Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz
Star 
Fırça
Herkese merhabalar, iyi günler diliyorum. Gruba yeni üye oldum. Öncelikle geleneksel tıraş hakkında saygıdeğer ve tecrübeli abilerimden öğreneceğim birçok konunun olduğunun farkındayım.Yazım biraz uzun olacak kusuruma bakmayın lütfen.Mesleğim gereği her gün tıraş olmak durumundayım. Bu sebepten ötürü yıllarca Gillette markasının 5 bıçaklı ürünü ve aynı markanın tıraş jellerini kullandım. Aslında seviyordum 5 bıçaklı makineyi fakat ilk 5-10 tıraştan sonra ilk tıraşlar kadar sinekkaydı yapmaması ve sürekli aynı yerden geçiyor olmam cildimi yordu ve yedek başlıklara verdiğim para da artık beni yormaya başlamıştı. Ben de geleneksel tıraşı araştırmaya ve videolar izlemeye başladım. Yapabileceğime inandıktan sonra tıraş malzemelerimi aldım. Edwin Jagger DE89, 4-5 çeşit yaprak jilet, Yaqi yıldızlı geceler porsuk fırça, proraso yeşil çay yulaflı ve sandal ağaçlı sabun ve köpürtme kasesi alarak işe başladım. İlk 1-2 hafta biraz sancılı geçse de elim sanırım jilete daha çok alıştı ve köpük konusunda biraz daha iyileştirerek durumu düzelttim. 3-4 ay geçti geleneksel tıraşa başlayalı ben de farklı sabun ve sentetik fırça denemek istediğim için anos markasının forest ve lavanta özlü sabununu aldım yine yaqi marka sentetik klasik siyah fırçadan aldım. Şu an ürünlerimden memnunum fakat kardeşimi de geleneksel tıraşa başlattığım için sabunlarım azaldı. Cella markasının fırça gerektirmeden kullanılabilen kırmızı seri kremi ve kırmızı seri balsamı nasıldır acaba. Cella bio serisinin sabununu çok övmüşler fakat hiçbir sitede satılmıyor. Gönlüm yeni seri bioyu satın almaktı fakat maalesef alamadım. Ayrıca Cella Bio’nun kolonyasını kullanan da yazabilir mi acaba yorumları merak ediyorum. Halihazırda proraso yeşil çay yulaflı tıraş öncesi ve sonrası kremim var fakat bu krem beni çok terletiyor yüzüm kusuyor. Zaten balsam sanıp sipariş vermiştim yanlış sipariş vermişim. Son olarak da crystal diye bir jilet varmış. Hiç kullanmadım ve keskin konforlu mudur? Hangi siteden siparişini verebilirim crystal jiletin? Son olarak da kullanmadığım için Proraso markasının sandal sabununu sabun için ilk yorum yazan kişiye hediye etmek isterim. Şimdiden çok teşekkür ederim ilgi ve alakanız için.
(19/07/2023, Saat: 17:25)Ogz4835 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fırça
Herkese merhabalar, iyi günler diliyorum. Gruba yeni üye oldum. Öncelikle geleneksel tıraş hakkında saygıdeğer ve tecrübeli abilerimden öğreneceğim birçok konunun olduğunun farkındayım.Yazım biraz uzun olacak kusuruma bakmayın lütfen.Mesleğim gereği her gün tıraş olmak durumundayım. Bu sebepten ötürü yıllarca Gillette markasının 5 bıçaklı ürünü ve aynı markanın tıraş jellerini kullandım. Aslında seviyordum 5 bıçaklı makineyi fakat ilk 5-10 tıraştan sonra ilk tıraşlar kadar sinekkaydı yapmaması ve sürekli aynı yerden geçiyor olmam cildimi yordu ve yedek başlıklara verdiğim para da artık beni yormaya başlamıştı. Ben de geleneksel tıraşı araştırmaya ve videolar izlemeye başladım. Yapabileceğime inandıktan sonra tıraş malzemelerimi aldım. Edwin Jagger DE89, 4-5 çeşit yaprak jilet, Yaqi yıldızlı geceler porsuk fırça, proraso yeşil çay yulaflı ve sandal ağaçlı sabun ve köpürtme kasesi alarak işe başladım. İlk 1-2 hafta biraz sancılı geçse de elim sanırım jilete daha çok alıştı ve köpük konusunda biraz daha iyileştirerek durumu düzelttim. 3-4 ay geçti geleneksel tıraşa başlayalı ben de farklı sabun ve sentetik fırça denemek istediğim için anos markasının forest ve lavanta özlü sabununu aldım yine yaqi marka sentetik klasik siyah fırçadan aldım. Şu an ürünlerimden memnunum fakat kardeşimi de geleneksel tıraşa başlattığım için sabunlarım azaldı. Cella markasının fırça gerektirmeden kullanılabilen kırmızı seri kremi ve kırmızı seri balsamı nasıldır acaba. Cella bio serisinin sabununu çok övmüşler fakat hiçbir sitede satılmıyor. Gönlüm yeni seri bioyu satın almaktı fakat maalesef alamadım. Ayrıca Cella Bio’nun kolonyasını kullanan da yazabilir mi acaba yorumları merak ediyorum. Halihazırda proraso yeşil çay yulaflı tıraş öncesi ve sonrası kremim var fakat bu krem beni çok terletiyor yüzüm kusuyor. Zaten balsam sanıp sipariş vermiştim yanlış sipariş vermişim. Son olarak da crystal diye bir jilet varmış. Hiç kullanmadım ve keskin konforlu mudur? Hangi siteden siparişini verebilirim crystal jiletin? Son olarak da kullanmadığım için Proraso markasının sandal sabununu sabun için ilk yorum yazan kişiye hediye etmek isterim. Şimdiden çok teşekkür ederim ilgi ve alakanız için.

Hoş geldiniz. @Ogz4835 Fırça geleneksel tıraşın bana göre en önemli parçası. Cildinizi temizler, gözenekleri açar en öenmlisi de sakalları yumuşatarak kolayca kesilmesini sağlar. O yüzden fırçadan vazgeçmeyin.

Yaz aylarında balsam/krremden daha çok losyon kullanmayı deneyin. Crystal, çekiştirerek kesen ama mermer gibi surat bırakan bir bıçak. Artan kur ve ekonomik durumdan dolayı ürün genişliği giderek azalıyor. Olanların da fiyatları uçuk zaten. Kozmetik ürün harici yurtdışı sitelerden sipariş geçebilirsiniz.

Proraso sandalı da kış için saklayın. Ortalama bir sabundur. Kışın iyi gider.

¶¶¶ ¶¶¶¶¶ ¶ ¶
(19/07/2023, Saat: 18:17)Bakkal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz. @Ogz4835 Fırça geleneksel tıraşın bana göre en önemli parçası. Cildinizi temizler, gözenekleri açar en öenmlisi de sakalları yumuşatarak kolayca kesilmesini sağlar. O yüzden fırçadan vazgeçmeyin.

Yaz aylarında balsam/krremden daha çok losyon kullanmayı deneyin. Crystal, çekiştirerek kesen ama mermer gibi surat bırakan bir bıçak. Artan kur ve ekonomik durumdan dolayı ürün genişliği giderek azalıyor. Olanların da fiyatları uçuk zaten. Kozmetik ürün harici yurtdışı sitelerden sipariş geçebilirsiniz.

Proraso sandalı da kış için saklayın. Ortalama bir sabundur. Kışın iyi gider.

¶¶¶ ¶¶¶¶¶ ¶ ¶
Teşekkür ederim, hoşbuldum. Fırçadan vazgeçmedim hatta bir iyilik yapıp kendime(artık kötülük mü bilmemWink mühlenin silvertip bir fırçasını sipariş verdim. Mermer gibi surat demişsiniz, kötü anlamda mı dediniz iyi bir şey mi tam anlayamadım.
(19/07/2023, Saat: 18:58)Ogz4835 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim, hoşbuldum. Fırçadan vazgeçmedim hatta bir iyilik yapıp kendime(artık kötülük mü bilmemWink mühlenin silvertip bir fırçasını sipariş verdim. Mermer gibi surat demişsiniz, kötü anlamda mı dediniz iyi bir şey mi tam anlayamadım.

Pürüzsüz anlamında kullandım. Burada kaldığınız sürece yeni malzemeler edinmeniz kaçınılmaz. İncelemeleri okumanızı tavsiye ederim. Hepsi birbirinden kıymetli.

¶¶¶ ¶¶¶¶¶ ¶ ¶
Ayrıca fırça gerektirmeyen krem jel vs her neyse köpük oluşturamazsınız. Az da olsa etkili olduğunu belirtenler olmuş ama geleneksel sabun/krem gibi değiller bence. Onun yerine daha kaliteli ürünlere yatırım yapın.

¶¶¶ ¶¶¶¶¶ ¶ ¶
(19/07/2023, Saat: 19:02)Bakkal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ayrıca fırça gerektirmeyen krem jel vs her neyse köpük oluşturamazsınız. Az da olsa etkili olduğunu belirtenler olmuş ama geleneksel sabun/krem gibi değiller bence. Onun yerine daha kaliteli ürünlere yatırım yapın.

¶¶¶ ¶¶¶¶¶ ¶ ¶

Daha kaliteli sabun/krem öneriniz var mıdır? Önerilerinizi merakla bekliyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş sabunu mu , yoksa krem mi? kumuca 12 11,704 Dün, Saat: 12:59
Son Yorum: sfenks
  Geleneksel tıraş vs Modern tıraş alie5734 30 12,161 21/04/2024, Saat: 23:09
Son Yorum: Alkali
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 335,758 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 338,436 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,369 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 968 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,302 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,180 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,338 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,586 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: