Boyun Bölgesi
Arkadaşlar,

forumda birçok kişinin tıraş sırasında boyun bölgesi kıllarını alırken sorun yaşadığı ya da hiç alamadığı, en çok tahrişin burada olduğu gibi ifadeler sıkça var. Ben de boyun bölgemdeki kılları almada zorlanıyorum. Tersten almadığım için de boyunda yanaktaki kadar pürüzsüz bir tıraş elde edemiyorum. Belki tekrar olacak ama özellikle boyun bölgesine yönelik sorun ve çözüm önerilerini tartışabilir miyiz

Sevgiler

Martin Amca
Herkes çıkış yönü diyor ama benim boynumdakilerde absürd yönlerde olduğundan bir santimlik kısım bir yöne sonraki santimlik kısım başka yöne derken en hasarsız yöntemi aşağıdan yukarıya almakta buldum en azından ilk perdeyi bu şekilde yapıyorum ki sakalların çoğu gidiyor bende ikinci perdede yukarıdan aşağıya alabiliyorum. bu şekilde yaparsam keskin jiletlerde kanama görece keskin olmayan jiletlerde kanama yaşamıyorum. sabun/krem koruyuculuğu iyi ise keskin jiletlerdede problem olmuyor kötüyse veya ilk kez deneyeceksem vay halime Big Grin öte yandan yanaklarımdaki kadar pürüzsüz olmuyor haliyle çünkü bu kesim yöntemi oradaki karmaşaya sahip hiçbir sakalın çıkış yönü olmadığından kendi çıkış yönlerinin tersine doğru bir his bırakıyorlar. tek tesellim ince cilt yapım olduğundan sinek kaydı da olsam sakal köklerim görünüyor bu yüzden orada kalan bir perdeye daha muhtaç sakallar sırıtmıyor Smile
Boyunda çoğu insanın sakallar çeneden boynun yarısına kadar aşağıya ve kulapa doğru çapraz, bundan aşağısı da yukarıya doğru ters çıkıyor.

Haliyle nasıl alırsanız alın tahrişe müsait oluyor.

Şimdi;

uzun sakalları daha ilk seferde tersten almak genelde cildi zorlayıcı oluyor, özellikle de boynun en hassas kısmı olan en alt kısımlarında, adem elmasıın iki yan tarafı.

Dolayısıyla ilk perdeyi boyundan çeneye doğru yukarı, ikinci perdeyi çeneden boyna aşağı doğru almak yardımcı olabiliyor.

Boyun kısmında ya çok keskin jiletle uzunlamasına uzun çekişler halinde tek seferde keseceksiniz, ya da çok konforlu tip jiletlerle yavaş yavaş orta çekişler halinde bir iki kere üzeirndne geçerek. Bunun dışında kalan tüm jilet tiplerinde boyun tahriş olmaya fazla müsait.

Kullanılan sabun/krem'in koruyuculuğu çok önemli. Temiz tıraş için gillette slide hareketini çok hafif ve yavaş şekilde uzun çekmeler halinde yaparsanız iyi sonuç alırsınız. Boyunun alt, adem elması civarı kısımlarında asla blade buffing tipi yinelenen hareketler yapılmamalıdır.

Boyundan çeneye doğru çıkışlarda çaprak slide'lar ve j hook dediğimiz hareketler çok işe yarar.

Her şeye rağmen tahriş oluyorsanız çelik ustura daha tahrişsiz ve yakın tıraş verecektir. Boyun bölgesi sürekli tahriş olan hassas ciltli kullanıcılar özellikle lavanta, e vitamin, aloe özlü krem, sabun ve balzamlar kullanmaya özen göstermelidir. Düzenli şap kulanımı boyun bölgesinin tahrişe direncini de arttırır.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
boyun sakallarının çıkış yönleri yüzün diğer bölgelerindekileri göre değişkenlik gösterir

yukarıdan aşağı çekmek istemiyorsanız; sağa ve sola çapraz yada tam sağa - tam sola çekebilirsiniz

ben yıllarca boyun bölgemi daha çene altına gelmeden yukarıdan aşağı kesme konusunda alıştırdım,bazı tıraşlarım da boyun altından yanağa kadar çekebilirim tabiki son perde olarak

keskin jilet + mild DE alet + finest fırça + sert köpük / soğuk su

bir tur sakal çıkış yönü
bir tur yukarıdan aşağı
bir tur xtg

(02/09/2012, Saat: 15:24)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar,

forumda birçok kişinin tıraş sırasında boyun bölgesi kıllarını alırken sorun yaşadığı ya da hiç alamadığı, en çok tahrişin burada olduğu gibi ifadeler sıkça var. Ben de boyun bölgemdeki kılları almada zorlanıyorum. Tersten almadığım için de boyunda yanaktaki kadar pürüzsüz bir tıraş elde edemiyorum. Belki tekrar olacak ama özellikle boyun bölgesine yönelik sorun ve çözüm önerilerini tartışabilir miyiz

Sevgiler

Martin Amca
bu fotoğraflar yardımcı olur
nette buldum , bizim forumdan aşırmışlar galiba Smile
http://www.shavemyface.com/gallery/thumb...p?album=28

SHAVEDIAGRAM.gif
shavediag1.gif
shavediag2.gif
neck.jpg
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=813

Bişeyler karalamıştım belki faydası dokunur.
öncelikle farklı başlık açmak istemedim bu başlıktan sıkıntılarımı gidereceğimi düşünüyorum.Forum da boyun tıraşı ile bir kaç bilgi okudum gerçekten sıkıntılı bir bölge bende çeneden boyuna doğru tıraş olduğumda herhangi bir tahriş yok fakat boyundan çeneye doğru tıraş olduğum da kıl köklerinde kanama oluyor.Tıraş öncesi yüzümü güzel şekilde tıraşa hazırlasam bu sıkıntı ortadan kalkar mı ? Tıraş öncesi banyo yaptıktan sonra yüzümü zeytin yağlı sabunla yıkasam daha sonrasında kayganlaştırıcı krem ve hemen arkasından sıcak havluyla yüzümdeki sakalı yumuşatsam nasıl olur ? boyun bölgesinde sakalımı tersten almak kolaylaşır mı ? Önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.
Değerli Komşularım,

Şu adem elması kabusunu nasıl geçiyorsunuz?
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
(06/11/2017, Saat: 11:19)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli Komşularım,

Şu adem elması kabusunu nasıl geçiyorsunuz?

Ben sorun yaşamıyorum ama zorlananlar için videolar deriyi sağ/sola çekmeyi ve/veya yutkunmayı öneriyor komşum, bilgine.
cevap için teşekkür ederim komşum.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Bug Çene bölgesi - Yeni başlayanların lanetli bölgesi Tayyare Pilotu 9 3,134 Dün, Saat: 17:51
Son Yorum: Farty
  Belalı yer: Bıyık Bölgesi geldigitti 45 49,313 25/09/2020, Saat: 20:17
Son Yorum: kral arthur
  boyun bölgesindeki tahrişin sebebi sıkı gömlek yakaları mı? mriza1 7 15,774 02/10/2012, Saat: 14:21
Son Yorum: mriza1

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: