Crystal
Demekki zaman içinde kalite bakımından değişiklik gösterebiliyor ben 3 yıl önce razorustan almıştım çok memnunum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Nerede eski yorumlardaki Crystal, nerede şimdiki dünyanın en kötüsü olmaya and içmiş Crystal. Berbat bir jilet, daha da asla kullanmam diyeceğim çok az jiletten birisi oldu. Yüzümü kesmesi mi dersiniz, akmaması mı, sakal bırakması mı, her türlü eksik mevcut. Nasıl bu hale geldi anlayamıyorum. Kalitesini bu kadar bozan başka yaprak jilet olmamıştır herhalde.
(19/04/2019, Saat: 20:35)Ayhandulgar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dün ilk kez deneme fırsatım oldu. Genel yorumlar üzerine konforlu bir tıraş beklentim vardı. R41 ile kullandım. Ama çok fazla cekistirme yaptı ve keyifli veya konforlu bir tıraş vermedi. Normalde hiç r41 ile yaşamadığım boyun bölgesinde (sanırım cekistirmeden) hafif kızarıklık oldu. Çok yakın bir tıraşta veremedi.
Daha önceki denemem Voskhod jilet ile olmuştu ve onun pürüzsüz ve konforundan sonra crystal hiç tatmin etmedi. Tıraş sonrası Jileti çıkarıp direk atık jilete gönderdim. (Çok beğendiğim jileti 4, orta beğendiğimi 3 ve az begendiklerimi 2 kez kullanırım normalde)

Bu tecrübeden sonra de89 kullanımda keskin olmayan ama konforlu bir jilet olarak farklılık gösterdi. Yani agresif makinada bulamadigim performansı mild alette yakaladım diyebilirim bu jilet icin.
Voskhod  Jilet adamdır!
Dün 1 şans daha vereyim dedim . Yeni yintal ayarlı makinam ile tıraşın 1 yanı bitti bitmeden artık tahammul edemedim çıkartıp attım .Oysa o kadar güzel bir metali varki parıl parıl parlıyor gördüğüm en güzel jilet gel gelelim konfor ve keskinliğe ense jileti belki olur yada olmaz çok yazık olmuş .Daha sonra D. Ustaya geçtim
(07/10/2019, Saat: 11:42)Ali Desidero Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dün 1 şans daha vereyim dedim . Yeni yintal ayarlı makinam ile tıraşın 1 yanı bitti bitmeden artık tahammul edemedim çıkartıp attım  .Oysa o kadar güzel bir metali varki parıl parıl parlıyor gördüğüm en güzel jilet gel gelelim konfor ve keskinliğe ense  jileti belki olur yada olmaz çok yazık olmuş .Daha sonra D. Ustaya geçtim

@Ali Desidero , ben birçok makine ile denedim ancak en sonunda yuma ile biraz kullanılabilir hale geldi. Yani kullanılabilir dediysem çöpe atmama gerek kalmadı çok yakın tıraş etmiyor ancak çekiştirmiyor da. Elimdekileri yuma ile tükettikten sonra bir daha almam.
https://beyfendi.org
bize düşen düzelene kadar almamak sohayli komşum
uzun sakalda çekme yaptığı oluyor DE89 ile ama genel olarak muadili olan Astra'lardan daha iyi temizliyor.
Bugun yeni elime ulaşan rex makine ile 3.5 ayarda ilk perde wtg, 2.5 ayarda ikinci perde xtg ve ufak rotuşle 2,5perde sonu eski tadı yoktu bu yeni paket açmamla mütevellit sanırım bu seri yeni üretimden umarım stoktaki diğer jiletler eski partilerdendir.
Future da bile hiç zorlamayan r41le uyumu mükemmel olan jiletten eser yoktu makine mild sayılabilir bana göre zira jiletten kaynaklı oldugu kesin pazar akşamı bir deneme daha sonra durum ne olur bilemedim ama ben bu jilete hayrandım olmadı persona comfort coatedla yola devam...
ayni kutudan ikinci jilette vasatti eski tadini alamadim boyle mermerimsi konforlu tahrissiz keyifli tiras degilde boyle biseyler eksik sanki yemegin tuzu salcasi yok gibi tatsizbtirasri biz turk halki salca bol olsun isterizya o hesap...

crystal ile ilgili olumsuz yorumlarda icten ice belki diyodum ama yok cidden rex makine bile acigi kapatamadi makineye elim alisma surecinde oldugundan midir diycem bilemedim  lakin bildigim ej89bile bile cok daha iyi tiraslar yasatan crystal den eser yoktu desem yeridir...
Tok kesimli bir jilet.Keskinliği az gelmişti bana ama konfor fena değil.
Alınırmı düzenli olarak çok tartışılır bence.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: