ucuz benzin formülü
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/21311036.asp
Ucuz benzin formülü - Şükrü KIZILOT - Hürriyet

ucuzbenzin1.jpg
ucuzbenzin2.jpg
Ucuz benzin bu ülkede artık hayal oldu, bir de lpg ye giydirdiler bugün offf of Angry
Toplu tasimaya da zam geldi Smile bari bisiklet yolu vs olsa da yakin yerlere gidebilsek ondan da onemlisi iki tekerlekliye saygi olsa Smile benim anlamadigim bu millet ne kadar zenginki hala ozel aracla trafige cikip yol suresinin yarisini dur kalklarla rolantide calisan motorla ekstra benzin yakiyor. Neden akillanmiyor bu millet Sad
(05/09/2012, Saat: 02:21)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Toplu tasimaya da zam geldi Smile bari bisiklet yolu vs olsa da yakin yerlere gidebilsek ondan da onemlisi iki tekerlekliye saygi olsa Smile benim anlamadigim bu millet ne kadar zenginki hala ozel aracla trafige cikip yol suresinin yarisini dur kalklarla rolantide calisan motorla ekstra benzin yakiyor. Neden akillanmiyor bu millet Sad
toplu tasımada ınsan gıbı tasınsak toplu tasımayı tercıh etmeyen ne olsun...

de cok ozur dıleyerek son gunlerını metrobuste gecıren bır ınsan olarak sunu soyleyebılrıımkı
(metrobüs = metro süsü verilmiş bildiğimiz otobüs)

kımse annesını kardesını esını bındıremeyecegı seyı
al bin işine gelirse dıye onumuze koymamalı...

"ıs gıdıs gelıs saatlerınde yogunluk"
hikayesini bi kenara bırakarak

en abuk subuk saatlerde hafta ici ve sonu binmeme ragmen

metrobüste oturma şerefine nail olamadım hiç

malum yogun saatlerdede defaatle ittire kaktıra
kapıya sıkısa sıkısa zar zor binip yada binemediklerim oldu

(kapılar çok kuvvetli sıkıstırmıyor canınız pek yanmıyor tecrübe kouşuyor Smile)

oturmayı bir kenara gectim dört yandan preslenmeden
agzıma birinin koltuk altı girmeden
birinin kolundan akan ter benim kolumun üstünden geçip yanımdakinin koluna transfer olmadan vs vs...
yaptıgım yolculuk sayısı nadirdir

oturan yolcu + ayakta yolcunun bir sınırı olmalı

insanlar tanımadıkları insanlara sarılarak yolculuk etmek zorunda degil.

(not yiğidi öldür hakkını yeme : metro gayet tahammül edilebilir insancıl bir taşıma aracı en en en kalabalık anlarnda bile enazından havalandırması çalışıyor)
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Ara duraklardan biniyorsaniz sansiniz yok demektir metrobuste Smile

Bu zamana kadar binmediginize sasirdim hocam her istanbullu bir kez o deneyimi yasamali derim Smile ben zeytinburnundaysam bir sekilde 20 dakikalik zeytinburnu-mecidiyekoy yolunu degilde tramvayla eminonune gidip oradan otobusle osmanbeye gecmeyi tercih ediyorum iki uc kat yolum uzuyor ama ara duraktan metrobuse binmek kadar kotusu yok o yuzden zorunda olmadan mecidiyekoyden binipte bir yere gitmemeye calisirim oturmak imkansizdir Smile metrobusun gectigi guzergahtaki otobusleri iptal ettikleri icin milletin tek ulasim araci metrobus yani tekel oldugu hatta her saat her gun yogun. Ben aksam 11de dahi sogutlucesmeden zincirlikuyuya gelirken kalabaligi gordum ya dahada aksi yonde hayallere kapilmiyorum Smile o yuzden bu tekelde millet en ufak zamda dahi etkileniyor cunku secme sansin yok maalesef. Bakalim millet ne zaman uyanacak Smile
zamanında cevizlibağ-üsküdar arasında 127 çilesini çeken, üsküdardan avcılara 3.5-4 saatte giden biri olarak metrobüse ilk bindiğimde avcılardan zincirlikuyuya 40 dakikada gelince "budur" dedim. gerçekten istanbulun yarasına acil bir ilaç olmuş. tabii ki en güzeli metro ama çok yüksek maliyetli ve çok uzun süren metro inşaatları süresince istanbulluya "oh be" dedirtecek bir çözüm. Metro ile paralel olarak kullanılmasında da bir sıkıntı yok bence. çünkü genel itibariyle geçtiği hatlardaki minibüsler de psikolojik desteğe muhtaç kişiler tarafından kullanılıyor.
Şimdi bir de otobüs yolu uygulaması gelecekmiş. şahsi otosunu kullananların otobüse geçmeleri için iyi bir durum.
Saygılarımla
(05/09/2012, Saat: 10:16)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: zamanında cevizlibağ-üsküdar arasında 127 çilesini çeken, üsküdardan avcılara 3.5-4 saatte giden biri olarak metrobüse ilk bindiğimde avcılardan zincirlikuyuya 40 dakikada gelince "budur" dedim. gerçekten istanbulun yarasına acil bir ilaç olmuş. tabii ki en güzeli metro ama çok yüksek maliyetli ve çok uzun süren metro inşaatları süresince istanbulluya "oh be" dedirtecek bir çözüm. Metro ile paralel olarak kullanılmasında da bir sıkıntı yok bence. çünkü genel itibariyle geçtiği hatlardaki minibüsler de psikolojik desteğe muhtaç kişiler tarafından kullanılıyor.
Şimdi bir de otobüs yolu uygulaması gelecekmiş. şahsi otosunu kullananların otobüse geçmeleri için iyi bir durum.
Saygılarımla

Metrobüs otobüs uzaybus istemiyoruz
Nüfus artmasın yeni binalar yapılmasın ağaç olsun istiyoruz
Her sene 500 ooo insan istanbula geliyor
Artık sanayi ve işyerleri Anadolu'ya gitsin
İstanbul insanıyla havasiyla suyuyla biti artik
Kafası çalışmayan yoneticiler sehri yaşanilamaz hale geldigini görmüyor
Hala merkez bankası istanbula gelsin fabrika olsun derdindeler
İstanbul havası pis suyu kirli insanı zavallı duruma geldi
Anlayan yok bugün tatil bitti donüyorum ucube- i istanbula
hocam sen bir adım at... gitme istanbula Smile
Saygılarımla
(05/09/2012, Saat: 11:45)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Metrobüs otobüs uzaybus istemiyoruz
(05/09/2012, Saat: 11:47)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam sen bir adım at... gitme istanbula Smile
Saygılarımla
(05/09/2012, Saat: 11:45)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Metrobüs otobüs uzaybus istemiyoruz

Ailem istanbulda dahası işim istanbulda eşim istanbullu oğlum uskudar doğumlu
Biraz kök saldık buralara
İstanbul artık yoneticiler ve partililer tarafından sömürülmese
Bizde insan gibi yaşasak olmaz mı acaba
(05/09/2012, Saat: 12:06)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05/09/2012, Saat: 11:47)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam sen bir adım at... gitme istanbula Smile
Saygılarımla

Ailem istanbulda dahası işim istanbulda eşim istanbullu oğlum uskudar doğumlu
Biraz kök saldık buralara
İstanbul artık yoneticiler ve partililer tarafından sömürülmese
Bizde insan gibi yaşasak olmaz mı acaba

Olmaz hocam olmaz guzel para kaldiriliyor burada Smile turkiyede metronun birim maliyetlerine bakin ne guzel paralar donuyor hangi sehirde kaca yapilmis vs Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  UCUZ OLURSA SEIKO 5 ALIRIM DİYENLER impaticaret 7 5,744 08/04/2017, Saat: 18:40
Son Yorum: SumNauta
  Grupanya'da sudan ucuz WD Hard Disk'ler mancho 8 10,657 31/07/2013, Saat: 21:03
Son Yorum: fidelio1969
  benzın zamları burakoner0681 10 12,163 18/07/2013, Saat: 16:36
Son Yorum: puchacz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: