Herkese merhaba
Hoş geldin dostum. İyi tıraşlar. Öncelikle önereceğim makine Rimei'dir. Rimeiyi maksimum 10 liraya piyasada bulabilirsiniz forumda hakkında çok yazıldı bilgi edinebilirsiniz. Wilkinson marka makine de yumuşak başlı dengeli bir makine ama ben metal kullanmak istiyorum derseniz kesinlikle Rimei. Çoğu yabancı firmaya fason mal üretiyor aynısı yurt dışında daha pahalıya satılıyor.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Forumumuza hoşgeldiniz. Umdugunuzdan fazlasını bulmanız dileğiyle.
Hoş geldiniz... Bol köpüklü tıraşlar dilerim...
Atatürkçü bir neslin çocuklarıyız biz...
hoşgeldiniz, bol köpüklü tıraşlar dilerim.
memleket kurtulana kadar siyah
(06/09/2012, Saat: 17:59)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldin dostum. İyi tıraşlar. Öncelikle önereceğim makine Rimei'dir. Rimeiyi maksimum 10 liraya piyasada bulabilirsiniz forumda hakkında çok yazıldı bilgi edinebilirsiniz. Wilkinson marka makine de yumuşak başlı dengeli bir makine ama ben metal kullanmak istiyorum derseniz kesinlikle Rimei. Çoğu yabancı firmaya fason mal üretiyor aynısı yurt dışında daha pahalıya satılıyor.

Hoş karşılama için herkese teşekkür ederim.

zorba58 üstad önce Edwin Jagger-Mühle gibi makinelere heves ettim, herşey hemen olsun istedim ama sonra tavsiyenize uyarak bir Wilkinson siparişi verdim. Rimei'yi sipariş verecek bir site bulamadım. Fırsatım olur da Zazahan'a gidebilirsem oradan bakacağım. Wilkinson henüz elime geçmediği için hala Nerox marka enteresan makinemle yüzümü parçalamaya devam ediyorum. Hatta yüz kesmekte oldukça tecrübe kazandığım için artık burnumu da kesmeye başladım (onu nasıl başardığımı sormayın) Big Grin

Ama onca kesiğe rağmen eskisine oranla çok daha temiz bir yüzüm var. Bu yüzden hevesim kırılmadı. Teçhizatı sıfırdan oluşturduğum için şimdi de sabun-su kabı gibi arayışlara girdim. Herşey bir kenara, yeni bir hobi kazandığımı hissediyorum. Sonumuz hayır olsun Smile
Öncelikle hoş geldiniz.
Wilkinson ilk olarak güzel seçim.
Arko,Derby,Füme,Wilkinson sabunları ülkemizde rahatlıkla bulmak mümkün.
İstanbulda olmadığım için Zaza Hana hiç gidemedim.Ancak aradığınız her şeyi Zaza da bulabilirsiniz.
Üstatlar;
Sormak istediğim soru için sanırım tanışma başlığımı hortlatsam daha uygun olacak.

Bir seneyi aşkın bir süredir gelenekselciyim. Başladığım jilet olan yeşil Astra Platinum ile devam ediyorum. Bu sürede başka markaları da denememe rağmen her seferinde yeşil Astra'ya döndüm.

Ancak sorun şu ki Astra'nın ikinci tıraşında daha konforlu tıraş oluyorum. İlk tıraşta özen göstermezsem kendimi mutlaka kesiyorum. İkinci tıraşta ise jilet kendiliğinden akıyor. Zaten jilet üçüncüden sonra çöpe gidiyor. Yani her üç tıraşta bir aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Bu durumda bana uygun olan jilet keskinliği daha az olan bir marka olabilir mi? Ya da mesele tamamen başka mıdır? Smile

Not: Derby, Rapira ve Wilkinson denedim. Derby ve Rapira için her jilet farklı kalitede gibi, Wilkinson ise çok kör kaldı.

Saygılar.
(01/09/2013, Saat: 17:51)AttilaBleda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstatlar;
Sormak istediğim soru için sanırım tanışma başlığımı hortlatsam daha uygun olacak.

Bir seneyi aşkın bir süredir gelenekselciyim. Başladığım jilet olan yeşil Astra Platinum ile devam ediyorum. Bu sürede başka markaları da denememe rağmen her seferinde yeşil Astra'ya döndüm.

Ancak sorun şu ki Astra'nın ikinci tıraşında daha konforlu tıraş oluyorum. İlk tıraşta özen göstermezsem kendimi mutlaka kesiyorum. İkinci tıraşta ise jilet kendiliğinden akıyor. Zaten jilet üçüncüden sonra çöpe gidiyor. Yani her üç tıraşta bir aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Bu durumda bana uygun olan jilet keskinliği daha az olan bir marka olabilir mi? Ya da mesele tamamen başka mıdır? Smile

Not: Derby, Rapira ve Wilkinson denedim. Derby ve Rapira için her jilet farklı kalitede gibi, Wilkinson ise çok kör kaldı.

Saygılar.

Yeşil astrada ilk tıraşta keskinlik sorunu için treet yahut shark önerebilirim. özelikle treet çok yumuşak ve astradan daha ucuz olması ile 2 tıraş konforlu kullanıp, atabilirsiniz, üçüncüyü deneyin, konforlu ise üçü deneyin atın sonra..
ortalama kalitede fazla honlanmamış tüm jiletlerde buna benzer durumlar görebilirsiniz. ilk tıraşta batıcı yakıcı olmaması için az keskin jilete değil ağzı iyi honlanan pürüssüz jiletlere ihtiyaç var
http://trasklavuzu.blogspot.com/
Hoş geldiniz keyifli tıraşlar dilerim
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 884 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Herkese selamlar alimarcaa 0 822 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,655 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan