PayPal Kullanım Ayarları
Arkadaşlar,yeni paypal hesabı alanlar için para birimi,kur farkları ve ödeme ayrıntıları hakkında gözden kaçabilecek bilgiler

para birimini USD kullanın ve kur çevrim işini kredi kartını veren bankanız yapsın,paypal kuru biraz daha yüksek
işlem sırasını ( okları ) takip edin

kullancprofili.jpg

para birimlerine tıklayın

parabirimleri-1.jpg

ABD dolarını işaretleyin ve varsayılan yapın

usdvarsaylanyap.jpg

internet alış verişi yaparken;ödeme (checkout) için paypal ödeme (şeklini) seçin ve ödeme sayfasında diğer dönüştürme seçeneklerini bulun

dierdemeseenekleri.png

alttaki yani ikinci seçeneği işaretleyin ( paranın tekrar tekrar dönüştürülmemesi için )
işaretlediğiniz seçenek,siz tekrar değiştirene kadar aynı kalacak

paypal.jpg

bu ayarları seçtiğimiz için;
paypal alış veriş tutarını kredi kartımızdan döviz olarak aldı.
bankamız hesap kesim tarihinde o günkü kur değeri neyse o tutarı bize yansıtacak ve hesap kesim tarihine kadar alış veriş tutarını bilemeyeceğiz
hesap kesim kesim tarihinde kur yüksek yada düşükse artık şansınıza . . .

paypal ile başkası adına alış veriş yapacaksanız yada kredi kartına yansıyacak borcu hemen görmek isterseniz paypal'ın kendi ayarlarını kullanın ve ödemeden hemen sonra tutar TL olarak hemen email adresinize gelsin (bu tutarın üstüne , alış veriş tutarına göre değişen 3 yada 5 TL arası visa / master ücret alabiliyor)

sanal kart kulanmaya karar verirseniz,kredi kartınızın ve paypalın sanal kartınızda bu seçenekleri desteklediğinden emin olmak için paypal ve bankanıza danışın
pek güzel bir açıklama olmuş, benim gibi paypal' dan anlamayan birisi için bile Blush elinize sağlık.
selamlar.
Bunun mümkün olduğunu biliyordumda hiç uğraşmamıştım.

Paypal kur farkından da kazanıyor çünkü.

Yapayım hemen çok teşekkürler.
ana tercih dolarken de tl iken de ertesi gün bilgisayardan k.kartı bilgilerime girdiğimde paypal ödeme ayrıntılarında ne ise ayni miktar eksiliyor. Yani diyelim ki 50 dolarlık alış yaptım. Bu miktar ana tercihim ne olursa olsun atıyorum 90 lira anında kredi kartından eksiliyor vd aynı miktar paypal hesabımda harcama oluyor. Dolarla aldıysam karttan aynı günün kurundan tl yansiyor. Çevirmek için hesap keximini beklemiyor. Kartım bonus.
Dolar ödemesi aldığımdz ana tercihim tl olsa bile ben cevirene kadar dolar olarak bekletiyor.
paypal ın kendi ayarlarıyla alışveriş yaptım,paypal ın emalime gönderdiği ekstre ile kredi katıma yansıyan ekstre arasında farklar çıktı,sordum
paypal emaile yolladığımız tutarı bankadan aldık diyor
banka paypal bu kadar çekti diyor

işte önceki ayarlarla yaptığım alış verişler den örnekler

2 adet slim DE alet paypal :177,76 TL kart:182.30 tl
2 adet super speed paypal : 91,37 TL kart :95.15 tl

yukarıda gösterilen ayarlarla 90 usd alışveriş yaptım
paypal kuru 168 tl hesapladı
para birimini usd yaptım kredi kartıma gelen bakiye 163 tl
arada geçen süre de kur aynıydı
Uzun süre paypalı kurcaladım bulamamıştım.Blush
bugün paypal hesabında kredi kartı değişikliği yaptım her zaman kullandığım kredi kartını iptal edip,başka bir kartı tanıttım

paypal kur ve ödeme ayarları default olarak; ''para birimi TRY '' ve ''paypal para birimi dönüştürme işlemi'' seçilmiş

para birimi '' USD '' ve ''beni satıcının faturasında belirtilen para birimiyle faturalandır '' şeklinde değiştirdim
En güzeli USD olarak alıp, USD olarak ödemek. Ben TEB Kredi Kartımla öyle yapıyorum kur çevirimiyle falan uğraşmıyorum.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
kredi kartının para birimi döviz ise olur
paypal kredi kartı olmadan sadece döviz banka hesabı tanımıyor diye biliyorum

ödeme yapmak ve almak için paypal da bir kredi kartı şartIdea
İhtilaf komşum, sayende az da olsa tasarruf yaptım bugün. Teşekkür ederim.
3017 - Proraso Yeşil Sabun  (20.01.2016 - 13.07.2016)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Paypal Türkiye'den Çekiliyormu? astertis 92 49,247 24/02/2017, Saat: 18:13
Son Yorum: Men-Sup
  ‘Yasaklı’ PayPal ile eBay alışveriş rehberi feltro 1 3,527 23/12/2016, Saat: 17:25
Son Yorum: msakalli

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: