Mingshi TTO Kelebek Tıraş Aleti
Bende de bu aletten var. Söylenildiği gibi hiç mild bir alete benzemiyor bendeki. En ufak hatayı affetmiyor. Bir tarafında jileti köşeden diğer köşeye göre daha çok bastırdığını fark ettim bu gün düzeltmeye çalışırken. Kapağı tutan ayağın menteşesinden kırdım. Aslında ben kapağı köşesinden yukarı doğru yamultmak istemiştim. Kapağın ayağı menteşe yerinden tek taraflı açıldı. Şuan tam kıvamında oldu. Tam kırılmadı hala kullanılabilir ancak riskli her an kapağı yukarı fırlatabilir. Şuan gideceği yer çöp gibi duruyor zaten gözden çıkarmıştım. Big Grin
Akşam aylar sonra bu aleti kullandım. İlk sipariş verdiğim aletlerden biriydi kendisi. Ne zamandır kullanmıyorum hiç belli değil. El mi alışmış nedir 3 günlük sakalı aheste aheste tek perdede nacet cilet ile kesti geçti.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Ulustaki Alsancak Çarşısında 2. Kattaki Mass Kozmetikten Ming Shi 23L yi ve yanında Tima 777 yi aldım. Ming Shi 23L ile 3 günlük sakalı geribildirim seslerini duyarak tıraş oldum. Forumda bu tıraş olurken duyulan sesten keyf alanları okurken yorumlar bana anlamsız ve ilginç gelmişti tıraş sesi kimin neden hoşuna gider ki diye düşünmüştüm. Ama öyle değilmiş ses ve acı yok.
Alet çok kaliteli bir his vermiyor, yorumlara bakarak aldım bu aleti, tıraşa başlayana kadar da açıkçası ümitsizdim ama iyi sonuç verdi diyebilirim. Sakalım orta sertlikte, cildim hassastır, tirastan önce proraso mentollü krem kullandım, bıçağım permasharp, köpüğüm proraso sandal ağacı, tıraş sonrası ise Gillette Cold idi, bildiğim bütün detaylara da dikkat ederek oluyorum tabi, tirastan sonra soğuk su ile yıkamak çok işe yarıyor hakikaten, Wilkinson sword klasikten sonra iyi geldi diyebilirim, geleneksel tıraşın dehlizlerinde kör ebe oynamaya devam ediyorum...
İnsanlara doğru da olsa hoşlarına gitmeyen bir şey söyleme! yoksa seninle kavga ederler...
(07/05/2020, Saat: 11:44)Tsunkai Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ulustaki Alsancak Çarşısında 2. Kattaki Mass Kozmetikten Ming Shi 23L yi ve yanında Tima 777 yi aldım. Ming Shi 23L ile 3 günlük sakalı geribildirim seslerini duyarak tıraş oldum. Forumda bu tıraş olurken duyulan sesten keyf alanları okurken yorumlar bana anlamsız ve ilginç gelmişti  tıraş sesi kimin neden hoşuna gider ki diye düşünmüştüm. Ama öyle değilmiş ses ve acı yok.
Alet çok kaliteli bir his vermiyor, yorumlara bakarak aldım bu aleti, tıraşa başlayana kadar da açıkçası ümitsizdim ama iyi sonuç verdi diyebilirim. Sakalım orta sertlikte, cildim hassastır, tirastan önce proraso mentollü krem kullandım, bıçağım permasharp, köpüğüm proraso sandal ağacı, tıraş sonrası ise Gillette Cold idi, bildiğim bütün detaylara da dikkat ederek oluyorum tabi, tirastan sonra soğuk su ile yıkamak çok işe yarıyor hakikaten, Wilkinson sword klasikten sonra iyi geldi diyebilirim, geleneksel tıraşın dehlizlerinde kör ebe oynamaya devam ediyorum...

Komşum timayi kullanınca geri dönüş verirmisiniz.Bende aldım ws den sonra çok tahris edici geldi ve malzeme kalitesi çok iyi değil.
Kartallar yüksekten uçar
Kullanınca muhakkak dönüş yapacağım iki gün sonra olur muhtemelen
İnsanlara doğru da olsa hoşlarına gitmeyen bir şey söyleme! yoksa seninle kavga ederler...
(07/05/2020, Saat: 13:26)Tsunkai Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kullanınca muhakkak dönüş yapacağım iki gün sonra olur muhtemelen

Komşum timayi kullanabilirim mi?
Kartallar yüksekten uçar
(09/05/2020, Saat: 16:37)klasik63 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum timayi kullanabilirim mi?

Henüz kullanmadim, aslında cesaret de edemiyorum açıkçası muhakkak kullanacağım yalnız aklimdasin komşum sana sonucu bildireceğim insallah
(10/05/2020, Saat: 01:09)Tsunkai Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Henüz kullanmadim, aslında cesaret de edemiyorum açıkçası muhakkak kullanacağım yalnız aklimdasin komşum sana sonucu bildireceğim insallah
Komşum bende aldım yerel bir satıcıdan 5 TL kutuda güzel görünüyor ama ayrıntılı inceleyince işçilik kötü ve capaklar var jiletide bı tarafta kısa bı tarafta uzun tutuyor ve iyi kivirmiyor geldi biraz dik tutuyor beni baya tahriş ettti ilkinde alışırım dedim ama 2. De yarıda bırakıp ws ile devam ettim jilet degistirmeme rağmen.Bu sebeple merak ediyorum sorduğum komşular çok agresif deyip rimei ve r89 tavsiye ettiler. Ws ile anlasiyorum ws den sonra kullanabileceğim bir alet bakıyorum.Bi ara Yuma alıp deneyeceğim.
Kartallar yüksekten uçar
(10/05/2020, Saat: 01:38)klasik63 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bende aldım yerel bir satıcıdan 5 TL kutuda güzel görünüyor ama ayrıntılı inceleyince işçilik kötü ve capaklar var jiletide bı tarafta kısa bı tarafta uzun tutuyor ve iyi kivirmiyor geldi biraz dik tutuyor beni baya tahriş ettti ilkinde alışırım dedim ama 2. De yarıda bırakıp ws ile devam ettim jilet degistirmeme rağmen.Bu sebeple merak ediyorum sorduğum komşular çok agresif deyip rimei ve r89 tavsiye ettiler. Ws ile anlasiyorum ws den sonra kullanabileceğim bir alet bakıyorum.Bi ara Yuma alıp deneyeceğim.

Değerli komşum, yuma geometrisi hoşunuza gidiyorsa merkur 42c yi araştırmanız yerinde olur. R89 a göre yarım tık mild olduğunu söyleyebilirim. TTO olarak razorock bu aralar forumda çok rağbet görüyor. Ayrıca satılık kısmında Gillette modellerine de rastlayabilirsiniz. Birde WS TTO çıkardı geçen yıl. Oldukça mild ve uzun ağır bir sapa sahiptir.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
(10/05/2020, Saat: 01:38)klasik63 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bende aldım yerel bir satıcıdan 5 TL kutuda güzel görünüyor ama ayrıntılı inceleyince işçilik kötü ve capaklar var jiletide bı tarafta kısa bı tarafta uzun tutuyor ve iyi kivirmiyor geldi biraz dik tutuyor beni baya tahriş ettti ilkinde alışırım dedim ama 2. De yarıda bırakıp ws ile devam ettim jilet degistirmeme rağmen.Bu sebeple merak ediyorum sorduğum komşular çok agresif deyip rimei ve r89 tavsiye ettiler. Ws ile anlasiyorum ws den sonra kullanabileceğim bir alet bakıyorum.Bi ara Yuma alıp deneyeceğim.

Komşum senin hatirin için kalktım gecenin bir yarısı tıraş oldum, yalnız tıraş öncesi hazirliklari çok onemseyerek yapıyorum, proraso mentollü pre shave kullandım, fircami 10 dakika ılık suda beklettim, kopugumu proraso sandalagaci kokusu çok güzel hiç acele etmeden krema gibi haziladim, ılık suyla yüzümü yikadiktan sonra vira bismillah deyip başladım Tima nanji 777 (3 parça) jileti ayarlamam kolay olmadı malum acem8likte var yeniyim neyse sonunda ayarladım, iki perde tıraş ikincisi tersten, wilkinson plastik ile Ming Shi TTO 23L de olamayan oldu boyun bölgesi biraz kızardı, ama Gillette balzam ile 5 dakika sonra acısı geçti, bir de tirastan sonra soğuk su ile yıkadım hatta boyun bölgesine buz sürdüm, şimdi gayet iyi forumdan bilen kıdemli arkadaşlardan Mühle r41 ile karsilastirmalarini rica edeceğim bu makineyi bilenler için.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rimei tıraş aleti BigHillMe 701 812,825 09/04/2024, Saat: 16:29
Son Yorum: Märzen
  Wilkinson Sword Classic Traş Aleti BigHillMe 721 877,277 24/04/2023, Saat: 04:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  tima tıraş makinası srwann 19 27,785 19/07/2022, Saat: 16:33
Son Yorum: muhendisbey
  ORAK Lüks tıraş makinesi retrojunkie 95 148,588 14/07/2022, Saat: 16:32
Son Yorum: Murat62
  Yuma ve Orak Tıraş Makinelerinin Karşılaştırması Tony Soprano 30 13,918 29/05/2022, Saat: 22:09
Son Yorum: Johny White
  Kartuşlu Tıraş Bıçaklarının Tutulma Nedenleri erdoganzi 36 27,940 11/11/2021, Saat: 20:21
Son Yorum: taka
  (YENİ)YUMA Tıraş Makinesi jegal 33 25,604 06/02/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: saintdumas
  QSHAVE Ayarlanabilir tıraş aleti Devil67 178 115,486 04/02/2021, Saat: 14:20
Son Yorum: hasanandnexus
  Shark Long Handle Tıraş Aleti edward 2 3,730 10/01/2021, Saat: 15:13
Son Yorum: hasanandnexus
  Şıkbay plastik tıraş aleti BigHillMe 19 41,455 23/12/2020, Saat: 18:38
Son Yorum: saintdumas

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: