Crystal
Boyun kısmında hangi jileti kullanırsam kullanayım az ya da çok tahriş oluyor bu jileti denedim 3 günlük sakalımda keskinliği az ama çok konforlu ve yakın tıraş ediyor. Tahriş ve yanma yok denecek kadar az. Keskinliği bir tık daha fazla olsaydı tadından yenmezdi.
DE89 ile kullanırken 3-4 günlük sakalda çekiştirme yapıyor ama günlük kullanımda sorun olmuyor. Çok yakın bir tıraş elde edemesem de gayet konforlu ve tahrişsiz tıraş sunuyor. Verdiği hissiyat Dorco Titan'ı andırıyor ama bana göre Dorco bundan biraz daha iyi.
GC.68'de ve Progress 3 ayarda denediğim ve çok çekiştirdiği için tıraşın ortasında değiştirdiğim jilettir.
Progress 2,5 ayarda Shark ile muhteşem konforlu tıraş verirken 3 ayarda bile Crystal ile çekiştirme sebebiyle vedalaştım.
Tıraş hazırlıklarım tüm denemelerimde eşitti.
Crystal Super Platinum, keskinliği orta fakat konforlu olan bir jilet. Sakalı çok gür olmayanların günlük traşta tercih edebileceği bir jilet. Çok yakın traş  olamadım fakat tahrişsiz bir traş  sundu.
Makina: Yaqi Eden Ramc1905
Sabun: Füme
Bugün Crystal ile ustura tıraşı oldum. Boyun bölgem tahriş oldu bayağı. Makinede deneyerek bir şans daha vericem. Umutluydum halbuki
Günlük tıraşta 34c ile epey bir çekiştirme yaptı, nerdeyse hiç kesemedi de, sakallar olduğu gibi yerinde kaldı, ikinci perdeye parker tto ile başladım, bu kez kendine geldi diyebilirim, konfor akıcılık oldukça düzelmekle birlikte keskinlik de bir o kadar arttı, tıraş sonrası tahriş oldukça az, tok bir jilet, agresif aletlerle uyumu daha iyi, benzer toklukta bulduğum croma diamant ın benim için daha tercih edilebilir olduğunu düşünüyorum.
Çoğu kişinin yaşadığı çekiştirme sorununu bende yaşadım. Tıraş sonrası tahrişe sebebiyet verecek kadar kötü değildi ancak tıraş esnasında pek iyi hissetirmedi. 2. perdeden sonra bile geride sakal bıraktığı için 3. perdeye geçiş yapmak durumunda kaldım. Uzun zamandır 3 perde tıraş olmamıştım Smile

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: