Anket Başlığı: en fazla ne kadar ödersiniz
Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
en fazla 60-70
16.09%
28 16.09%
100-200 arası verebilirim
29.89%
52 29.89%
en fazla 200-500 arası, daha da davosa gelmem
22.99%
40 22.99%
söz konusu kaliteyse, gerisi teferruattır
31.03%
54 31.03%
Katılımcı sayısı: 174 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Bir sabun/kreme en fazla ne kadar verirsiniz?
Bu konuda bende fikir beyan etmek isterim. Zannediyorum beklentiler buradaki sonuca etki eden en önemli unsur. Proraso, Nivea, Mühle, Macha Root kullanırken hep Sv çeşitleri , Mwf, Panna Crema gibi nispeten daha kaliteli ve pahalı sabunları merak ederdim. Bu merak ve yorumlar beklentileri muhakkak yükseltiyor. Sonrasıda komşular sağolsunlar forum içinde tedarik imkanı buldum. Benim bunlar içinde tıraş sırasında ve sonrasında verdiği his bakımından en çok beğendiğim Body Shop Macha Root oldu. Jiletler arasındaki farkın daha bariz olduğu kanaatindeyim. Herkese naçizane tavsiyem imkan varken nispeten pahalı olduğu düşünülen sabunların örneklerini forum içerisinden tedarik edip sonrasında gerçek boylarını satın almalarıdır.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Tekrardan şu şekilde anlatmaya calisayim. Herkes icin her kosulda konforlu ve temiz tiras veren bir iki jilet bulunur. Ama her kosulda konforlu ve temiz tiras vaad eden  sabun veya krem bence bulunmaz. Misal benim icin feather, polsilver, 7oclocklar, ve mavi astra hem r41 ile konforlu hem edwin jagger ile temiz tiraslar vermisti. Markalar degisebilir ama herkes icin boyle birkac tane jiletin olabilecegini dusunuyorum.
Sabun ve krem konusunda ise sakali oyle bir yumusatacak ki cok keskin olmayan jilet bile akip gidecek. Cildi oyle bir koruyacak ki bastirsan, tersten alsan ya da hergun sinekkaydi olsanda tahris olmayacak olsada onaracak bir sabun var varmi ki. Zaten boyle bir sabun olsa geleneksel tirastaki bir cok sorun cozulmus bir cok arayis ta cevap bulmus olurdu.
Dolayisiyla sabun jilet karşisinda acizdir bu yuzden kaliteli sabun yerine kaliteli jilet diyorum.

Edit : Kendimi yaziyla tam ifade edemedigimi daha once belirtmistim. Yorumumu tekrar okuyunca biraz keskin ifadeler kullandigimi fark ettim. Bu yuzden lutfen sabuna bosuna o kadar para veriliyor jiletle her sorun hallolur gibi anlasilmasin.
İş gereği her gün üç perde tıraş olan iki yıllık geleneksel tıraş bağımlısı olarak sabun konusundaki görüşlerinize katılamıyorum. Yaklaşık 15 ayrı sabun, krem denedim. Son birkaç aydır mdc kullanıyordum, inanın mdc hem koruyor hem kolluyor hemde insanı mutlu hissettiren kokusu var. Herkesin sabunu farklıdir ama mutlaka sizde aynı hissi verecek bir sabun vardır.
Ben olaya şöyle bakıyorum
Misal 180 liraya bir sv aldınız.
Sert sabun günlük kullansanız 9 ay gider en aşağı. Aylık 20 tl
1 paket sigara parası ...
sabuna verilen paraya acımam açıkçası

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
İçimi seninle ısıtıyorum.
(16/10/2019, Saat: 10:10)gidakontrol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İş gereği her gün üç perde tıraş olan iki yıllık geleneksel tıraş bağımlısı olarak sabun konusundaki görüşlerinize katılamıyorum. Yaklaşık 15 ayrı sabun, krem denedim. Son birkaç aydır mdc kullanıyordum, inanın mdc hem koruyor hem kolluyor hemde insanı mutlu hissettiren kokusu var. Herkesin sabunu farklıdir ama mutlaka sizde aynı hissi verecek bir sabun vardır.

Dogrudur komsum herkesi mutlu edecek kendini iyi hissettirecek bir sabun muhakkak vardir. Benim vurgulamak istedigim kendinizle uyumlu olmayan kotu bir jiletiniz varsa sabunun yapabilecegi bir sey yok. Fakat kendinizle uyumlu iyi bir jiletiniz varsa sabunun bir onemi yok. Ordan sonrasi keyif ve hobi meselesi. Kisiye ozel olmakla birlikte en iyi sabunun tirasa dogrudan etkisi 1 ile 5 arasindaysa, yine kisiye ozel olmakla birlikte en iyi jiletin tirasa dogrudan etkisi 1 ile 15 arasindadir. Yani jilet daha etkili bir unsurdur. Bu yuzden tirasta konfor ve rahatlik arayanlarin evvela kendilerine uygun jileti bulmalari gerektigini savunuyorum. Tabiki insan yaptigi isi daha keyifli hale getirmek ister degisik sabunlar dener onlarla mutlu olur. Sabun sanki daha cok keyif kismina giriyor. Yani soyle bir sey duymuşsunuzdur mutlaka "en iyi en pahali sabunu aldik yine tahris olduk bir ise yaramadi" iste bu durumda kerametin sabunda degil jilette aranmasi gerektigini dusunuyorum.
Acemi icin alet vardir, acemi icin jilette vardir ama acemi icin sabun yoktur.
(16/10/2019, Saat: 10:54)acoma Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dogrudur komsum herkesi mutlu edecek kendini iyi hissettirecek bir sabun muhakkak vardir. Benim vurgulamak istedigim kendinizle uyumlu olmayan kotu bir jiletiniz varsa sabunun yapabilecegi bir sey yok. Fakat kendinizle uyumlu iyi bir jiletiniz varsa sabunun bir onemi yok. Ordan sonrasi keyif ve hobi meselesi. Kisiye ozel olmakla birlikte en iyi sabunun tirasa dogrudan etkisi 1 ile 5 arasindaysa, yine kisiye ozel olmakla birlikte en iyi jiletin tirasa dogrudan etkisi 1 ile 15 arasindadir. Yani jilet daha etkili bir unsurdur. Bu yuzden tirasta konfor ve rahatlik arayanlarin evvela kendilerine uygun jileti bulmalari gerektigini savunuyorum. Tabiki insan yaptigi isi daha keyifli hale getirmek ister degisik sabunlar dener onlarla mutlu olur. Sabun sanki daha cok keyif kismina giriyor. Yani soyle bir sey duymuşsunuzdur mutlaka "en iyi en pahali sabunu aldik yine tahris olduk bir ise yaramadi" iste bu durumda kerametin sabunda degil jilette aranmasi gerektigini dusunuyorum.

Bence en etkili, teknik vs geçersek,
makine , jilet, sabun, fırça

Şöyle söyleyeyim rex ve derby ayni ayarda 1 gün muhle kremle oldum ki gayet başarılı, 1 gün ise sv ile oldum. Sv ile olduğum gün jileti bile daha az hissettim cildim daha nemli be gün içinde duru oldu.
Dolayısıyla jilet önemli evet ama sabun da önemli.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
İçimi seninle ısıtıyorum.
(16/10/2019, Saat: 10:54)acoma Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yani soyle bir sey duymuşsunuzdur mutlaka "en iyi en pahali sabunu aldik yine tahris olduk bir ise yaramadi" iste bu durumda kerametin sabunda degil jilette aranmasi gerektigini dusunuyorum.

Komşum bu dediğinizin bir kısmına katılıyorum. Her acemi ilk önce traş aleti ve jilet arayışıyla bu işe başlıyor, doğrudur. Jilet tıraşın önemli bir parçası ancak ucuz diye insanlar sürekli jilet değiştirip doğruyu bulmaya çalışıyor. Bence jilettende önce teknik oturmalı bu konular öncelikler kişiden kişiye değişiyor.

Agresif tıraş aleti veyahut jiletlerde sabun koruyuculuğu kayganlığı tıraş sonrası hisssiyat bir tık daha ön plana çıkmakta olduğunu düşünüyorum ancak bunu arko ile yapanda var. Aynı şekilde genellemede kalitesiz denilen bir jilet ile doğru tıraş aletini kombinleyip mükemmel tıraş olanda var burdada teknik ve jilet tıraş aleti uyumu ortaya çıkıyorSmile Yoksa tekniği oturan kişi her türlü jilet, tıraş aleti ve sabunla tıraş olur. Zamanla işin hobi ve keyif kısmı ön plana çıktığı için sabun ve fırça çeşitlerinin kullanımı artıyor. Çok fazla kombinasyon var bu yüzden hepsini bir bütün diyip yorumu bitireyim Smile
Konunun basligi bir sabun ve kreme ne kadar verirsiniz oldugundan ben isin teknik kismina girmeden fiyat performans bakimindan degerlendirip yorum yapiyorum.
Yoksa tabiki isin teknik boyutuda var.
Herkesin bi dusuncesi var ve bazi kisiler jilet cok onemsiz diyor bazilari sabun/krem cokta farketmez diyor..vs vs...
Sahsi kanaatim her bir unsur cok onemli,sabunundan fircasina,jiletinden kopurtme kasesine,makinesinden tiras oncesi/sonrasina...hepsi cok onemli benim icin. Hepsi detay bence. En iyi tiras icin hepsi cok onemli unsur bence. Benim sahsi kanaatim madden gucumun yettigi bana uyabilecegini dusundugum en iyi urunleri almak yonunde. Umarim herkes kendisine uyan en iyi ekipmanlari en kisa zamanda bulur.
Ben şahsen şunu diyebilirim feather veya 7oclocklardan herhangi birini verin istediginiz aleti ve sabunu getirin konforlu ve temiz tiras olablirim. Buna karsin bir baskasida benimde progresim var komsum getir istedigin jileti sabunu konforlu temiz tiras olabilirim diyebilir. Bu kisiylede iddalasmam. Ama bende falanca sabun var getir istedigin jileti aleti diyen birisiyle her turlu iddalasirim. Veririm eline wilkinsin ve derby veyahut keskin olmayan bir jileti aksama kadar yuzunu tirmalar Smile

Bu yorumlari teknik ve hobi kismini bir kenara koyarak yaptigimida tekrar belirtmek isterim.yani teknigi oturmus hobi amaci gudmeyen bir bakis acisiyla degerlendiriyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ne kadar jiletiniz var, pişman mısınız? Lord Sparhawk 229 167,903 13/12/2022, Saat: 16:55
Son Yorum: ferencpuskas
  Ne kadar harcadiniz? linguist 103 83,921 13/06/2021, Saat: 21:18
Son Yorum: Laylaylom
  Hassas/Egzemalı cilt üzerinde Sert sakal var. Sert sabun kullanmak istiyorum Hexciter 20 8,784 14/05/2021, Saat: 12:55
Son Yorum: habaz
  Sabun mu krem mi? piankhy 185 189,310 11/05/2021, Saat: 17:45
Son Yorum: Laylaylom
  Sabun Muhafaza Ederken Dikkat Edilecek Noktalar volkanslim 52 25,200 21/04/2021, Saat: 18:37
Son Yorum: tiktak
  Bugünkü Tıraşınız Ne Kadar Enternasyonal? broraso 71 16,787 04/04/2021, Saat: 10:17
Son Yorum: broraso
  Kaliteli sabun saklama kapları.. _Olgun_ 83 144,325 15/06/2020, Saat: 04:41
Son Yorum: safporsuk
Photo Elin alışması ortalama ne kadar sürer ? rhlc 13 6,051 08/06/2020, Saat: 17:24
Son Yorum: ŞaNLıTüRK
Question Soru: Jilet üzerindeki sabun kalıntılarını jilete zarar vermeden nasıl çıkarırım? mvorun 19 8,054 06/10/2019, Saat: 19:31
Son Yorum: Sh@dow
  ARKO sabun yüzü kim? mustbe 5 6,061 23/05/2019, Saat: 04:59
Son Yorum: mustbe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: