Mingshi TTO Kelebek Tıraş Aleti
evet sevgili tıraşseverler...

bu işle alakadar olduğum - yaklaşık 6 ay gibi - zaman süresinde piyasada kolaylıkla bulunabilen ve f/p olarak bana göre lider konumda olan makinayı ilan etmek isterim. açık ara ming shi mp 023g

ürünü 023l modeliyle karıştırmayın. l ( le diye okunuyor Smile ) kaltitesi çok düşük. zaten azcık dikkat etseniz ürünün daha kalıtesiz olduğunu anlıyorsunuz.

bu gün ming shi mp 023g makinasını tekrar denedim. jilet olarak kullandığım en iyi jilet olan shick ( made in holland ) i kullandım. mükemmele yakın sonuç aldım.

burada mühim olan nokta sakalın 1 günlük ve/veya daha kısa olmasıdır. uzun sakalla başarılı sonuç alacağınızı sanmıyorum.

ürünü ankarada ulus alsancak çarşısı han ticarette 10 tl ye, samanpazarı çıkrıkçılar yokuşunun bir alt paralelindeki kastamonu sokaktaki tıraş malzemeleri satan büyük dükkanda 9 tl ye bulabilirsiniz.

ming shi mp 023l modeli han ticaretin üstündeki dükkanda 6 tl ye ...

rimei 7.5 tl ye satılmakta...

reklamları izlediniz Smile

Ming-Shi-safety-razor..jpg

Geltir.com tarafından tartılmış ağırlığı 50,3 gr olarak ölçülmüştür.
resim istiyoruz
nashvilleknifeshop_2179_1607201

???

bendeki bu

images?q=tbn:ANd9GcRIbEvuZijAKE3bVWRYhfP...5CnAemLcNi

mp-023f modeli

ama modeller arasında bir fark goremedım ben
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
mr orco komşum Smile

ürünün ambalajı görünümü vb... herşeyi aynı. ( bu arada mp023f modelini görmedim. ondan bahsetmiyorum. ) L modeli kapağının kapanışıyla hemen kalitesiz olduğunu gösteriyor. zira ağızlar biribirinin üzerine düzgün oturmuyor bile.

tabii siz de kontrol edin. farkı göreceksiniz.
bu muydu buna benzer bir makine miydi hatırlamıyorum ama bir yerde elime geçmişti.
kapanan kapakları, sapı vs çok kötü gelmişti. o kadar hafifti ki feci dandiklik daha elinize almadan belli oluyordu. malzemesi sankki plastik üzerine metal görünümü vermek için kaplama yapılmış gibiydi.
Acaba bahsedilen makine de öyle mi?
yoksa çinko veya paslanmaz gibi bir malzemeden mi yapılmış?
Saygılar
(25/10/2011, Saat: 09:54)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu muydu buna benzer bir makine miydi hatırlamıyorum ama bir yerde elime geçmişti.
kapanan kapakları, sapı vs çok kötü gelmişti. o kadar hafifti ki feci dandiklik daha elinize almadan belli oluyordu. malzemesi sankki plastik üzerine metal görünümü vermek için kaplama yapılmış gibiydi.
Acaba bahsedilen makine de öyle mi?
yoksa çinko veya paslanmaz gibi bir malzemeden mi yapılmış?
Saygılar

kesinlikle öyle değil... piyasada bulacağınız ( piyasa malı olarak ) en iyi ürün. ben de öyle dandik bir ürün gördüm. kesinlikle satın alınmayacak bir şey... bedava bile almam.

ben bi ankaraya geldiğimde uğrayacağım o dediğiniz yere.
makine acaba şu resimdeki gibi bir şey mi?
http://www.ebay.com/itm/WISHI-Gunmetal-G...2656wt_952
(25/10/2011, Saat: 18:05)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben bi ankaraya geldiğimde uğrayacağım o dediğiniz yere.
makine acaba şu resimdeki gibi bir şey mi?
http://www.ebay.com/itm/WISHI-Gunmetal-G...2656wt_952

mr orco nun 4 nolu mesajında gösterdiği ürün..

hususi ürüne bakmak için ankarada ulusa gittim ve beklediğim kadar iyi değildi. hoşuma gitmedi açıkçası. yani ürün kötüdür demiyorum, malzeme kalitesi, yüzeyinin hassasiyeti açıkçası hoşuma gitmedi.
ucuz makine isteyenler için en iyi tercihler iyiden kötüye WS(mild), rimei(agresif) ve fiyatıyla öne çıkan yuma. şıkbayı saymadım zira o ucuza gelmiyor. McOrco nun tabiriyle "kır-at" tıraş makinesi, "kullan-at" dan daha da kötü Confused

buarada alsancak çarşısının üst katında ece kozmetikte merkür 1904 #42c makineden vardı. 100 küsür bi fiyat söyledi ama ilgimi çekmediği için de çok üstelemedim. ilgilenenlere duyurulur.

Saygılarımla
bu aletle tıraş oldum. gayet iyi bir alet. biraz mild. günlük tıraş için iyi ama uzun sakalda zorlanabilirsiniz. rimei bundan daha agresif olduğundan yeni jiletleri bununla kullanıyorum daha sonra rimeiye takıp bir tıraş fazladan oluyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Wilkinson Sword Classic Traş Aleti BigHillMe 721 871,997 24/04/2023, Saat: 04:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Rimei tıraş aleti BigHillMe 700 807,552 18/04/2023, Saat: 21:10
Son Yorum: Kaptan
  tima tıraş makinası srwann 19 27,638 19/07/2022, Saat: 16:33
Son Yorum: muhendisbey
  ORAK Lüks tıraş makinesi retrojunkie 95 147,587 14/07/2022, Saat: 16:32
Son Yorum: Murat62
  Yuma ve Orak Tıraş Makinelerinin Karşılaştırması Tony Soprano 30 13,673 29/05/2022, Saat: 22:09
Son Yorum: Johny White
  Kartuşlu Tıraş Bıçaklarının Tutulma Nedenleri erdoganzi 36 27,700 11/11/2021, Saat: 20:21
Son Yorum: taka
  (YENİ)YUMA Tıraş Makinesi jegal 33 25,370 06/02/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: saintdumas
  QSHAVE Ayarlanabilir tıraş aleti Devil67 178 113,966 04/02/2021, Saat: 14:20
Son Yorum: hasanandnexus
  Shark Long Handle Tıraş Aleti edward 2 3,707 10/01/2021, Saat: 15:13
Son Yorum: hasanandnexus
  Şıkbay plastik tıraş aleti BigHillMe 19 41,256 23/12/2020, Saat: 18:38
Son Yorum: saintdumas

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: