Makine tavsiyesi
(29/04/2022, Saat: 10:38)Poerio Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @alpayy63 aliexpress'ten Türkiye'ye tıraş aleti sevkiyatı yapılmıyor bildiğim kadarıyla. Ayrıca Çin malı ayarlanabilir makineler işe yaramaz, paranızı çöpe atmayın.

Çin mallarına bende karşıyım eskisi gibi avantajida kalmadi herseye vergi kesiyor ancak şuan bizdeki piyasa aşırı yüksek
(29/04/2022, Saat: 09:55)rock83 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu çin malları  kopya-klon ürünler. Asılları gibi değil.
Aliexpress ten değil de...
Razorus,  EXTRASHAVING gibi sitelerden bulabilirsin orjinalleri.
Doların firlamis olmasi sebebi ile fiyatlari yuksek gelebilir ama orjinal olmayan aletten de keyifli tiras cikartmak zor.

Katılıyorum size bakalim temiz bişey düşerse o şekilde temin edebilirim ancak
(30/04/2022, Saat: 00:19)alpayy63 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aleti sattiniz mi peki üstad

yok henüz satmadım biraz daha kullanmayı düşünüyorum.
(29/04/2022, Saat: 10:07)Bakkal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 5 yıldır geleneksel tıraş oluyorum. İlk aletim Merkur Progress idi. Ancak günlük tıraş olduğum için ve sadece tek bir ayarını kullandığım için Progress'in gereksiz olduğunu düşünerek elden çıkardım. Sonrasında elimden birçok alet geçti. Başlangıçta R89'da kullandım ama mild olduğu için ve temiz tıraş vermediği için onu da elden çıkardım. Yaklaşık 4 aydır EJ DE89 kullanıyorum. Bu 5 yılda tekniğimin de artık tam olarak oturduğunda mıdır bilmiyorum ama yıllardır günlük tıraş olan birisi olarak boşuna alet araştırmışım. Günlük ya da gün aşırı tıraş oluyorsanız 89 kafadan şaşmayın.

...

Her zamanki gibi fikirlerimiz örtüşüyor Komşum, tıraş keyfiniz daim olsun.
Stay Sharp. Jilet
Merkür Progress, Edwin Jagger DE89 ve Yaqi Quo Flipside günlük tıraş için önereceğim pahalı derseniz Pearl L-55 e bakmanızı öneririm fiyatı uygun günlük tıraş içinde uygun. Keyifli tıraşlar.
 Tıraş aleti
(01/05/2022, Saat: 10:49)exselans Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merkür Progress, Edwin Jagger DE89 ve Yaqi Quo Flipside günlük tıraş için önereceğim pahalı derseniz Pearl L-55 e bakmanızı öneririm fiyatı uygun günlük tıraş içinde uygun. Keyifli tıraşlar.

teşekkür ederim önerileriniz için pearl L-55 benmde kafamda vardı
(28/04/2022, Saat: 08:32)alpayy63 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar,
Forumda yeniyim sürçü lisan ettiysem affola.
Kalıcı bir çözüm için trasimi degistirmem gerektigini arastirmalarim sonucunda kat i olarak karar kıldım. Kolonya aspirin, kremler, losyonlarin gecici bir çözüm olduğuna inanıyorum.
İşim gereği hergun traş olmak zorundayim hizli ve cabuk olsun diye malum mach3+tras fircasi+arko tras kremi ile kullaniyorum yaklasik 5 yildir. Ancak boyun altı batiklar , kizarikliklar ve izler beni rahatsız etmeye başladı. Araştırma esnasında foruma denk geldim ve çok şaşırdım rahmetli babam meger bu işin piriymiş o zaman anladim. Kendisi geleneksel tras olurken kaldimi bunlar diyordukta o yüzden Smile. Daha sonra kendime uyacak olan ekonomik ve konfor acisindan hangi tras makinesini seçmem gerektiğini öğrenmek istiyorum. Maşallah bir sürü ürün var anladigim kadariyla agresif tras tahrişe sebep olabilen tür oluyor. Sorunum da tam olarak tahriş ve bu kizarikliklardan kurtulmak ve hizli tras olmak bana hangi makineyi oneriyorsunuz ?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

merhaba komşum, geleneksel tıraşa hoşgeldin diyebilirim sanırım. Smile
Söylediğin gibi birçok farklı alet var; her birinin agresiflik derecesi birbirinden farklı. Tıraşa başlangıç için genel önerilen aletler kapalı taraklı aletler oluyor. Açık taraklılar ise fazla agresif olduğu için önerilmiyor. Bunların önerilmesinin sebebi, yeni başlayan kişinin yüzünü tıraş olurken kesmesini olabildiğince engellemek. Daha profesyonel tıraş severler, yeni başlayanlar için orta agresiflikte aletler önerirler genelde. Bunun sebebi ise, kapalı taraklılarla doğru açıyı bulup sinekkaydı olmanın zor olması ve açık taraklıların ise eli alışmamış birinin elinde kesik atma potansiyeline fazlaca sahip olması. Burada başlangıç için benim aklıma iki alet geldi; Pearl SS-04 ve Pearl SSH-05. Bunlar orta agresiflikte ve çok güzel fiyat-performans ürünleri. Ben SS-04 modelinin açık taraklı versiyonuna sahibim, oldukça memnunum aletten. Sabun konusunda ise arko oldukça iyidir aslında, ancak az bir miktar daha bütçe ayırabilirseniz prorasonun ürünleri de çok çok iyidir. Tıraş öncesi ve sonrasında da yine prorasonun ya da niveanın ürünlerine bakabilirsin. Prorasonun ürünleri 100TL bandında olsa da açık ara daha iyi olduklarını düşünüyorum. Son olarak, hızlı ve tahrişsiz olmak istediğini belirtmişsiniz. Ben bu işi bilenlerden öğrenirken, araştırırken hep şunu duydum; geleneksel tıraş hıza gelmez, keyif için yapılır. İlerleyen aşamalarda 3-5 bıçaklı aletlerle tıraş olur gibi oldukça hızlı tıraş olabilmek mümkün, ancak özellikle başlangıç aşamasında hızlı tıraş olmak seni daha çok tahrişe ve daha çok batığa itebilir. Bunlara ek olarak, yüzünü çizme oranın çok daha fazla artacaktır. Geleneksel tıraşa başladığında illaki elin alışık olmadığı için çizikler atacaksındır, aleti yüzüne bastırmadan tıraş olmayı dene bu çok önemli, ve acele etmeyin bence.
Keyifli tıraşlar dilerim. Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby marka makine zorba58 5 10,812 30/11/2011, Saat: 18:31
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: