Makine tavsiyesi
Merhaba arkadaşlar,
Forumda yeniyim sürçü lisan ettiysem affola.
Kalıcı bir çözüm için trasimi degistirmem gerektigini arastirmalarim sonucunda kat i olarak karar kıldım. Kolonya aspirin, kremler, losyonlarin gecici bir çözüm olduğuna inanıyorum.
İşim gereği hergun traş olmak zorundayim hizli ve cabuk olsun diye malum mach3+tras fircasi+arko tras kremi ile kullaniyorum yaklasik 5 yildir. Ancak boyun altı batiklar , kizarikliklar ve izler beni rahatsız etmeye başladı. Araştırma esnasında foruma denk geldim ve çok şaşırdım rahmetli babam meger bu işin piriymiş o zaman anladim. Kendisi geleneksel tras olurken kaldimi bunlar diyordukta o yüzden Smile. Daha sonra kendime uyacak olan ekonomik ve konfor acisindan hangi tras makinesini seçmem gerektiğini öğrenmek istiyorum. Maşallah bir sürü ürün var anladigim kadariyla agresif tras tahrişe sebep olabilen tür oluyor. Sorunum da tam olarak tahriş ve bu kizarikliklardan kurtulmak ve hizli tras olmak bana hangi makineyi oneriyorsunuz ?

Şimdiden çok teşekkür ederim.
Ben ekonomik ve etkili tıraşı ile pearl shaving taraksız modelini öneririm. Lakin kıvamında bir köpük ve yumuşatılmış hazır bir cilt yoksa tahriş yinede bir miktar olacaktır
Ben de umok'un yorumuna katılıyorum. Normalde edwin jagger 89 ya da merkur 34c önerirdim ama fiyatlar almış başını gitmiş. pearl fiyat performans ve ilk alet olarak gayet yeterli olur. Ancak tek perdede ve hızlı tıraş olmak bu geleneksel tıraş yönteminde pek mümkün değil. Bu 2 ya da 2,5 perde ve düzeltmelerle yavaş yavaş sakalları kısaltmak üzerine bir yönetm. Bence biraz da keyif işi diyelim. Bir de mach3 lerden sonra yeni alacağın alet kesmiyor gibi gelebilir. Sakal çıkış yönlerini öğrenene kadar "bu olmuyor, beceremiyorum galiba" deyip acele etme. Ama ustalaştıkça hız da mutlaka artacaktır.
Alacağınız alet EJ DE89 olmalı bana göre.
Stay Sharp. Jilet
(28/04/2022, Saat: 12:25)umok Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben ekonomik ve etkili tıraşı ile pearl shaving taraksız modelini öneririm. Lakin kıvamında bir köpük ve yumuşatılmış hazır bir cilt yoksa tahriş yinede bir miktar olacaktır

Pearl taraksiz hangisini tavsiye ediyosunuz ss-04 , ssh-05 ve L-55 var makul olarak ?
Yukarıdaki 3unde de ayni kafa var, keyfinize kalmış.
Hemen hemen aynı fiyat zaten.
(28/04/2022, Saat: 20:48)umok Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yukarıdaki 3unde de ayni kafa var, keyfinize kalmış.
Hemen hemen aynı fiyat zaten.

Uzun sap daha mi mantıklı sizce kisaya göre
(28/04/2022, Saat: 17:56)muhendisbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alacağınız alet EJ DE89 olmalı bana göre.

Teşekkür ederim ancak bu aleti bi cok kisi aldiktan sonra satmaya çalışıyormus diye öğrendim pearl ile ne farki var sizce
(28/04/2022, Saat: 20:57)alpayy63 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim ancak bu aleti bi cok kisi aldiktan sonra satmaya çalışıyormus diye öğrendim pearl ile ne farki var sizce

orasını bilmiyorum. çok fazla makinem olmadı ancak 4 tane falan aldım kullandım EJ dışındakileri şimdi neredeyse kullanmıyorum. DE89 tıraş aletlerinin Şahıdır bana göre.
Stay Sharp. Jilet
Ömürlük olsun diyorsanız hocam bence ayarlı bir alet alıp alet konusunu tamamıyla kapatın istediğiniz ayarda tıraş olabilirsiniz. Fiyat olarak pahalı gelebilir ancak bir değil 5-6 alet almış oluyorsunuz

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby marka makine zorba58 5 10,767 30/11/2011, Saat: 18:31
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: