Herkese Selamlar
Herkese selamlar,
Uzun süre önce dedemden kalan tıraş makinesinin ne olup olmadığını ararken foruma denk geldim.
Askerliğimi saymazsak eğer kendimi bildim bileli sakallarımı hep makine ile kesiyordum. Son bir aydır Gillette'in 5 bıçaklısıyla tıraş oluyorum. Sonrasında dedemden kalan makine aklıma geldi. Bulduğum bilgiler doğruysa eğer, Gillette 1973 Super-Adjustable "T4" elimdeki model. Biraz araştırınca çok fazla değişken olduğunu da gördüm ve bir yerden başlamayı düşünüyorum. Bununla ilgili birkaç sorum olacak sizlere.
Elimdeki model nasıl bir model, iyi midir ve başlamak için doğru bir model midir? Yanlış bir modelle başlayıp hobiden soğumak istemem açıkçası. Bunun dışında önerebileceğiniz modeller ne olabilir? Önereceğiniz modelin fiyatının uygun olması benim için önemli ancak kaliteli olması daha da önemli. Biraz bütçe ayırabilirim. Bu modellere uygun jiletler neler olabilir?
Cilt tipimi, sakal haritamı nasıl öğrenebilirim? Boyun kısmımda sakallarımın yönleri farklılık gösteriyor. Tıraş olurken o bölgede tahriş ve sivilcelenme oluyor. Sanırım doğru yönü bulamadım hala. Bi ihtimal geleneksel tıraşa alıştıkça bu sorun azalır.
Başka dikkat etmem gereken konular da muhakkak vardır. Arama kısmını kullandım ancak istediğim bilgilere ulaşamadım bir türlü. Mutlaka okumam/öğrenmem gereken konular neler, nereden başlamam daha doğru olur? Bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim. (:
(03/03/2023, Saat: 19:33)kad huai Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese selamlar,
Uzun süre önce dedemden kalan tıraş makinesinin ne olup olmadığını ararken foruma denk geldim.
Askerliğimi saymazsak eğer kendimi bildim bileli sakallarımı hep makine ile kesiyordum. Son bir aydır Gillette'in 5 bıçaklısıyla tıraş oluyorum. Sonrasında dedemden kalan makine aklıma geldi. Bulduğum bilgiler doğruysa eğer, Gillette 1973 Super-Adjustable "T4" elimdeki model. Biraz araştırınca çok fazla değişken olduğunu da gördüm ve bir yerden başlamayı düşünüyorum. Bununla ilgili birkaç sorum olacak sizlere.
Elimdeki model nasıl bir model, iyi midir ve başlamak için doğru bir model midir? Yanlış bir modelle başlayıp hobiden soğumak istemem açıkçası. Bunun dışında önerebileceğiniz modeller ne olabilir? Önereceğiniz modelin fiyatının uygun olması benim için önemli ancak kaliteli olması daha da önemli. Biraz bütçe ayırabilirim. Bu modellere uygun jiletler neler olabilir?
Cilt tipimi, sakal haritamı nasıl öğrenebilirim? Boyun kısmımda sakallarımın yönleri farklılık gösteriyor. Tıraş olurken o bölgede tahriş ve sivilcelenme oluyor. Sanırım doğru yönü bulamadım hala. Bi ihtimal geleneksel tıraşa alıştıkça bu sorun azalır.
Başka dikkat etmem gereken konular da muhakkak vardır. Arama kısmını kullandım ancak istediğim bilgilere ulaşamadım bir türlü. Mutlaka okumam/öğrenmem gereken konular neler, nereden başlamam daha doğru olur? Bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim. (:
Hoşgeldiniz, hayırlı olsun, iyi bir başlangıç bence, aynı makinadan bende de var, düşük ayarlarda fazla bastırmaya kullanırsanız sıkıntı olmaz. Bazı şeyler zamanla oturur.
Geleneksel tıraş koca bir dünya, kesin doğruları yok.
Forum bir derya deniz, zamanla sindire sindire ilerlerseniz, iyi sonuçlar alacağınıza inanıyorum.

SM-M307FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hoşgeldiniz iyi forumlar dilerim. Bende başlayalı 3 ay oldu o yüzden fazla bilgi sahibi değilim ancak kayganlığı iyi bir sabun ve uysal bir jilet derby usta rapira gibi japon pazarlarında bulabileceğiniz uysal jiletlerle bastırmadan tıraş olursanız tahriş minimum olur
Hoşbulduk, tavsiyeniz için teşekkürler. (:
Hosgeldiniz. Astra yesil gibi bir jiletle düşük ayarda kullanın ilk başlarda tahriş olmaması için. İlk tirasinizdan sonraki deneyimlerinizi de bu konuda aktarırsaniz güzel olur.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese selamlar alimarcaa 0 794 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 646 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,842 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Selamlar merttyy_ 4 1,275 18/04/2023, Saat: 17:40
Son Yorum: Mecanica
  Herkese Merhaba! fikocan 7 2,961 06/08/2022, Saat: 13:20
Son Yorum: finwe