Lord'un sitemi
araya gitmesin diye yeni baslik actim
(26/08/2012, Saat: 23:21)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O zaman boş yere kasmaya gerek yok. Herkes ustura kullanacak diye de bir şey yok. De, Se ya da jiletli ile mutluysanız fazlasını kurcalamayı, yani düzgün çalışan bir şeyi tamir etmek için kurcalamaya pek de gerek yok.

Geleneksel tıraşın en lüks bölümü ustura dünyasıdır. En çok para harcayan kesim hep ustura kullanıcıları olmuştur.

Ben mesleğim de gereği bu tip gerçlerin hastası olduğum için bu kadar içliyim. Ama diğer tüm gereçleri de uzun süredir kulanıyor olduğumdan şöyle bir usturanın getirilerini karşılaştırırsam; çok çok meraklısı değilseniz eğer, o kadar meblağlar ve efor harcamaya gerek olmayan bir gereç diyebilirim standart kişiler için. Evet albenisi var ama pratikte hakkını veremedikten sonra manası yok.

Şimdi, bizim forumun sevmediğim bir yanı var. Biri bir ürün alıyor hakkında güzel bir yorum yapıyor, ya da birisi b&b'den bir alet hakkında alıntı yapıyor. Bir bakıyorum hooop forumun 3'te biri sanki o alet kaçıyormuşcasına çullanıp alıyor. Misal ej89. Tamam iyi makine, kaliteli makine ama o tek değil ki bu alemde. Sizler böyle yapınca çeşitlilik olmuyor. Ondan sonra misal ben slant' ıtakasa çıkardığımda takas yapacak dğeişik bir makine çıkmıyor.

Eğri oturup doğru konuşalım, forum açıldığından beri; bu kadar zaman geçmiş olmasına rağmen, hala benim ve honemister komşumun bloglarında övdüğümüz birkaç makine ve krem/sabun çevresinde dönüyor mu dönmüyor mu? Proraso, 3t, cella, de89, r89, r41, futur, slant. Bitti.

Böyle olunca hem forum tekdüze kalıyor, hem bir genel bilgi havuzu oluşamıyor. Farklılık bir jiletlerde var o da ucuz olduğundan. Arkadaşlar neden farklı sabun, krem, makinelere cesaret etmiyorsunuz. Ya da kaçınızda single edge makine var? Niye yok, halbuki ne kadar güzel aletler. O muhle r41 de muhle r41 diye gülüşenler, bir Gem kullansa elinden bırakamayacak. Ya da misal neden hiç birinizi merkur r34 almıyorsunuz. Kötü dğeil ki günlük tıraş için en güzel makinelerden bir diğeri. Üstelik ej'den de daha agresif olduğundan daha yakın tıraşı daha kolay veriyor. Niye hiçbirinide 38c barberpole yok? Neden pils, feather stainless alaqn yok? Herkes filarmonica konuşuyor ama kimse cobra classic almıyor?

Yani bu böyle giderse 5 sene sonra hala ej89, proraso konuşuyor olacağız. Hayır çok pahalı şeyler de değil, bireysel olarak bir vulfix krem, bir qed sabun almanız ne kadar zor? Bir castle forbes alsanız ne kadar zor? Ya alan var da forumda hiç yazmıyor, ya da bilmiyorum. Hani geçrekten çok tekdüzeleşti forum bana göre.

Hani en basitinden arko kremleri alıp tek tek başlık açıp detaylı incelemelerinizi verebilirsiniz. Ben mi yazayım, ben mi tutayım bu saatten sonra? Sleepy

Biraz da sizin tembelliğiniz, her günü günün tıraşına iki kelma edeceğinize, o gün kullanığınız herhangi bir gerecin uzun açıklayıcı bir incelemesini yapın ki hem bir havuz oluşsun, hem de forun detaylanıp canlansın. Mesela linguist komşumuz kirli çıkı, bir sürü usturası var da söylemiyor. Daha düzgünbir inceleme yazmadı. Solingener komşum desen öyle. Bravoecho alt-innsbrück incelemesini bile yarım bıraktı. Pinti bildiğimiz mcorco'da 50 tane de çıktı. 3'te ikisi gillette, bir tane adam akıllı incelemesi var mı? Bir de admin olacak? Burak var dı tam kirli çıkı o da hiç yazmazdı. Ben karar aldım, her tıraşım sonrası bir beğendiğim ürünün incelemesini yazacağım katkı olması için.

Şu bilinmeyene olan über korkunuzu da atın. Alın kimsede olmayan bir şey, zaten genelde satılık bölümünde fazla beklemeden satılıyor çoğu şey.

bendeki usturalarin hepsi antika ve tek. yorum yapsam bile aynisi bulunmaz ki satin alinsinSmile
Çok eski antika ve ekstrem bir model olmadığı sürece illaki bulunur aynısından ebayda Smile
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
ben de bir sey arz edebilir miyim?
Yukarida yazilanlarin bazilarina katiliyorum, bazilarina katilamiyorum. Daha dogrusu belki dogru ifade edilmedigi icin katilmiyorum belkide. Neyse uzun tartisma.

Yalniz sunu soyliyeyim: Bence cok fiyat duyarliligi olursa bu isin hobi yonu ortadan kalkiyor. Zaten olay yeni seyler denemek. Ucuz olan seyler belli. Bir arkonun ucuzluguna takilip kalmisiz mesela, her seye "bu parayla 500 tane arko alirim" diye bakiyoruz. Bence evet ucuz ama sabundan tasarruf etmek hat safhada zor, sonucta ozel jet almiyoruz. Yani benim nacizane gorusumde farkli urunler denemek ve bazen "ulan pahali ama zaten kullansam 1 sene gidicek" mantigiyla almak bazi seyleri. Bunu sadece forum zenginlessin degil, sadece benim dusunce yapim olarak soyluyorum. Zengin degilim bu arada, yanlis olmasin.

Ne bileyim... gidip fiyati 1.5 liradan 50 kurusa dustu diye arko stoklamak ne kadar mantikli mesela? 50 tane alsan 50 lira fark eder. Ama sirf arko kullanarak ne kadar keyifli olur. Bilemedim.
hayat çeşitlilik arayış ve bunun getirdiği keyifse, sabun konusunda fiyata takılmadan hoşa giden her ürün denenmeli. Ama çok fazla alınınca da ömür boyu kullansan bitmeyecek bir stok çıkıyor ki bu da insanı üzüyor. Artık ötesi sabun kolleksiyonculuğuna giriyor.

Arkadaşa katılıyorum belki 60 liraya 60 tane Arko alırısınız ama hayatınızda bir tane Taylor of Old Bond Street sabununa dokunmamış olursunuz.

Sevgiler

Martin
foruma ilk girdiğimde çok heyecan veriyordu, yeni ürünler, değişik öneriler filan ama belli bir süreden sonra aynı konular dönmeye başladı, bu konuda çok haklısınız.
Herkes okumak istiyor , yazmak zor geliyor.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Görev paylaşımı yapılırsa yeni ürün alıp denemeye hazırım her türlü kremi alabilirim dener yorumlarım ve yazarım

Saygılarımla

(27/08/2012, Saat: 18:21)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkes okumak istiyor , yazmak zor geliyor.
Lord bu arada tıraş keyfime eklediğin müziklere bayıldım temayı çok iyi tamamlamış.(Fallout new vegas en sevdiğim oyunlardandır)
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Sitenin girişine şöyle bir yazı koysak ve içeriği konumuza uygun hale getirsek nasıl olur?

Yanlış anlaşılmasın ama başlığı okuyunca direkt Jimmy Walls'ın bu fotoğrafı aklıma geldi. Smile

jimmy_wales.jpg
www.tekyumruk.com
(27/08/2012, Saat: 18:26)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Görev paylaşımı yapılırsa yeni ürün alıp denemeye hazırım her türlü kremi alabilirim dener yorumlarım ve yazarım

Saygılarımla

(27/08/2012, Saat: 18:21)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkes okumak istiyor , yazmak zor geliyor.

ii güzelde size iyi gelen ürün bana uymayabilir

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: