Cerrus
Cerrus Porsuk Kılı Fırça Deneyimim

656c69bd.jpg

6a19be78.jpg

Cerrus fırçalar Rossmann mağazalarında satılıyor. Fiyatı 17,90TL ama bu aralar indirimde 12,90TL Pure badger ayarında bir fırça
Benim ilk porsuk kılı fırçam. Belki domuz kılından porsuk kılına ilk kez geçtiğim için bana mükemmel geldi. Domuz kılı fırçalar gibi değil yumuşacık pamuk gibi sanki yüzüme masaj yapıyor. Köpüğüde orta derecede yapıyor. Tabi bu ürün kalite olarak porsuk kılı fırçaların başlangıç seviyesinde bir ürün. Benim henüz üst düzey porsuk kılı fırçalarla bu fırça arasındaki farkı ayırt edecek tecrübem yok. Üstadlardan kullanan varsa çok daha iyi bilirler. Ama bana çok hoş geldi. Dezenfekte etmek için sıcak suda beklettim çok ağır bir koku çıktı. Daha sonra prille yıkadım ve 1 gün boyunca arko sabun, arko krem ve cella sabunla karışık köpüklü halde beklettim. Kokusu gitmişti. Bugün yine biraz koku aldım. Heralde belli bir sıcak suda sonra koku veriyor. Tabi bu fırçanın hepsi kokacak diye bir şey yok. Başka arkadaşlardada var onların ki koktumu bilmiyorum. Benim fırçanın kıllarını oluşturan porsuk demekki çok yıkanmıyordu pis bir porsuktu o yüzden kokuyordu. SmileSmile

Valla ben ilk kez mi porsuk fırça kullandığım için yoksa bu fırça fiyatına göre kaliteli olduğu içinmi yoksa bana kaliteli denk geldiği içinmi anlayamadım. Benim çok hoşuma gitti. Sapı ağır değil yani kalite hissi uyandırmıyor onu belirteyim. Plastik sap

Fırçaların kokusunu gidermek için bir formül vardı sirkeli falan bilen arkadaşlar paylaşırsa çok memnun olurum. Gerçi baya azaldı kokusu ama yinede kurtulmak istiyorum.

Bence kolleksiyonda bulundurulması gereken bir fırça neden derseniz pure badger tek fırçanız olabilir. Sonuçda yurt dışından fırça siparişi veriyoruz ama pure vermiyoruz vermişken daha üst kalitede veriyoruz. Buda pure olarak kendi stantında durabilir. Duruşu çok hoş
kılları gür ve yumuşak batması yok gibi bişey

Dediğim gibi daha ilerde kaliteli bir porsuk kılı fırça alınca aradaki farkı tekrar yazarım. Bana domuz kılından geçince çok iyi geldi. Tabi domuz kıllarıda kalite kalite bendeki domuz kılı 2 fırçada kalitesiz olabilir. Kısaca 12,90TL ye pamuk gibi batmayan bir fırça hemde porsuk kılı
Kokusundan kurtuldumu kullanılmayacak bir fırça değil.

Ben tavsiye ederim. Zaman içinde porsuk kılı fırçalarım çoğaldıkca bu fırçayada bir puanlama yaparım. Şuan bana 10 üzerinden 7 gibi geliyor

Köpüğünüz bol, jiletiniz keskin olsun.
Tıraş ekipmanlarımı aşağıdaki linkten görebilirsiniz.
http://geltir.com/thread-402.html
irem, cerrus yurtiçinde uygun fiyatlı temin edebileceğimiz güzel fırçalar.
özellikle cerrusun 12 liralık fiyatı sadece stand için bile olsa eder. fırça bedava gibi bir şey yani. Smile
ama emin olun bi FSten sonra gerçekten de bir daha elinize almak istemeyeceksiniz Smile
güvenin bana. Wink
24mm knot Porsuk ne oluyor? Big Grin
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
yanlış mı söyledim
24 mm base li fırça demek istedim Confused
(24/10/2011, Saat: 18:57)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 24mm knot Porsuk ne oluyor? Big Grin
düğüm, düğüm. Big Grin
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
ok
yeni öğreniyoruz işte
(24/10/2011, Saat: 23:44)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: düğüm, düğüm. Big Grin
ppzrg e katılıyorum.kesinlikle ele alınmak istenmiyor o fırça. Senin fırça nasıl çıktı bilmiyorum ama benim fırçada her tıraşta 3-4 kıl dökülüyor ve pek duracak gibi değildi(Artık kullanmadığım için durdu).Sapında da çok üst seviye bir kalite yok(düzeltme:hemfikirmişiz).Stand konusunda da katılıyorum belki tek güzel şey o stand ama o da küçük düğüm çapı yüzünden(<20mm) belki sadece cerrusla kullanılabilir gibi görünüyor.Şunda hemfikiriz 5-10 liraya alınabilecek iyi bir fırça ama 7/10 çok cömert bir puanlama olur. Benim notum 3/10.(rakipleri emektar markasız domuz kılı fırçam ve omega domuz kılı fırçaya göre)
geçen ahşaptan bir fırça askısı yapmayı denedim pek iyi olmayacaktı bıraktım. şimdi biraz pleksiglas alıp yapmayı deneyeceğim bakalım, şu sınav geçsin de Confused
Saygılar
(25/10/2011, Saat: 00:01)ulysse6 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ppzrg e katılıyorum.kesinlikle ele alınmak istenmiyor o fırça. Senin fırça nasıl çıktı bilmiyorum ama benim fırçada her tıraşta 3-4 kıl dökülüyor ve pek duracak gibi değildi(Artık kullanmadığım için durdu).Sapında da çok üst seviye bir kalite yok.Stand konusunda da katılıyorum belki tek güzel şey o stand ama o da küçük düğüm çapı yüzünden(<20mm) belki sadece cerrusla kullanılabilir gibi görünüyor.Şunda hemfikiriz 5-10 liraya alınabilecek iyi bir fırça ama 7/10 çok cömert bir puanlama olur. Benim notum 3/10.(rakipleri emektar markasız domuz kılı fırçam ve omega domuz kılı fırçaya göre)
4 ay sonra gelen mesaj Smile

Dün Üsküdar Rossmann'dan aynı fırçadan aldım. Daha önce porsuk kılı kullanmadığım için bana güzel geldi. Kesinlikle ilk porsuk kılı fırça için önerilebilecek bir ürün.

Not: Bugün Ian Tang'dan 26 mm finest sipariş ettim. İçimde garip bir huzur duygusu var... Angel
Muhle R89, WS Double Edge, FS Finest Badger 26 mm, Cerrus Pure Badger
1 ay kullan işte Smile
sonra zaten FS gelir atarsın bir kenara
ama askılık işe yarar, biraz genişletilip kullanılabilir diğer fırçalar ile...
Saygılarımla
(05/02/2012, Saat: 19:34)PROMETEUS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 4 ay sonra gelen mesaj Smile

Dün Üsküdar Rossmann'dan aynı fırçadan aldım. Daha önce porsuk kılı kullanmadığım için bana güzel geldi. Kesinlikle ilk porsuk kılı fırça için önerilebilecek bir ürün.

Not: Bugün Ian Tang'dan 26 mm finest sipariş ettim. İçimde garip bir huzur duygusu var... Angel

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: