7 Common Tallow Soap Myths
ilk bilgileri martin üstattan aldım. asıl bilgileri üreticilere atacağımız mailler ile çözmeye çalışacağım. bana müsade edin. bir başlık altında son durumları paylaşacağım. Şimdilik hepsi temiz Big Grin
Saygılarımla
(04/09/2012, Saat: 12:48)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: eskiuye3315 abim, dün bir konuda daha konuştuk bunu, ben de marka listesi bulabilir miyiz diye sormuştum. zannediyorum forumda bilen yok net olarak. ben kullandığım bütün sabun markalarına mail yolu ile soracağım bu konuyu. daha evvel ingiliz bir ilaç şirketine sormuş ve çok ilgili cevap almıştım. bizden daha çok önem veriyorlar başları derde girmesin diye. helal "birşey" kurulu varmış dünya çapında, o kurul inceliyor ürünleri ve helal' dir onayı veriyor. ancak her ürün için yaptırmıyorlarmış, çünkü paralı bir onay. müşteri özellikle sorarsa yapılıyor. ben bir e posta yollayıp sabunlarını beğendiğim bütün şirketlere sorup, haberlerini de buradan veririm size.

işin aslı, yağın ucuz olup olmamasından değil, verdiği kalite farkından ötürü kullanılıyor zannediyorum. zaten pahalı sabunlar, o kadar önemli değildir kilo başına farkeden meblağ, neticede artık yağ.

Mısır el ezher'in böyle çalısmaları var galiba papazeriği üstadım bilginize
hocam siz mail attıklarınızın bir listesini gönderin ÖM olarak ben de diğerlerine yazayım.
Saygılarımla
(04/09/2012, Saat: 12:48)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: eskiuye3315 abim, dün bir konuda daha konuştuk bunu, ben de marka listesi bulabilir miyiz diye sormuştum. zannediyorum forumda bilen yok net olarak. ben kullandığım bütün sabun markalarına mail yolu ile soracağım bu konuyu. daha evvel ingiliz bir ilaç şirketine sormuş ve çok ilgili cevap almıştım. bizden daha çok önem veriyorlar başları derde girmesin diye. helal "birşey" kurulu varmış dünya çapında, o kurul inceliyor ürünleri ve helal' dir onayı veriyor. ancak her ürün için yaptırmıyorlarmış, çünkü paralı bir onay. müşteri özellikle sorarsa yapılıyor. ben bir e posta yollayıp sabunlarını beğendiğim bütün şirketlere sorup, haberlerini de buradan veririm size.

işin aslı, yağın ucuz olup olmamasından değil, verdiği kalite farkından ötürü kullanılıyor zannediyorum. zaten pahalı sabunlar, o kadar önemli değildir kilo başına farkeden meblağ, neticede artık yağ.
Cevapları bende bekliyorum, umarım net sonuçlar alıp gönül rahatlığıyla kullanabiliriz...
en doğru cevabı onlar verecek yine. estafurullah, bakalım bekleyelim de cevapları, içimiz rahat olsun en azından.
selamlar.

(04/09/2012, Saat: 13:15)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet arkadaşlar bu mail olayı kafama yattı emeğiniz için şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin cevapları heyecanla bekliyorum ..
Selamlar & Saygılar.
Arko da mı kullanmayacaksınız artık? Porsuk kılı kullanmak bile dini yönden müsait değil ki.. Kimseyi yargılamak için konuşmuyorum ama fikrimi açıkça söylemek istiyorum. Bence gereksiz yere çok hassassınız.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
zorba dostum, kişisel bir durum olduğu için elbette her düşünceye saygılıyız. kademe kademe inanç var her dinde olduğu gibi. porsuk kısmına katılmıyorum, Kuran' da doğrudan adı geçmediğinden fıkhi olarak alınabilir her mezhebe göre. domuz necis olarak belirtilmiş olduğundan kullanmamayı yeğliyorum. ben kendi adıma hassasım bu konuda, benim gibi hassas düşünenler için de sordum kendilerine.

dr. harris' ten cevap geldi dostlarım, aynen iletiyorum. domuz ürünleri kullanılıyormuş bu markada. yalnız natural dedikleri sınıfta yani tallow içermeyen sabunları bitki özlerinden yapılıyormuş, onu da belirtmek isterim.

dr. harris sales team : To my knowledge it is made from pig.
o hususta yanlışınız var hocam. porsuk kılı kullanımında dinen bir sakınca yok. Ancak domuz kılında var.
Saygılarımla
(04/09/2012, Saat: 13:57)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arko da mı kullanmayacaksınız artık? Porsuk kılı kullanmak bile dini yönden müsait değil ki.. Kimseyi yargılamak için konuşmuyorum ama fikrimi açıkça söylemek istiyorum. Bence gereksiz yere çok hassassınız.
Neden peki hocam? Domuz eti direk yasak edilmis porsukta ise Allah icin kesilmediginden yenmez biz kezsek dine uygun belki yenirde konu o degil. Domuz eti yasakken kilinin yasakliligindan bahsetmemis ama siz porsuk kili kullanir diyorsunuz celisti biraz hocam aydinlanmak isterim hocam bana celiskili geldi

(04/09/2012, Saat: 14:45)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: o hususta yanlışınız var hocam. porsuk kılı kullanımında dinen bir sakınca yok. Ancak domuz kılında var.
Saygılarımla
(04/09/2012, Saat: 13:57)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arko da mı kullanmayacaksınız artık? Porsuk kılı kullanmak bile dini yönden müsait değil ki.. Kimseyi yargılamak için konuşmuyorum ama fikrimi açıkça söylemek istiyorum. Bence gereksiz yere çok hassassınız.
dostlar konu yine karıştı. haram mı değil mi diye tartışmıyoruz, benim gibi kullanmak istemeyenler, hangilerinde olduğunu öğrenmeye çalışıyoruz.

şöyle söyleyip fikir alışverişini haram mı konusunda kendi adıma kapıyorum. domuz necis olarak belirtilmiştir. eti, kılı, yünü. çamurda, kendi pisliğinde yuvarlanan bir hayvan bu. yemiyoruz ki zaten derseniz, porsuğu yemediğimizden islami kurallara uygun kesilmesi gerekmiyor. ancak domuzu istediğiniz gibi kesin, haram. lakin bunlar bana göre, diğer dostlarım böyle düşünmüyor olabilirler, herkese sevgim saygım malumunuz.

tartışmaya gittiğini hissettiğimden, kimse üzülmesin istediğimden, abi ve kardeşlerimden ricamdır konu altında sürdürmeyelim bunu. isteyen olursa kapım hep açık biliyorsunuz, özel mesaj ile konuşabiliriz. çoğunuzda telefon numaram var, oradan da konuşabiliriz.

arkalara düştü, tekrar ediyorum ilgilenenler için;

d.r. harris ürünleri domuz yağı imiş arkadaşlar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OSS-MAN ARTISTRY PREMIUM SHAVE SOAP Creator 232 102,637 22/08/2023, Saat: 22:36
Son Yorum: Men-Sup
  OSS-MAN ARTISTRY VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 77 32,266 01/10/2021, Saat: 10:03
Son Yorum: Creator
  OSS-MAN FLEURON PREMIUM SHAVE SOAP Creator 70 35,030 19/07/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN REGARD PREMIUM SHAVE SOAP Creator 47 18,552 18/06/2021, Saat: 00:10
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN EMERAUDE VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 58 29,215 22/04/2021, Saat: 22:20
  Lea classic wooden bowl shaving soap Gkn17 18 16,246 29/03/2021, Saat: 00:57
Son Yorum: marv
  Osma Shaving Soap bossyje 20 24,753 18/06/2020, Saat: 23:52
Son Yorum: dikdik_s
  OSS-MAN FLEURON VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 59 23,745 28/05/2020, Saat: 19:26
Son Yorum: İsmetaltan
  OSS-MAN EMERAUDE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 14 8,089 28/05/2020, Saat: 09:32
  Noble Otter Shaving Soap (Türk Hamamı) connect 9 5,166 19/02/2020, Saat: 00:24
Son Yorum: dbkan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: