılarımla
(24/08/2012, Saat: 00:16)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: son aşama:

Saygılarımla

Dodgy
www.tekyumruk.com
Evet hocam
ben de sapların ilk resimlerini paylaşayım Smile
image235h.th.jpg image240l.th.jpg image239u.th.jpg image237s.th.jpg
çok güzel ellerine sağlık
lansman fiyatları nedir
vitrin kod isimleri nasıl olacak
per 26 mm
ppz 26mm
p's 26 mm
kendim için yapacaklarıma bir şey yazmayacağım.
belki tarih filan sadece. Ama sizinkine filan özel kısa bir şeyler yazmayı deneyebilirim. Belki bir iki karakter uzunluğunda olur ama...

Fiyat için öncelikle maliyetleri bir görmem lazım. Ayrıca knotlar elime geçipte sapları takınca satmaya kıyabilir miyim bilmiyorum. Smile
Cila için bir öneriniz var mı?
ince bir kat yat verniği nasıl olur? aslında yat verniği parlak olduğundan ağacın görüntüsünü muhteşem kılıyor ama onda da kalınlığından ötürü ağaç dokusu kalmıyor. Acaba katı ince tutarak bu dokuyu koruyabilir miyiz?

Saygılarımla

(24/08/2012, Saat: 15:33)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: çok güzel ellerine sağlık
lansman fiyatları nedir
vitrin kod isimleri nasıl olacak
per 26 mm
ppz 26mm
p's 26 mm
(24/08/2012, Saat: 14:44)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet hocam
ben de sapların ilk resimlerini paylaşayım Smile
image235h.th.jpg image240l.th.jpg image239u.th.jpg image237s.th.jpg

3. resme bayildim hocam keske bana da yapsaydiniz Smile veya yapabilirseniz tekrar almak isterim. Siparis edeceginizi bilsem bende dahil olmak isterdin ama zaten 90 dolarlik alim yapmisiniz kotayi gececeginden katilamazdim sanirim Sad

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Knot değişimi. ( Chimouge ) Ümit Bilgi 15 7,726 10/05/2019, Saat: 20:30
Son Yorum: osaka23
  Semouge 620 Düğüm'ü Jaguar 236 Sapına Takmak Rayko 11 5,104 12/12/2018, Saat: 00:02
Son Yorum: dikdik_s
  Knot için sapa delik açma theunnamed 2 5,657 11/11/2013, Saat: 22:20
Son Yorum: theunnamed

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: