Anket Başlığı: en fazla ne kadar ödersiniz
Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
en fazla 60-70
16.09%
28 16.09%
100-200 arası verebilirim
29.89%
52 29.89%
en fazla 200-500 arası, daha da davosa gelmem
22.99%
40 22.99%
söz konusu kaliteyse, gerisi teferruattır
31.03%
54 31.03%
Katılımcı sayısı: 174 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Bir sabun/kreme en fazla ne kadar verirsiniz?
@Chinaski

Komşum neredeyse 1 yıl olacak üye olalı bu süre zarfında en beğenilen kremlerden sabunlara kadar pek çok sabun/krem denedim hatta 1-2 el yapımı sabun da denedim sonuçta anladımki ister fabrika ister el üretimi olsun hatta arasında maddi olarakta fark olsun yinede iki sabun iki krem arasında dağlar kadar performans farkı olmuyor. Genelde parasal değeri arttıran paketleme, sabunun kabı, marka ve koku. Ben 1.5 liralık Arko ilede $10-15lık Tabac ilede aynı kalitede tıraş oluyorum, tek değişken koku.

Yani T&H ortalama performansa sahipte olsa West Indian Lime ve Grafton cinslerini kokuları nedeniylr merak ediyorum=)

Komşum ben sanki sizin Tipsoft fırça, C&E krem ve bir scuttledan oluşan bir fotoğrafınızı görmüştüm, siz değilseniz kimdi acaba=)
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Komşum haklısınız ben de sabunların/kremlerim performansları arasında fiyat farkı ile doğru orantılı bir fark olduğunu düşünmüyorum. Bazı sabunların performansı gerçekten daha üst düzey orası bir gerçek. Bu endüstride en büyük fark pazarlama ve ambalaj bana kalırsa. Özellikle Ingiliz üreticiler fiyatlarını cok yuksek tutuyor nedenini bilemiyorum. Eğer gramı yüksekse kalitesi herkes tarafından kabul edilmişse ve sunumu çok şık olursa biraz daha fazla verebilirim ama onun dışında en fazla verdiğim 55 civarı birşeydir.
Benim fotoğrafta Cella görmüş olabilirsiniz komşum Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Nomadı seviyorum Big Grin

Scuttle'ı Nomad kremli 1 kişi var bu camiada Smile @trache

Nomad köpük patlaması yaptmıştı bir fotoğrafında Big Grin

(12/11/2014, Saat: 13:49)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Chinaski

Komşum neredeyse 1 yıl olacak üye olalı bu süre zarfında en beğenilen kremlerden sabunlara kadar pek çok sabun/krem denedim hatta 1-2 el yapımı sabun da denedim sonuçta anladımki ister fabrika ister el üretimi olsun hatta arasında maddi olarakta fark olsun yinede iki sabun iki krem arasında dağlar kadar performans farkı olmuyor. Genelde parasal değeri arttıran paketleme, sabunun kabı, marka ve koku. Ben 1.5 liralık Arko ilede $10-15lık Tabac ilede aynı kalitede tıraş oluyorum, tek değişken koku.

Yani T&H ortalama performansa sahipte olsa West Indian Lime ve Grafton cinslerini kokuları nedeniylr merak ediyorum=)

Komşum ben sanki sizin Tipsoft fırça, C&E krem ve bir scuttledan oluşan bir fotoğrafınızı görmüştüm, siz değilseniz kimdi acaba=)
www.BarbarosRazors.com

Doğru, @trache komşunun köpük patlaması yaşadığı fotoğrafı @Chinaski komşunun diye hatırladım ben.

Konuyu dağıtmadan kaliteli sabuna 50 TL kremse düşünürüm diyip sıramı salıyorum=)
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

2 sene önce 50-100 TL arası demişim ama şu anki düşüncem hiçbir sabun ve kremin bu kadar etmeyeceği yönünde.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(12/11/2014, Saat: 14:32)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2 sene önce 50-100 TL arası demişim ama şu anki düşüncem hiçbir sabun ve kremin bu kadar etmeyeceği yönünde.

+1
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(12/11/2014, Saat: 14:22)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nomadı seviyorum Big Grin

Scuttle'ı Nomad kremli 1 kişi var bu camiada Smile @trache

Nomad köpük patlaması yaptmıştı bir fotoğrafında Big Grin
idfyu0.jpg
1zg3ko2.jpg
şimdi arkadaşlar birincisi nomad 150 ml kaliteli bir kasede, 2 krem birarada
gibi düşünün Smile , bu alımda tek seferlik oldu bir daha verirmiyim, fiyatını hakediyor ama tr de pahalı yurtdışı alım uygun olabilir.
Nomadın sabunlarını kullanırım 10 dolar,
cella prorosa edwin jagger sabunlar alıp 20-30 tl lerin üzerine pek çıkmam,

http://geltir.com/thread-3954-post-90214.html#pid90214
Koruyucu olması ve köpürmesi yeterliyse, esans ikinci planda benim için. En fazla vereceğim kremse proraso kadar sabunsa cella kadar.
Sabun ve kremlere 150 tl üzeri para harcamışımdır, koku ilk tercihim değil,traş performansı ilk tercihim daha da harcayacağım gibi görünüyor.Smile
Zaman ve mekan içinde herşey değişkendir.
Şimdiye dek en pahalı sabunum Tabac Porselen oldu. 80 TL. Onu Taylor Avokado takip etti. Tabac fanatiği olarak 80 TL üst sınırım oldu. Tabii bu paranın yaklaşık 50 TL si porselen kaba gitti. Bitince kabına yine Tabac basacağım. Daha ucuza gelecek.

Sabunlar arasında çok ciddi bir f/p oranı görmüyorum. Dolayısiyle büyük paralar vermek bence gereksiz. 1.5 TL lik Arko'muz bile görevini gayet iyi yapıyor. Koku farklı olsun dediğim zaman, köpürtürken limon, çay ağacı v.b. ilave ediyorum. Koruyucu özelliği de artıyor böylece..

Şu an Cella, Tabac, Tobs Avokado, Arko ve Proraso var dolabımda. Hepsi tükendikten sonra hangileri devamlı olacak derseniz Arko, Cella ve Tabac vazgeçilmezlerim. Bu üçünün rotasyonuyla bir ömür geçirebilirim.

Bu arada 1000 lik Cella alacak olan varsa ortak olurum.

Selamlar..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ne kadar jiletiniz var, pişman mısınız? Lord Sparhawk 229 167,863 13/12/2022, Saat: 16:55
Son Yorum: ferencpuskas
  Ne kadar harcadiniz? linguist 103 83,890 13/06/2021, Saat: 21:18
Son Yorum: Laylaylom
  Hassas/Egzemalı cilt üzerinde Sert sakal var. Sert sabun kullanmak istiyorum Hexciter 20 8,774 14/05/2021, Saat: 12:55
Son Yorum: habaz
  Sabun mu krem mi? piankhy 185 189,288 11/05/2021, Saat: 17:45
Son Yorum: Laylaylom
  Sabun Muhafaza Ederken Dikkat Edilecek Noktalar volkanslim 52 25,182 21/04/2021, Saat: 18:37
Son Yorum: tiktak
  Bugünkü Tıraşınız Ne Kadar Enternasyonal? broraso 71 16,771 04/04/2021, Saat: 10:17
Son Yorum: broraso
  Kaliteli sabun saklama kapları.. _Olgun_ 83 144,299 15/06/2020, Saat: 04:41
Son Yorum: safporsuk
Photo Elin alışması ortalama ne kadar sürer ? rhlc 13 6,044 08/06/2020, Saat: 17:24
Son Yorum: ŞaNLıTüRK
Question Soru: Jilet üzerindeki sabun kalıntılarını jilete zarar vermeden nasıl çıkarırım? mvorun 19 8,049 06/10/2019, Saat: 19:31
Son Yorum: Sh@dow
  ARKO sabun yüzü kim? mustbe 5 6,057 23/05/2019, Saat: 04:59
Son Yorum: mustbe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: