bir kezbanin hatira defterinden saifeler
YA DA ILK ISLAK TRASIM Blush

Sevgili ahali,

Cok yogun olmasa da sert bir sakal ama bir o kadar da hassas bir cilde sahip olan biri olarak sizlerin de gaziyla attim kendimi Eminonu Zaza Han yollarina…Zira ergenliginde bile sivilce cikarmamis olmakla ovunen bendeniz, son bir yildir tras sonrasi ozellikle cene ve dudak ustu bolgelerde “razor burn” ve “bump” diye tabir ettigimiz belalardan illahlah etmistim.

Oncelikle aklinizda bulunsun diye not ediyorum: Zaza Han’daki en az uc dort dukkan sahibi “Yuma”nin ne oldugunu bile bilmiyor. Ayrica “Rimei” dediginizde yuzunuze pek de mana tasimayan bir ifadeyle bakiyor ki “ben mi zirvaliyorum acaba” hissiyatina kapilmamaniz mumkun degil. Biraz sorup sorusturmadan sonra nihayetinde bir esnaf “bu mu abi” diye elime bir adet “Rimei” tutusturdu. Forumlardan edindigim tavsiyeler isiginda kutusunda da “Ri,mei” yaziyor mu diye baktim hemen, yaziyordu! Orijinaldir herhalde diyerek 5 TL karsiliginda edindim ve Perma Sharp yaprak jileti, I.H.A sap ve kan tasini da edindikten sonra eve yollandim ve halihazirda tedarik edindigim malzemelerin yanina ekledim.

Oncelikle Clinique’in face scrub’i ile yuzumu ovup yikadiktan sonra, cam bir kaba isittigim suyu doktum ve iki-uc dakika suren buhar uygulamasini yaptim. Sakallar yeterince yumusamisti. Daha sonra banyoda Rossman’dan edindigim (17 TL) porsuk firca ile L’Occitane’dan aldigim ardic tras sabununa daldim. Itifaf ediyorum, kopuk olusturma konusunda hala biraz becereksizim…o yuzden tras jeli yardimina basvurdum! Ama yildigimi zannetmeyin, youtube’dan kopuk olusturma videolarini etud etmeye devam ediyorum.

El becerisi sifir olan bir insan evladi olarak “acaba neremi kesecegim” ve daha onemlisi “basladiktan kac saniye sonra kesecegim” sorulariyla urkekce basladim trasa. Mumkun oldugunca 30 derece tutarak, cildimi fazla germeden ve agir agir daldim ise. Yalniz bu ne rahatlik! Bu ne keyif! Dolayisiyla bu hissiyatlar bunyede comsa etkisi yaratti ve tutukluk hali ilk iki dakikanin ardindan yerini sanki omru billah safety razor ile tras olmus bir kisilige birakti. O gazla uc perde aldim.

Tras bittiginde en buyuk zaferim en ufak bir kesigin bile olmamasiydi! Ben, benim gibi titrek bacanak, tek bir damla kan akitmaksizin alnimin akiyla cikabilmistim ilk sinavdan! Hele jiletin o yuzde kayma hissi var ya, o da cabasi!

Ama hemen itiraf ediyorum: zaferimin yaninda ufak tefek hezimetler de olmadidegil…a) cildimin tras sonrasinda hafif sizlamasi ve b) Sol tarafta sakal uclarinin kalmis olmasi… Benim bu ikisinden cikardigim ders gazin ayarini kacirip biraz fazla bastirmis olmam ve sol tarafa dikkati biraz esirgemis bilmem…Sizlama isini mucizevi olarak nitelendirdigim L'Occitane Cade ile sonlandirdim ama sol taraftaki sakal uclarina artik bi perde daha girismeye kalkismadim...

Bilmem buyukler olarak sizler ne dersiniz bu hale..

Ez-cumle ben bu ise pek bayildim ve bir kezban olarak ilk deneyimimi beni bu yola sevketmekte buyuk emegi gecen siz ustalarla paylasayim dedim.
Unutmadan paraya kiyip ABD’den birkac gune donecek olan arkadasima Merkur Futur aldirdim. Biraz gec oldu ama Edwin Jagger ile devam etmek daha mi iyi olurdu?

Sevgiler, keyifli traslar!
helsinki üstadım foruma hoş geldiniz

bir ara Ahmet Rasim yazıyor yazıyor zannettim

forum'u bol bol okuyun çok şey var

yüzü hazırlama,köpük yapma,DE alet kullanmayı kavrayın sonra futur vs kullanın,EJ ile devam edin

saygılarımla
hoşgeldiniz... azmedin çok güzel tıraşlar sizleri bekliyor. Futura çok yüklenmeyin. olmadı satarsınız Smile
Saygılarımla
Hoşgeldiniz, forumda her bilgi mevcut. Yavaş yavaş krem sabun makine jilet vs. uyumu yakalayıp keyfini çıkarmaya başlarsınız Smile
31 Mayısta üyeliği başlayan bir arkadaşımız olarak forumu bayağı bir okuyup takip etmişsiniz uzaktan diyorum, hoş geldiniz! Big Grin
İlk tıraş ve makine-jilet seçiminiz çok iyi. L'Occitane sabunu hiç kullanmadım ama bence iyi köpük elde edememenizin tek sebebi teknik alışkanlığınızın gelişmemesi değil. Burada sabun ve fırça da büyük etken. Mesela rossmann fırça 17 lirayı bile hak etmiyor bence. Bunun yerine piyasada 5-10 tl arası bulabileceğiniz domuz kılı bir fırça(tavsiye jaguar ya da başak) çok daha iyi sonuç verecekti. Ha daha kaliteli bir porsuk fırça da olabilir tabi ki seçiminiz.
Neyse daha çok konuşacağız zaten tekrar hoş geldiniz geç yazdınız Big Grin
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Forumumuza hoşgeldiniz.Umduğunuzdan fazlasını bulmanız dileğiyle.
dostane karsilama icin herkese cok tesekkur ederim. Wink

domuz kiliyla (ve kendisiyle) pek dertli olmadigim icin tez zamanda jaguar ya da basak edinecegim. l'occitane sabunu Ingiltere ve Amerika sitelerinde (L'occitane'nin kendi sitesinde) yapilmis ziyadesiyle ovgu dolu yorumlardan sonra almaya karar vermistim. Misler gibi kokmasi (ardic kokusu sevenlere siddetle tavsiye olunur!) da cabasi oldu..

Dolayisiyla sizin yaptiginiz yorum isiginda meselenin sabundan ziyade, benim acemiligimin fircanin azizligiyle biraraya gelmesi sonucunda yasanan bir hezimet oldugu seklinde bir izahat cikarmak mumkun sanirim Smile

Uslubuma iliskin Ahmet Rasim benzetmesi de pek gurur oksayici...Onun icin ayrica tesekkur ederim!

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: