Selam!
Herkese merhaba.

Forumu uzun süredir takip etmekteyim. Daha önce geleneksel tıraşa yönelip, başarısız bir başlangıcın ardından vazgeçmiştim.
Şimdilerde tekrar heves ettim ve bu kez daha sağlam adımlar atabilmek için foruma üye olmaya karar verdim.
Umuyorum güzel vakit geçirip, hoş dostluklar ediniriz burada olduğumuz müddetçe.
Herkese iyi forumlar diliyorum.
Hoş geldiniz.

Başarısız saydığınız ekipmanlar neydi? Yerlerine ne geldi hocam. Her ne kadar kişiden kişiye değişse de sizden sonra gelenlere ışık tutabilir.

...
(07/04/2022, Saat: 00:16)Bakkal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz.

Başarısız saydığınız ekipmanlar neydi? Yerlerine ne geldi hocam. Her ne kadar kişiden kişiye değişse de sizden sonra gelenlere ışık tutabilir.

...

Teşekkür ederim, hoş buldum.

Elbette cevaplayayım, yalnız başarısızlığın sebebi ürünler miydi yoksa benim beceriksizliğim miydi o konuda net bir şey söyleyemeyeceğim Smile
Okuyan arkadaşlar, ilk denemem olduğunu, çok tecrübesiz olduğumu bilerek okusunlar ki boş yere markalara ve ürünlerine çamur atmış olmayalım.

Makine - Wilkinson Sword Classic
Krem - Proraso Yulaf&Yeşilçay
Fırça - Omega 10019 - Domuz
Kase olarak Star çelik düz tas kullandım.
Kan taşı İha, şap taşı ise Osma idi ki bunları hala kullanmaktayım.
Yaprak jilet olarak çok fazla marka satın almıştım, amacım hepsini kullanara cildime en uygun olanı bulup devamında onu stoklamaktı ama tamamını kullanmadan sinirlenip bıraktım geleneksel tıraşı ve tüm jiletleri berberime verdim kullanması için. Hangi jiletleri kullandığımı net olarak hatırlamadığım için onlar hakkında bir şey söylemek istemiyorum.
Kan taşı ve şap taşı dediğim gibi hala kullanmakta olduğum ürünler, çok beğendim.
Kase bence asla köpürtmek için kullanılamayacak, yalnızca sabun basma işlemi için kullanılabilecek bir ürün, hiç beğenmedim.
Fırçayı da keza hiç beğenmedim, ne yüzdeki hissi, ne köpük tutması, ne de ısı tutması beni hiç tatmin etmedi.
Kremin zorluğu kendisinden miydi yoksa kaseden miydi bilmiyorum, lakin çok zor kıvam alan bir kremdi.
Makine ise zaten beni geleneksel tıraşın henüz başındayken soğutan etkendi.
En uygun mild alet olduğu için almıştım ancak çok pişman oldum.
Kendisi ile ne keskin jiletlerde, ne konforlu jiletlerde, ne de orta halli jiletlerde asla keyif alamadım.

Okuyacak olanlardan ricam lütfen ilk denemem olduğunu, tecrübesiz olduğumu ve aynı zamanda beceriksiz olabileceğim ihtimalini de göz önünde bulundurarak okumaları Smile Yanlış yönlendirmek istemem çünkü kimseyi.
Hoşgeldiniz.
Wilkinson sword classic hiç kullanmadım.
Omega 10019 fırça ise gergin yapılı, masaj etkisi yüksek bir fırça. Hatta kullanırken bazen kolum yorulur. Eğer yeterince yumuşatmazsam yoğun masaj etkisinden ziyade yüzümü çizip yoruyor gibi hissediyorum.
Proraso krem ise nemlendirmesi ortalama, kayganlık ve koruyuculuğu ise benim için gayet yeterli. Köpüğü yeterince yapamamanızın sebebi ise kremden yeterince almamanız veya fırçanızda fazla su bırakmanız olabilir.
Bütün sıkıntılarınız zamanla düzelecektir elbet. Keyifli tıraşlar dilerim.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Merhaba hoş geldiniz.
(07/04/2022, Saat: 00:36)Aristo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim, hoş buldum.

Elbette cevaplayayım, yalnız başarısızlığın sebebi ürünler miydi yoksa benim beceriksizliğim miydi o konuda net bir şey söyleyemeyeceğim Smile
Okuyan arkadaşlar, ilk denemem olduğunu, çok tecrübesiz olduğumu bilerek okusunlar ki boş yere markalara ve ürünlerine çamur atmış olmayalım.

Makine - Wilkinson Sword Classic
Krem - Proraso Yulaf&Yeşilçay
Fırça - Omega 10019 - Domuz
Kase olarak Star çelik düz tas kullandım.
Kan taşı İha, şap taşı ise Osma idi ki bunları hala kullanmaktayım.
Yaprak jilet olarak çok fazla marka satın almıştım, amacım hepsini kullanara cildime en uygun olanı bulup devamında onu stoklamaktı ama tamamını kullanmadan sinirlenip bıraktım geleneksel tıraşı ve tüm jiletleri berberime verdim kullanması için. Hangi jiletleri kullandığımı net olarak hatırlamadığım için onlar hakkında bir şey söylemek istemiyorum.
Kan taşı ve şap taşı dediğim gibi hala kullanmakta olduğum ürünler, çok beğendim.
Kase bence asla köpürtmek için kullanılamayacak, yalnızca sabun basma işlemi için kullanılabilecek bir ürün, hiç beğenmedim.
Fırçayı da keza hiç beğenmedim, ne yüzdeki hissi, ne köpük tutması, ne de ısı tutması beni hiç tatmin etmedi.
Kremin zorluğu kendisinden miydi yoksa kaseden miydi bilmiyorum, lakin çok zor kıvam alan bir kremdi.
Makine ise zaten beni geleneksel tıraşın henüz başındayken soğutan etkendi.
En uygun mild alet olduğu için almıştım ancak çok pişman oldum.
Kendisi ile ne keskin jiletlerde, ne konforlu jiletlerde, ne de orta halli jiletlerde asla keyif alamadım.

Okuyacak olanlardan ricam lütfen ilk denemem olduğunu, tecrübesiz olduğumu ve aynı zamanda beceriksiz olabileceğim ihtimalini de göz önünde bulundurarak okumaları Smile Yanlış yönlendirmek istemem çünkü kimseyi.

Sizin en büyük hatanız Wilkinson sword alet olmuş. Aşırı mild bir alet. Ki zamanında (tahmini 2012) ben de hevesle alıp kullanmadığım için bırakmıştım. Sonra 2017 Kasımda geltirle tanıştım ve olay bambaşka bir boyuta evrildi. Omega 10019 domuz kılı bir fırça ve loftu kısa olduğu için ilk 10 tıraş rahatsız eder. Break in sürecine soksanız keyif alınırdı. Yeniden başlamanız güzel. Tekrar hoş geldiniz. Forumu bol bol okuyun. Çok şey öğreneceksiniz.

(07/04/2022, Saat: 00:57)mertyılmazer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz.
Omega 10019 fırça ise gergin yapılı, masaj etkisi yüksek bir fırça. Hatta kullanırken bazen kolum yorulur. Eğer yeterince yumuşatmazsam yoğun masaj etkisinden ziyade yüzümü çizip yoruyor gibi hissediyorum.
Proraso krem ise nemlendirmesi ortalama, kayganlık ve koruyuculuğu ise benim için gayet yeterli. Köpüğü yeterince yapamamanızın sebebi ise kremden yeterince almamanız veya fırçanızda fazla su bırakmanız olabilir.

+1

...
(07/04/2022, Saat: 01:04)Zeus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba hoş geldiniz.

Teşekkür ederim.

(07/04/2022, Saat: 00:57)mertyılmazer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz.

Teşekkürler, hoş buldum.

Omega 10019 dediğiniz gibi gergin yapılı, benimki gibi hassas bir cildi rahatsız edecek bir fırça.
Krem konusunda inanın her yolu denedim, bol krem-az su, az krem-bol su, ikisi de eşit ayarda vb. deneyebileceğim her oranı denedim ama bir türlü başarılı bir sonuç elde edemedim. Lakin dediğim gibi problemin temel kaynağı krem mi, fırça mı yoksa kase mi bilemiyorum, bu yüzden kesin bir şey söylemek istemiyorum.
Açıkçası bu kez bu ürünlerden hiçbirine bulaşmayı düşünmüyorum.
Feather Popular almak istiyorum ancak şu sıralar çok pahalı olduğu için ikinci el, temiz bir ürün arıyorum.
Kase olarak eski tasımı sabun basmak için kullanıp, köpürtme işlemi için ayrıca desenli bir kase alma niyetindeyim.
Hiç farklı markalara yönelmeyip direkt olarak her zaman berberde kullandığım Arko sabun almayı planlıyorum.
Fırça konusunda ise Yaqi'nin sentetik fırçaları ile giriş seviyesi porsuk fırçalar arasındayım, çünkü ileri seviye porsuk fırçalar çok pahalı ki zaten alacağım fırçayı da ikinci el alacağım.
(07/04/2022, Saat: 01:13)Bakkal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sizin en büyük hatanız Wilkinson sword alet olmuş. Aşırı mild bir alet. Ki zamanında (tahmini 2012) ben de hevesle alıp kullanmadığım için bırakmıştım. Sonra 2017 Kasımda geltirle tanıştım ve olay bambaşka bir boyuta evrildi. Omega 10019 domuz kılı bir fırça ve loftu kısa olduğu için ilk 10 tıraş rahatsız eder. Break in sürecine soksanız keyif alınırdı. Yeniden başlamanız güzel. Tekrar hoş geldiniz. Forumu bol bol okuyun. Çok şey öğreneceksiniz.

+1

...

Evet sanırım en etkin hatam Wilkinson Sword oldu.
Bu kez bulabilirsem ikinci el, bulamazsam zorlanarak Feather Popular almak istiyorum.
Cildim aşırı hassas ve sakallarım biraz sert.
Forumdan henüz öğrenecek çok fazla şeyin olduğundan eminim Smile
(07/04/2022, Saat: 01:18)Aristo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet sanırım en etkin hatam Wilkinson Sword oldu.
Bu kez bulabilirsem ikinci el, bulamazsam zorlanarak Feather Popular almak istiyorum.
Cildim aşırı hassas ve sakallarım biraz sert.
Forumdan henüz öğrenecek çok fazla şeyin olduğundan eminim Smile
Feather Popular almakta acele etmeyin. Kullanmadım ama o da aşırı mild aletlerden biri. Sakalları temizlemek için fazla perde yapma ihtiyacı hissedeceksiniz. O da yine cildinizi yoracak. O yüzden bence feather almayın.

Ayrıca cildim hassas sakallarım sert cümlelerini çok gördü bu gözler. İlk başta ben de öyle olduğumu düşünürdüm ama değilmişim.

Yine de cildinizin hassas olduğunu düşünerek mild yerine orta agresif bir aletle başlayın. Görece uygun fiyatlı Rimei ya da baili 171 daha iyi olur.

Nokta atışı istiyorsanız slant aletlere bakmanızı tavsiye ederim.

...
(07/04/2022, Saat: 01:31)Bakkal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Feather Popular almakta acele etmeyin. Kullanmadım ama o da aşırı mild aletlerden biri. Sakalları temizlemek için fazla perde yapma ihtiyacı hissedeceksiniz. O da yine cildinizi yoracak. O yüzden bence feather almayın.

Ayrıca cildim hassas sakallarım sert cümlelerini çok gördü bu gözler. İlk başta ben de öyle olduğumu düşünürdüm ama değilmişim.

Yine de cildinizin hassas olduğunu düşünerek mild yerine orta agresif bir aletle başlayın. Görece uygun fiyatlı Rimei ya da baili 171 daha iyi olur.

Nokta atışı istiyorsanız slant aletlere bakmanızı tavsiye ederim.

...

Elbette siz benden daha tecrübelisiniz ancak ben yine de cesaret edemem sanırım bahsettiğiniz aletleri kullanmaya.
Wilkinson'la bile kendimi her seferinde tahriş ettim hatta çok kez kanattım.
Sakallarım özellikle boyun kısmımda çok düzensiz.
Çeneden aşağı doğru orta kısımdan düz iniyor, sağ tarafa açılıyor, sol tarafa açılıyor ve boğaz çıkıntısından itibaren de yukarı doğru çıkıyor. Yani çok karışık bir sakal düzenim var ve cildim de bahsettiğim gibi çok hassas. Düşünün, parmağımı göğsüme hafiften bastırsam hemen kıpkırmızı olur, duştan sonra kurulanırken her yerim savaştan yeni çıkmış gibi kıpkırmızı oluyor. Tenimin geneli çok hassas yani.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Selam (Tanışma) Shavettin 8 2,384 02/03/2023, Saat: 08:20
Son Yorum: Shavettin
Big Grin Selam Keyifçiler Tayyare Pilotu 9 2,228 09/05/2022, Saat: 18:01
Son Yorum: dramahlas
  Ankara'dan selam talkan 10 2,961 19/04/2021, Saat: 11:32
Son Yorum: V4Vamık
  Selam, herkese merhaba CemBarlas 6 2,351 17/04/2021, Saat: 19:04
Son Yorum: ekindgn
  herkese selam ozgozt 19 5,441 26/12/2020, Saat: 12:06
Son Yorum: smltrpn
  Herkese selam Matta 13 4,988 07/11/2020, Saat: 14:28
Son Yorum: Matta
Smile selam mustbe 26 7,633 29/03/2020, Saat: 00:07
Son Yorum: mustbe
Thumbs Up afyondan herkes e selam ve dua ile KRAL 17 4,965 17/03/2020, Saat: 13:33
Son Yorum: blueshadov
  Ankara'dan Selam ve Saygılar Rob Bobstein 30 8,188 22/02/2020, Saat: 03:13
Son Yorum: dimitraki
  Herkese Selam hlkkzn 24 5,806 03/09/2019, Saat: 10:39
Son Yorum: 3RD1

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: