"Bid" hastaliginiz var mi?
bir nevi tik, hastalik oldu.
ebayde bid yapip duruyorum sonrada bende kalmasin diye dua ediyorumSmile
benim gibi olan var mi aranizda?
sizin gibi 2 kişi 2şer bid yapsa
yada 6 günlük artırmada 5 gün boyunca 10 bid eder buda 10 birim fiyat yada fazlası eder

ben fiyatların ve taleplerin orantısızlığından şikayetçiyim,beğendiğim ürüne eder fiyatınının % 30 eksiğini hemen yazarım ,ederi budur derim hemde gönülsüz yada pişman bidcileri uzaklaştırmak isterimAngry

gidişata göre kendimce eder fiyatın tamamını yazarım
fiyat geçilmezse doğru fiyatla ürüne sahip olurumSleepy

sizi tenzih ederek şunları da eklemek isterim

bu gönülsüz pişman bid işi '' alışveriş bağımlılığı,alışveriş pişmanlığı yada onyomani gibi bir şeymi yada reklamların etkisinde kalıp ihtiyacı olmadan bidlemekmi ''yoksa ''ihtiyaç olmadığı halde yapılacak alış verişe kişi aklı ve vicdanının bir itirazımı''

saygılar

(15/08/2012, Saat: 04:08)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bir nevi tik, hastalik oldu.
(15/08/2012, Saat: 04:08)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bir nevi tik, hastalik oldu.

Hocam bir ara bende ønume gelen ucuz urunlere bid verip duruyordum, cogu elimde patlayinca pisman olsamda elimde kaliyordu, kendimi toparlayip biraktim, umarim istemediginiz urunler elinizde kalmaz Smile
yok benimkisi tam ederi tek bid oluyor. fiyat yukseltme ya da dusuk ardiardina bidlemek degil. degerinin altinda bende kalsin istiyorum degerine yaklasinca da beni gecsinler istiyorum. kizma ihtilaf hocam arz talep dengesini bozmuyorum yaniSmile
değerine yaklaşınca geçilmek istiyorsanız
gönülsüz pişman bidci olma ihtimaliniz var Idea

geçilmek istiyorsanız fiyatı da yükseltmiş olmuyormusuz Smile

bence bir yandan da lüzumsuz yada boşuna alışveriş yaptığınızı düşününüp vicdan yapıyor olabilirmisiniz Cool

(15/08/2012, Saat: 15:08)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yok benimkisi tam ederi tek bid oluyor. fiyat yukseltme ya da dusuk ardiardina bidlemek degil. degerinin altinda bende kalsin istiyorum degerine yaklasinca da beni gecsinler istiyorum. kizma ihtilaf hocam arz talep dengesini bozmuyorum yaniSmile
Ebay'e girişim 1999 Şubat ayı. 14. yılımdayım.

Plak, CD koleksiyoncusuyum (özellikle Progressive Rock ve Anadolu Rock)

Bir dönem manyak gibi alıyordum, sonra baktım sonu yok, bıraktım.

Artık sadece ihtiyacım olunca bakıyorum.

Ama ebay sayesinde bazıları çok nadir parçalar olan Türkiye şartlarında iyi bir koleksiyonum oldu, müteşekkirim.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Uzun zamandır eBay de bid atmıyorum.
Fatboy,slim,Aristocrat ara, bidle bekle daha ucuzunu araştır,kondisyonu nasıl,satıcı geri alır mı,kargo takipli mi,gümrüğe takılır mı ?
No bid,relax Smile
Böylesi daha iyi.
Ben dün değil önceki gece 4 ürüne bid attım Smile 3 ü bende kaldı, sonuncusunun bitmesine de 8 gun var.. Bende de var bu bidcilik Big Grin Özellikle hoşuma giden bir ürün bende kalmamıssa, o sinirle 3-4 tane bid atıyorum, sonra biri bende kalırsa diğerleri kalmasın diye bekleyip duruyorum. Baktım geçen yok satıcıya bir mesaj "Paypal ile bankam arasındaki bir problemden oturu international payment yapamıyorum, rica etsem bidimi iptal edermisiniz" diye, etmeyen görmedim Big Grin
www.BarbarosRazors.com

Beni geçtiler diye bid atmak,satıcıya kıyak alana da fahiş fiyat oluyor.
Paypal ve eBay '' benim bidlerimi iptal edin'' taleplerini kara listeye alıyor olabilir.
Satıcı sormuyor mu ? Ödeme yapamıyorsan niye bidliyorsun Smile
(18/07/2013, Saat: 17:06)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beni geçtiler diye bid atmak,satıcıya kıyak alana da fahiş fiyat oluyor.
Paypal ve eBay '' benim bidlerimi iptal edin'' taleplerini kara listeye alıyor olabilir.
Satıcı sormuyor mu ? Ödeme yapamıyorsan niye bidliyorsun Smile

Yoo öyle değil, beni geçtiler diye değil aslında. Bir ürünü kaybettim diyelim. benzer urunden 3-4 tanesine veriyorum bidi, biri kalmazsa diğeri kalır diye, biri bende kalırsa ihale bitmeden mesaj atıyorum. kazandıktan sonra ödememek gibi değil. Gerçi oyle de oldu bir kaç gun önce Big Grin

Çinli satıcının 2 ürünü varmıs birine verdim bidi 1 dolar, diğerine de baktım 10 dakkası var bitmesine sonradan gordum aynı ürün. ona da verdim, dedim ki ilk verdiğimi iptal et. anlamamış gitti kazandıgım urunu iptal etti Big Grin satıcıyla anlastıktan sonra ebaylik hiç bişe yok. Çinlilerin tek derdi 5 yıldız ver yeter. Adam tamam iptal edeirm sen 5 yıldız ver ama diyor.

Ama ürünü kazandım ödeme yapmaya çalısıom Paypal de engelliyor beni, kredi kartın expire olmus değiştir gel diyor mesela Big Grin Sacma bir senaryo ama su ana kadar sıkıntı cıkmadı.
www.BarbarosRazors.com

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: