mudo dan traş fırçası aldım
(03/09/2012, Saat: 23:23)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: "Sabunlarınızda domuz yağı bulunur mu?"
-"Hayır."

Evyap resmi sitesi:
http://www.evyap.com.tr//tr/urunler/sabun/pratik.asp

Arko forever. Big Grin

Ayrica sabunlarin raf omrunun 7 yil oldugunu yazmis en cok buna sevindim Smile
domuz yağını koyun dana vs den daha ucuza alsaydı yada bulabilseydi
acaba ne olurduHuh

arko forever da bir hayat arkoyla geçermi
az önce 2 kutu avrupa sabun siparişini kim verdi acabaCool

(03/09/2012, Saat: 23:27)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(03/09/2012, Saat: 23:23)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: "Sabunlarınızda domuz yağı bulunur mu?"
-"Hayır."

Evyap resmi sitesi:

Arko forever. Big Grin

Bu arada tallow değil "lard" a dikkat etmek gerek.
tallow sığır koyun keçi yağı, lard domuz yağı gibi algıladım ben.

"Lard soap is very similar to tallow soap. A bit more moisturizing and a bit less creamy.Lard soap is very similar to tallow soap. A bit more moisturizing and a bit less creamy."

b&b den. domuz yağlı sabunun don yağlı sabuna çok benzediği, biraz daha nemlendirici olmakla beraber biraz daha az kremsi olduğunu ifade ediyor.

Bu arada konuya tam hakim değilim. lard aceba bir çeşit tallow olabilir mi? Çoğunlukla sığır keçi koyun için tallow, domuz için lard kullanılıyor ama bazı yerlerde lard tallow yazıldığına da şahidim. Bilgisi olan?
1 lira yerine 75 krus olur Smile hos 1 liraya satan son satici evyaptan cikisi ne kadar acaba ve neyi ne kadara imal ediyorda satiyor ve sabunda yapacagi maliyeti minime etme cabalarinda neler oluyor bilmek lazim aslinda. Turkiyede domuz uretiliyorda tuketiliyorda tabi bunun sayisi cok az ancak bunun yaglari cope gitmiyordur Smile

Ben arkoyu kokusunu seviyorum yoksa benim cildim icin tiras olmaya elverisli degil arada sadece kopurtuyorum suratimda arko adam olup yikiyom suratimi yoksa sabun bana ben sabuna 7 yildan uzun sure bakariz Smile sabunda italyanlar benim icin basi cekiyor Smile

(03/09/2012, Saat: 23:34)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: domuz yağını koyun dana vs den daha ucuza alsaydı yada bulabilseydi
acaba ne olurduHuh

arko forever da bir hayat arkoyla geçermi
az önce 2 kutu avrupa sabun siparişini kim verdi acabaCool

(03/09/2012, Saat: 23:27)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
-"Hayır."

Evyap resmi sitesi:

Arko forever. Big Grin

@ ihtilaf:

Domuz eti ve yağı türkiyede çok daha ucuza bulunuyor. polonezköy ve domuz kelimeleri bir araya gelince birşey çağrıştırıyor olmalı. Big Grin
Bu arada arko kullansa da yazacak kadar aptal olmadıklarından eminim. Ama kullanmayacaklarını düşünüyorum.
(03/09/2012, Saat: 23:37)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada tallow değil "lard" a dikkat etmek gerek.
tallow sığır koyun keçi yağı, lard domuz yağı gibi algıladım ben.

"Lard soap is very similar to tallow soap. A bit more moisturizing and a bit less creamy.Lard soap is very similar to tallow soap. A bit more moisturizing and a bit less creamy."

b&b den. domuz yağlı sabunun don yağlı sabuna çok benzediği, biraz daha nemlendirici olmakla beraber biraz daha az kremsi olduğunu ifade ediyor.

Bu arada konuya tam hakim değilim. lard aceba bir çeşit tallow olabilir mi? Çoğunlukla sığır keçi koyun için tallow, domuz için lard kullanılıyor ama bazı yerlerde lard tallow yazıldığına da şahidim. Bilgisi olan?

Hangi marka sabunlarda icindekler kisminda lard yaziyor hocam kamuoyu aydinlatma platformuna aciklama istiyoruz Smile
sucuk konusunu araştırınca polonezköy karşınıza çıkıyor,domuz yağının arzı az diye bir kaç yerden cevap aldım
fakat TR tersanelerde ve sabunlarda halen kullanılıyor,tersanelerde kullanıldığını gördüm ,sabun üretimi yapanlar hala soru işareti
arko kullansa da yazmaz yada kullanmıyor olabilir , bunu daha önce martin amcayla yazmıştık

(03/09/2012, Saat: 23:40)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ ihtilaf:

Domuz eti ve yağı türkiyede çok daha ucuza bulunuyor. polonezköy ve domuz kelimeleri bir araya gelince birşey çağrıştırıyor olmalı. Big Grin
Bu arada arko kullansa da yazacak kadar aptal olmadıklarından eminim. Ama kullanmayacaklarını düşünüyorum.
Sevgili arkadaşlar,

Sabunu yiyor musunuz ki bu kadar taktınız domuz yağına.

Haram olan onu yemek.

Alkol de aynı domuz gibi haram, kolonya dahil olmak üzere pek çok üründe var. O zaman kolonya da mı sürmüyorsunuz??
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
üstadım dini konularda hassas olan arkadaşlar dinen şüpheli olan herşeyden kaçınmak ve temas etmemek ister

yanlış anlamayın bu konu biraz helal ve haram konusuna girdiği için
tartışılması ve kararı daha yetkin kişilere bırakılır,bunu göz önünde tutun

saygılarımla

(03/09/2012, Saat: 23:59)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili arkadaşlar,

Sabunu yiyor musunuz ki bu kadar taktınız domuz yağına.

Haram olan onu yemek.

Alkol de aynı domuz gibi haram, kolonya dahil olmak üzere pek çok üründe var. O zaman kolonya da mı sürmüyorsunuz??
(04/09/2012, Saat: 00:03)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: üstadım dini konularda hassas olan arkadaşlar dinen şüpheli olan herşeyden kaçınmak ve temas etmemek ister

Ben de onu soruyorum işte. Kolonyadan da bu kadar kaçıyorlar mı?
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Frank Shaving Manchurian Pure Badger Tıraş Fırçası İncelemesi ArdıçKatranı 32 27,103 08/09/2021, Saat: 16:59
Son Yorum: yigit
  IREM Porsuk Traş Fırçası papazerigi 107 157,408 01/09/2020, Saat: 18:56
Son Yorum: marv
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 74,008 13/08/2020, Saat: 16:05
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Pure tipi porsuk fırçası yumuşatılabilir mi? midheaven 22 24,761 16/02/2020, Saat: 12:10
Son Yorum: U A K
  Mühle nom Porsuk Kılı Tıraş Fırçası pundoe 7 6,533 28/07/2019, Saat: 13:01
Son Yorum: Ekber
  Vigshaving Pure Badger Porsuk Kılı Tıraş Fırçası Legend 10 6,589 02/05/2019, Saat: 00:19
Son Yorum: Legend
  Vigshaving 26 mm Finest Porsuk Kılı Tıraş Fırçası jesusfear 185 119,281 08/04/2019, Saat: 23:50
Son Yorum: Legend
  Semogue 2020 Porsuk Tıraş Fırçası Mülkİdare 11 7,028 27/03/2019, Saat: 01:25
Son Yorum: Mülkİdare
  Rodeo Porsuk Tıraş Fırçası KASSAM 8 7,374 03/02/2019, Saat: 18:28
Son Yorum: inter
  Artık Türklerin de Porsuk Fırçası var onur98 128 175,483 03/01/2019, Saat: 19:48
Son Yorum: Rigbie

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: