Timor Solingen
Dostum jilet ile cildini kesmiyorsun!! Sakal kesiyorsun.. Big Grin
@arandur cilt uyumu yorumunuza katılıyorum.

@ionicliquid hocam jilet sakalı kesiyor da, sakal da havada durmuyor neticede Smile
Timor ,mavi astra gibi geldi bana sanki keskinliği aynı gibi .dayanıklılığını ölçüyorum. Mavi astrayla 18 traş olmuştum.
Timorun bir tarafı ile arkalı önlü (1 ve3)12traş oldum. Sorun yok. Devam .aynısını öbür taraftada (2 ve 4)olacağım.şu an bu tatafın körelmesini bekliyorum.körelme yok gibi. Bence iyi .bu gidişle bir paket timor birbuçuk sene gidecek gibi.....
Makina jilet agusttable ayar 4te traş oluyorum
Biraz önce jilet agusttable ile 7.ayarda aynı yüzle1(-3) traş oldum çok güzel körelme yok . jilet sanki daha yeni yeni kendine geliyor. Harika
Boru mu bu, TIMOR SOLINGEN Big Grin
Arko sabun ve Progress 2 ayarı ile bu sabah denediğim jilet,
bana ortalama üzeri keskinlik ve yüksek kalite hissiyatı sağladı.
Tıraş sonu kontrolde tahrişin 0'a yakın olduğunu anlamakla beraber,
ciddi oranda Personna mavi kutu ya benzettim.

1. perde de sakalları katır kutur keserken, (personna da burası daha yumuşak)

2. perde de jileti yüzüme süremiyor muyum diye kontrol etmek zorunda kaldım.
bu sanırım keskinliğin başarısı,

Bunu sağladıktan sonra 2. perde aslında genel kontrol,
3 perde de ATG ile son vuruş oluyor.

Personna mavi kutu varken, Timor un aşırı pahalı bu jileti sadece meraktan alınır diye düşünüyorum Smile
(21/03/2016, Saat: 11:27)rock83 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arko sabun ve Progress 2 ayarı ile bu sabah denediğim jilet,
bana ortalama üzeri keskinlik ve yüksek kalite hissiyatı sağladı.
Tıraş sonu kontrolde tahrişin 0'a yakın olduğunu anlamakla beraber,
ciddi oranda Personna mavi kutu ya benzettim.

1. perde de sakalları katır kutur keserken, (personna da burası daha yumuşak)

2. perde de jileti yüzüme süremiyor muyum diye kontrol etmek zorunda kaldım.
bu sanırım keskinliğin başarısı,

Bunu sağladıktan sonra 2. perde aslında genel kontrol,
3 perde de ATG ile son vuruş oluyor.

Personna mavi kutu varken, Timor un aşırı pahalı bu jileti sadece meraktan alınır diye düşünüyorum Smile

Bir de dayanıklılığını kontrol edin derim. Bu kaliteyi çok uzun süre koruyan bir tıraş bıçağıdır. Ben iki haftaya yakın tıraş olabiliyorum bir tanesi ile.
Kolay körelmeyen, paketten kör çıkan; tahriş yapmayan, ekmek bıçağı keskinliğinde en bir çirkin DE. defalarca fırsat vermeme rağmen. çene altında ilerlemiyor.
Fiyatı dışında bir üst kalitesini göremedim ve daha kötüsünü kullanmadım. (derby ile başlamadan biten tıraşları saymazsak).
Dayanamadım 125 TL'ye 100 adet Timor Solingen siparişi verdim, henüz elime ulaşmadı, merakla bekliyorum.
Bugün bu jileti kullandım. proraso kırmızı, futur ve solingen timor. Tıraş hissi çok tuhaf geldi bana yani sanki kesmiyormuş, zorla kesiyormuş gibi bir takur tukur bir ses geliyor ama ne bir takılma var ne de geçtiği yerde bir bir kıl kalıntısı. iki perde de sinek kaydıya yakın ve TAHRİŞSİZ bir tıraş çıktı ama ben keyiften 3. perdeyi attım Smile. sonra jileti çıkartıp biraz inceledim gerçekten buram buram kalite akıyor jiletten. sanırım neden bu kadar pahalı olduğunu anlamış bulunuyorum. jiletin tanesi 1.5 liraya geliyor, her gün tıraş olan benim için 3 tıraş bu performansı korusa yeter. tıraş başı maliyeti 50 kuruş olsa aylık 15 lira yapar, yıllık 180 lira. şuan permasharp'ı günlük kullanıyorum onun yıllık maliyetini 130 lira olarak hesaplıyorum. sanırım bu keyif için yıllık 50 lira gözden çıkartabilirim. 3. günün şafağında bu gönderiyi editleyeceğim Big Grin

bu arada bu jilet bu başarıyı hangi şartlarda sağladı biraz daha açmak istiyorum ki bunu hak ettiğini düşünüyorum.
tıraş öncesi hazırlık yok, yüzümü bile yıkamadım.
sakalım arkadaşlarımın arasındaki en sert sakal tipi. bazı anormal kalınlıkta sakallar ve aynı yerden iki üç tane sakal çıkan kökler de var.
boyun kulak altındaki bölge girdap gibi her yön tersten alınmış gibi oluyor o yüzden.
cildim beyaz, ince ve hassas.

bu şartlar altında sinek kaydı tıraş sonrası şaptan ve kolonyadan dolayı yanma olmadı. ilk defa balsam sürme ihtiyacı hissetmedim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Timor Blades teks55 9 13,842 12/11/2021, Saat: 23:45
Son Yorum: marv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: