Sakala dokunmadan burun ve yanak düzeltmek için alet tavsiyesi
Merhabalar

Ben tam sakal tıraşı olmayıp, uzun sakal kullanıyorum, fakat yanak/sakal çizgisi ve burun/bıyık arasını almak için kullanbileceğim ideal aleti arıyorum.

Yaptığım ilk tur araştırma sonucu, hem yan tutulduğu için yanağı şekillendirirken görmeme yardım eder, hem yeni usturaya geçenlere tavsiye ediliyor diye ZAZOR aldım fakat özellikle burun altına girmede sorun yaşadığı için çok memnun kalmadım.

Okumaya devam ettikçe sanki ihtiyacım olan alet çelik usturaymış gibi geliyor ama doğru mu düşünüyorum acaba?
Merhaba, jiletli ustura en masrafsız çözüm gibi görünüyor. Çelik usturada olur tabiki. Ben olsam ucu kırık permatik gibi barsız DE alet kullanırdim (tavsiye etmem)
Jiletli ustura yerine çelik düşünmemin nedeni, çeliğin daha az keskin olduğu için yeni başlayanlar için daha güvenli olabileceğini düşünmemdi.
Barsız DE'yi neden tavsiye etmiyorsunuz?
Tecrübesizler için güvenli olmayabilir, tabi ki jiletli usturadaki gibi çok keskin olmayan jiletlerle denenebilir. Bir kısım insan permatiğin ucunu kırıp tıraş olmayı tercih ediyor aynı mantıık.
Jiletli ustura ve kör jilet ikilisi ile başlanabilir. Strafor, şişe mantarı köpük gibi jilete zarar vermeyecek bir yüzeyde jileti dilediğiniz kadar körleştirmenizde olası.
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Sadece bu iş içinse jiletli ustura derim ama ileride sakal tıraşı içinde kullanırım derseniz çelik ustura alın. Keyifli tıraşlar.
 Tıraş aleti
Yorumlarınız için teşekkürler. İlk araştırmamda fiyatı uygun katze u-005 çelik ustura siparişi verip, iptal etmiştim.
Meğer mağaza iptalimi iptal etmiş Smile
Gelmişken bir deneyip bakacağım
Çelik ustura kör geldi. Bir de çok büyüktü. Burun altına rahat giremedim.

Araştırmaya devam ettim. Merkur’ün tam bu iş içın bir aleti olduğunü fakat jiletleri keskin olmadığı ve başka jilet takılamadığı için pek tavsiye edilmediğini gördüm. O aletin Amazon yorumlarını okurken “karımın kaş usturasını kullanıyorum çok daha iyi” yorumuyla karşılaştım.

Bunun üstüne dün biri büyük tip biri küçük tip kaş usturası siparişi verdim. Bugün elime geçtiler.
Büyük olanın jileti 3.5 cm, küçüğünki ise 1.3 cm civarı.
Küçük olan burun altına mükemmel giriyor.

Köpük vs kullanmadığım için biraz tahriş ediyorlar. Detay girdiğim için de köpükle kapamak istemiyorum.
Meğer tam bu iş için köpürmeyen tıraş jelleri varmış. Cella marka olanı sipariş ettim bakalım nasıl olacak.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günlük tıraş için Merkür 42C vs 34C Andreichu 2 964 09/09/2023, Saat: 20:05
Son Yorum: kaankkaraman
  Jiletin Sakala Takılması BurakKaner 35 21,934 13/05/2021, Saat: 13:35
Son Yorum: italyanmaz
  Hassas Cilt İçin Ekipman Önerileriniz r_u_h_ 37 25,178 25/12/2020, Saat: 10:19
Son Yorum: sohayli
  Hassas Bir Cilt İçin Tıraş Olmak tarkaner 21 9,465 21/11/2020, Saat: 22:24
Son Yorum: Tıraşçı
  Acemilikten geçiş alet tavsiye. Mesir45 16 9,211 12/09/2017, Saat: 22:15
Son Yorum: Bruce
  Hassas cilt ve seyrek sakal için jiletli traş makinesı tavsiyesi yusufk122 92 55,384 21/08/2017, Saat: 22:52
Son Yorum: kral arthur
  sert sakala tavsiye suleyman 18 11,286 14/08/2017, Saat: 19:55
Son Yorum: drhit1976
  Yeni Başlayan Birisi İçin Tavsiye. thedeparted 31 23,650 14/03/2017, Saat: 15:34
Son Yorum: KlasikTıras
  Eksikler İçin Tavsiye ? sertaç 29 35,115 24/05/2013, Saat: 21:00
Son Yorum: sertaç
  Acemi birisi için set tavsiyesi muzoman 17 20,257 20/02/2013, Saat: 19:07
Son Yorum: muzoman

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: