Kremdeki kimyasallar
538147_423722984316452_938078194_n.jpg

Satın aldığınız diş macunu, şampuan, krem vs gibi tüp içinde sunulan ürünlerin arka yüzlerinde yer alan koyu renkli küçük karecikler mutlaka hepinizin dikkatinizi çekmiştir.

- Bu karecikleriden koyu renkli olanlar, özellikle siyah karecikler tüp içeriğinin tamamen kimyasallardan oluştuğunu gösterir.

- Kırmızı renkli olanlar ürünün %70'in üzerinde kimyasal içerdiğini gösterir.

- Yeşil renkli karecikler ise ürünün %100 doğal etken maddeler içerdiğini gösterir.

Yeni bir kozmetik ürün alırken sadece bu kareciklere bakarak ürünün ne oranda kimyasal içerdiğini anlayabilirsiniz.

Arkadaşlar biraz önce facebookta bir arkadaşım paylaşmış güzel bir bilgi bence. Hemen Arko kremlere baktım simsiyah duruyor orada etiket SmileTıraş kremlerinin siyah renkli olması doğaldır ancak elimize geçebilecek bir başka üründe belki bu renklere bakmak aklımıza gelebilir.
İyi günler...
ben onları rgb renk kodu için matbaalar yapıyor zannediyordum Smile gazete ve dergi ilanlarına bakarsanız renk kodlarını görürsünüz ufacık üç kutu. bir yaşıma daha girdim Smile eline sağlık, pek işe yarayacak bu, herşeye bakarım artık Smile
selamlar.
hocam gazetedekiler 4 kodlu cmyk değil miydi 3 renk miydi onlar gazete almayalı çok oluyor Smile

düzeltme: hocam telefondan baktım sözcü gazetesine cmyk'nın 4 rengi var sanırım 3 renkli olanlar rgb. Ben matbaaları hep cmyk ile çalışır bilirdim Smile
doğru diyorsun Blush reklamcılıkla ilgilenmeyi bırakıp ta fotoğrafla ilgilenmeye başlayınca ekran renk kodu rgb kalmış aklımda Smile cmyk çalışmalayalı epey oldu Smile
(10/09/2012, Saat: 17:13)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: doğru diyorsun Blush reklamcılıkla ilgilenmeyi bırakıp ta fotoğrafla ilgilenmeye başlayınca ekran renk kodu rgb kalmış aklımda Smile cmyk çalışmalayalı epey oldu Smile

Smile
Emir üstadım
güzel detay
bu kodlamayı askere gidince '' bazı insanlar'' üzerine yapmak isteyebilirsinSmile
(10/09/2012, Saat: 19:07)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Emir üstadım
güzel detay
bu kodlamayı askere gidince '' bazı insanlar'' üzerine yapmak isteyebilirsinSmile

"Alay"ına siyah hocam Smile
nivea tıraş kremlerinde bu işaret yok
ayrıca dalan el kreminde de bu işaret yok
dalan tıraş kreminde işaret koyu mavi
arko tıraş kreminde siyah

ovadril kremde mavi
diğer ilaç krem tarzında olanlarda,hametan da,madecassol da işaret yok

IMG_0656.jpg
Hocam koyu renk diyor zaten benim signal dis macununda da mavi renkte isaret var mesela. Plastik tuplulerde varda (kre,m dis macunu) metal tuplerde renk yok gibi
emiriko teşekkür..
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Bug Ürünlerdeki kimyasallar zorba58 10 12,702 07/04/2016, Saat: 02:42
Son Yorum: Lostangel

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: