Timor Solingen
@seiko Bu jileti övgülerden ve fiyatından dolayı bende çok merak ediyordum,ama ne yazıkki devamlı olarak kullandığım progress ayar 3 te resmen kesmedi,bende köpükten şüphelendim ve yüzümün diğer yarısında jilet değiştirerek yeşil astra taktım herşey gayet güzeldi.Gerçekten jilet işi çok çok bireysel sanırım,aynı durumu bolzanodada yaşadım.
Bende yeşil astra ile dokum tutmadı. Polisilver ve timor favori jiletim. Ayrıca körelmiyor desem yeridir.

Sent from my iPhone using Tapatalk
https://www.instagram.com/u1071/
(20/11/2015, Saat: 23:54)seiko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: gelecek sefere baska sabunla deneyecegim (Razorock XXX, MWF) v.y. TOBS Avocado ile.  Belki sabunun sakali yumusatmasiyla alakali

Hocam ben arko ile oluyorum tıraşlarımı. Sakallarım sert ve sıklar. Sabah tıraş olsam, akşama tıraşlık sakal üretiyorum. Buna rağmen timorla çok keyifli tıraşlar oluyorum. Jilet tamamen kişisel bir şey; belki de tıraşın en kişisel kısmı. O yüzden benim de size itirazım yoktur.
(21/11/2015, Saat: 13:07)utunc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende yeşil astra ile dokum tutmadı. Polisilver ve timor favori jiletim. Ayrıca körelmiyor desem yeridir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kesinlikle körelmiyor, ben de katılıyorum.
Arkadaşlar "fiyat yükselince kalite yükselir" diye boşuna demezler...
Timor Solingen marka jileti, yüzümü nerdeyse tahriş etmeden en az 3 kez kullandım.
Tartışmasız çok kaliteli, keskin ve ayrıca konforlu traş sağlıyor. Traş makinasını yüzünüze bastırmanıza gerek bile yok.
(06/01/2016, Saat: 16:03)ionicliquid Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar "fiyat yükselince kalite yükselir" diye boşuna demezler...
Timor Solingen marka jileti, yüzümü nerdeyse tahriş etmeden en az 3 kez kullandım.
Tartışmasız çok kaliteli, keskin ve ayrıca konforlu traş sağlıyor. Traş makinasını yüzünüze bastırmanıza gerek bile yok.
Üstad ben 11. tıraştan sonra sıkıldığım için değiştirdim, benim az sakalimda hiç korelmiyor. Smile
Bu jileti hem Rimei hem DE89 ile kullandım. En üst düzey keskinliği cömertçe sunuyor ama konfor anlamında vasat geldi. Tıraş sonrası şap performansı da orta düzeyde kaldı. Yorumları göz önüne alarak uzun bir süre kullanarak ömrünü zorlamayı düşünüyorum. İlk izlenim olarak fiyatının tam hakkını veremediğini söyleyebilirim.
Üçüncü kullanımda cildime daha da kaba davranınca kenara kaldırdım. Usturaya taktığım Pakistan malı ucuz Trig çok daha kibar idi.
Dostum herkesin sakal sertliği farklıdır, dolayısıyla bu, jilet performansının her yüzde farklı olmasına yol açar.
Sakal sertliği değil, cilt uyumu meselesi var bence. Kime hangi jiletin uygun olacağına dair bir formül olamaz diye düşünüyorum. Markaları bilmeden yapılan kör testlerde Feather gibi markaların sınıfta kaldığını gördük. Ne yazık ki bilinir markalar gözünüzü boyuyor, kötü yorum yapmamaya çalışıyoruz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Timor Blades teks55 9 13,901 12/11/2021, Saat: 23:45
Son Yorum: marv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: