Tiger jilet
Sevgili Dostlar ben kendi yorumumu yazıyorum.

Ama kullandığım diğer jiletlerde böyle bir problem hiç olmadı.

Kullandığım Traş Makinası Merkur 43 C ayna gibi. Bu traş makinasını 4 senedir kullanıyorum ve bir milim pas yok. Hani traş makinasından pas bulaştı diyen olursa söyleyim.

Ve ilginçtir bu jileti 1 gün önce kullandım ve bugün baktığımda pas oluşmuş.

Kötüleme yapmıyorum.

Madem öyle, O zaman bir fikrim var: Bu Jileti X-Ray Floresans cihazına koyup elementel analiz yapalım. Sonuç olarak, Ağırlıkça yüzde kaç krom, yüzde kaç demir dahil tüm metallerin ağırlıkça yüzde bileşimi ortaya çıkar.
O zaman çok daha nesnel bir yorum yapılır.
Link:

http://www.extrashaving.com/#!product/pr...ade-0.13mm
Bunun yuvarlak kenarlı olan, tıraş değil de sanayi kullanımı tasarımlı modeliyle sabah tıraş oldum. Berbat bir tıraş olacağını biliyordum ama merakıma da yenik düşmüştüm. Beklediğim sonuca ulaştım: hayatımda kullandığım en kötü jilet. Keskin değil, sakalı deli gibi çekiyor, yüzde sakal bırakıyor. Tıraş amaçlı olmadığı için yerden yere vurmayacağım, sakın denemeyin diyerek (ama deneyeceğinizi bilerek) bitiriyorum.
@arandur dostum,

Sanayii kullanımı tasarımlı model ile ancak etek ve koltuk altı traşı yapılır Big Grin Tongue
Sakal tıraşı için olan normal jileti stokta !
Saygılarımla
İmpa Ticaret Pazarlama
Mustafa Gönen

www.extrashaving.com
Tiger jilet (sakal tıraşı için olan) şu ana kadar kullandığım en kötü, en berbat jilet. (kusura bakmayın burada "jilet çok subjektif" bir konu diyemeyeceğim, çünkü o kadar kötü) Sakalı kesmiyor, resmen yoluyor.

Ayrıca şu hususu da belirteyim. Bugün Vanta usturam (standart yarım DE kullanıyor) ile tıraş olayım dedim. Tiger jiletin keskin kısmı usturanın çentiklerine oturmadı. İlginçtir, jiletin keskin kısmı 1 mm. kadar daha uzun. Ben de yeni bir jilet açıp Progress ile denedim. Bu 2. denememdi. Daha öncekini yine ya Progress ya da EJ DE89 ile denemiştim. Sonuç yine aynıydı. 10'lu paket almıştım. Kalan 7 jilet direkt çöpe gidecek. Çek'lere bu jileti hiç yakıştıramadım.
Konuyu hortlatayım; Herhangi bir canlı üzerinde kullanılmasının uygun olmadığını düşünüyorum. Nedense üzerine endüstriyel amaçlı olduğunu belirtmemişler. N11'den jilet kokteyli yaptığımda bu jiletide almıştım. Bugün denedim ve sadece 2 kısa geçiş dayanabildim. Sakallarımın tıraşte en kolay bölgesi olan yanaklarda bile yolunduğunu hissettim.
Jiletin tuhaf bir yanıda (elde ağırlığını hissettirdiği için merak edip 10-15 farklı marka jileti hassas terazi ile tarttırdı bana) diğer jiletler genelde 0,55 gram iken Tiger jilet 0,73 gram ağırlığa sahip.

24ovitc.jpg
@sfenks komşum zaten bu jileti kullanıp memnun kalan pek kimse yok neredeyse. Şahsen ben kullanmadım ama kullananlardan da iyi bir yorum göremedim.
Komşum ayrıca hangi DE alet ile kullandınız acaba?
(01/07/2018, Saat: 01:39)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @sfenks komşum zaten bu jileti kullanıp memnun kalan pek kimse yok neredeyse. Şahsen ben kullanmadım ama kullananlardan da iyi bir yorum göremedim.
Komşum ayrıca hangi DE alet ile kullandınız acaba?

Merkur 34c ile denedim. Herhangi bir bir tıraş aleti ile uyumlu olacağını zannetmiyorum komşum. Hatta tıraş için olmadığını özelikle belirtmemiş galiba üretici.
(01/07/2018, Saat: 01:44)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merkur 34c ile denedim. Herhangi bir bir tıraş aleti ile uyumlu olacağını zannetmiyorum komşum. Hatta tıraş için olmadığını özelikle belirtmemiş galiba üretici.

Mühle R41 gibi bir aletle bile kullanan memnun kalmıyor bu jiletten komşum. Üreticinin değil ama dağıtıcının 1-2 sayfa öncesinde mesajı bulunmakta. Ama gel gelelim kullandığınız jilet DE aletler için uygun olmasına rağmen yine bir şey değişmemiş.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,288 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,013,681 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 155,699 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,191 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 31,931 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur