mudo dan traş fırçası aldım
(03/09/2012, Saat: 20:28)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(03/09/2012, Saat: 20:26)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fırçayı yemiyorsanız domuz kılı sorun değil.

Zaten porsuk eti de, domuz eti gibi haram. O zaman porsuk fırça da size uymaz, ya sentetik ya da at kılı alacaksınız.

http://kurul.diyanet.gov.tr/sorusor/konu...dex=a37821

hatta at bile islama uygun öldürülmediğinden o da olmaz tek yol sentetik Smile

At kılı için hayvanı öldürmek gerekmediğinden onda sorun yok gibi, dine göre.
Bildiğim kadarıyla da eti haram değil.

Ama dediğin gibi sevgili Emiriko, olaya dini açıdan bakanlar için en iyi çözüm sentetik.

Benim gibi bakanlar için hepsi aynı, en iyisi neyse onu kullan Tongue
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(03/09/2012, Saat: 20:33)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(03/09/2012, Saat: 20:26)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fırçayı yemiyorsanız domuz kılı sorun değil.

Zaten porsuk eti de, domuz eti gibi haram. O zaman porsuk fırça da size uymaz, ya sentetik ya da at kılı alacaksınız.

Ama dediğin gibi sevgili Emiriko, olaya dini açıdan bakanlar için en iyi çözüm sentetik.

Oldurulmedigini unutmusum haklisiniz hocam Smile ama zorda olmadiktan sonra at kili kullanmam sanirim o kadar kisiyi hasta ettikten sonra ne kadar 2012nin sterilize etme yontemlerine maruz kalsa da benden uzak olsun Smile sentetikte nasil olur merak ediyorum ince ince plastikler herhalde dis fircasinin killarinin yumusak hali gibi olsa gerek
En iyi sentetik Mühle , onu bile beğenmemişti 'Fırçaların Efendisi' eskiuye3315 üstad. Gerçi büyük knotlular daha iyi sonuç verebilir de demişti.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(03/09/2012, Saat: 20:33)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Geltir din işleri kurulu Wink
E sabunda da domuz yağı var ne olacak şimdi? (Her sabunda olmasa da yurtdışı sabunların bazılarında)
(03/09/2012, Saat: 22:46)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: E sabunda da domuz yağı var ne olacak şimdi? (Her sabunda olmasa da yurtdışı sabunların bazılarında)

Hocam fircasindan uzun duran yagi icinde bulunan sabunun adini anmaz Smile
peki hangi sabunlarda var, hangilerinde yok, böyle bir bilgi var mı? genelde tallow yazılıyor lakin içeriği yok zannederim.
Geçenlerde saglık bakanlığı açıkladı en müslüman markalar domuz köpek vs etini sucuk diye yedirdiler millete
WMF de domuz olma ihtimali yok gibi
artık günahları boyunlarına Smile şakaya vuruyor geçiyoruz aslında ama ben işin biraz da ahlak kısmındayım. dürüst, düzgün satıcı isen yazarsın üstüne, isteyen yer, istemeyen yemez. şu hristiyan diye bir kesimin uzak durduğu amerika, avrupa hatta japonya o kadar dürüst ki. müslümanın dürüst olması beklenirken. he firmaların adını duyduk, şimdi çıkıp temizledik, yeniyiz artık yok öyle etler diyorlar. güveni bir kez sarsarlar, insanlar markadan vazgeçmeye çok meyillidirler. bundan sonra uçan kuşu ağzıyla yakalasalar yok. burada yalan söyleyen bir şirket, başka konularda neden güvenilir olsun ki?

mwf koyun yağı kullanıyor zannediyorum, onda olmayabilir. tabac ve dr. harris' ten şüpheliyim Smile neden şüpheliyim, kaliteli sabunlar bunlar. martin amca da demişti ki, "en kaliteli don yağı domuzdan yapılandır."

tabii emin olmanın bir yolu varsa daha iyi olur. ben hassasım bu konuda çünkü, çok sevdiğim tabac' ı dahi bırakabilirim Blush

(03/09/2012, Saat: 23:02)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçenlerde saglık bakanlığı açıkladı en müslüman markalar domuz köpek vs etini sucuk diye yedirdiler millete
WMF de domuz olma ihtimali yok gibi
"Sabunlarınızda domuz yağı bulunur mu?"
-"Hayır."

Evyap resmi sitesi:
http://www.evyap.com.tr//tr/urunler/sabun/pratik.asp

Arko forever. Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Frank Shaving Manchurian Pure Badger Tıraş Fırçası İncelemesi ArdıçKatranı 32 27,099 08/09/2021, Saat: 16:59
Son Yorum: yigit
  IREM Porsuk Traş Fırçası papazerigi 107 157,397 01/09/2020, Saat: 18:56
Son Yorum: marv
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 74,001 13/08/2020, Saat: 16:05
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Pure tipi porsuk fırçası yumuşatılabilir mi? midheaven 22 24,757 16/02/2020, Saat: 12:10
Son Yorum: U A K
  Mühle nom Porsuk Kılı Tıraş Fırçası pundoe 7 6,532 28/07/2019, Saat: 13:01
Son Yorum: Ekber
  Vigshaving Pure Badger Porsuk Kılı Tıraş Fırçası Legend 10 6,583 02/05/2019, Saat: 00:19
Son Yorum: Legend
  Vigshaving 26 mm Finest Porsuk Kılı Tıraş Fırçası jesusfear 185 119,225 08/04/2019, Saat: 23:50
Son Yorum: Legend
  Semogue 2020 Porsuk Tıraş Fırçası Mülkİdare 11 7,026 27/03/2019, Saat: 01:25
Son Yorum: Mülkİdare
  Rodeo Porsuk Tıraş Fırçası KASSAM 8 7,373 03/02/2019, Saat: 18:28
Son Yorum: inter
  Artık Türklerin de Porsuk Fırçası var onur98 128 175,443 03/01/2019, Saat: 19:48
Son Yorum: Rigbie

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: