Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması.
Merhaba 17yaşındayım ve geleneksel tıraşa daha yeni başladım. Tıraş tan sonra çenemin altından boğazıma kadar batık oluyor ve ardından sivilce çıkıyor. Çok acı verici. Bu batık ve sivilce çıkmasını nasıl önleyebilirim? Balsam kullanıyorum, sıcak suyla sakalımı yumuşatıyorum ama tahriş her türlü oluyor. Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.
Bastırıp tahriş ediyor olabilirsiniz. Mild alet keskin jilet kombinasyonu ile bir süre tek yada iki perde sadece sakal çıkış yönünde tıraş olup deneyin.
Sıcak su beni tahriş eder, en tahrişsiz en iyi tıraşlarım, soğuk suyla dove sabun kullanarak iki dakika yüzümü yıkıyorum ve ovalıyorum. Bu sabunlama işi hem sakalı yumuşatıyor, hem de sakal köklerini temizliyor. Ardından kurulamadan köpüğü hazırlıyorum. Sonra yüzümde 3 dakika çok bastırmadan çok cildi yormadan badana hareketleri ile sakalı iyice yumuşatıyorum. Aleti hiç bastırmadan kendi ağırlığı ile uygun kesme açısını bularak tıraşımı oluyorum.
Tıraşın başından sonuna hiç sıcak su açmıyorum ben. Hatta duş sonrası tıraşlarımda da bi yarım saat geçmesini bekliyorum aksi halde yine tahrişe meyilli oluyor tıraşım.
Soğuk su - bastırmamak bunları bi deneyin bakalım nasıl olacak.
Baili Br176 Hafif bir alet kullandığımı düşünüyorum. Keskin jilet öneriniz nedir? Dove sabunu bende kullanıyorum bu işlem benimde aklıma geldi, klasik dove sabunmu kullanıyorsunuz?
Evet klasik dove. Aslında bitane shea butter li olanı var elimde Ma stoklarda olmadığından pek elim varmıyor. Keskin jilet olarak ben bd176 da gsb kullanmış ve beğenmiştim.
Umut İslam

Tek perde tıraş olmaya çalış bastırmadan sinek kaydı tıraş için ilk etapda cildi yorma yavaş yavaş cildin alışıcak alışma süreçlerinde tahriş problemleri olucaktır. keskin jiletleri kullanmamaya çalış tahriş yaşatır
Bir süre orta keskinlikde jilet kullanmanı öneririm
boğaz bölgesi hassas bölge olduğu için en çok orada tahrişler batıklar meydana geliyor
Burada tek problem boğaz bölgesinde tıraş aletini çok fazla bastırman ve sinek kaydı tıraşı zorlaman
Zaten yazılmış, işin püf noktası bastırmadan tıraş olmak. Sakalı kartuş alışkanlığıyla tamamen kazımaya kalkışınca tahriş kaçınılmaz oluyor. Benim naçizane fikrim, ister acemi ol ister 50 yıldır tıraş ol sinekkaydı tıraşı değil keyifli konforlu tıraşı hedefle.
Buradaki mağazada shea butter sabun var 20tl internette 45tl ye satılıyor. Güzel mi kokusu vs. Önerir misiniz?
(18/05/2023, Saat: 22:11)Umut islam Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Buradaki mağazada shea butter sabun var 20tl internette 45tl ye satılıyor. Güzel mi kokusu vs. Önerir misiniz?
Çok sert, zor köpüren bir sabun diye hatırlıyorum.
Dove en iyisi gene orjinal olanı bence. Salatalıklısı da fena değildi.
Sakal çıkış yönünden emin ol ben ilk traşımı paso tersten yapıyomuşum sonradan fark etmiştim
Merhaba, yakın tıraş olmak için cildinizi aşırı yakından ve kazıyarak tıraş ediyorsunuz. Sonuçta cilt seciyesi altında kalan sakallar batığa ve iltihaplı sivilceye dönüşüyor. Burada ekipman değişiminin herhangi bir faydası olmayacaktır. Önemli olan fazla bastırmak, aynı yerden çok geçmek, cildi kazıyarak tıraş olmak, çok fazla perde tıraş olmak, her tıraşta sinekkaydı tıraşa çabalamak gibi kötü alışkanlıkları bırakmaktır. Kolay gelsin.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 334,419 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 337,232 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,332 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 936 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,536 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,269 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,295 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,547 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,494 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde
  Her gün tıraş ve kullanılan aletler Freeloader 3 2,483 19/09/2022, Saat: 12:34
Son Yorum: necatiatceken

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: