traş kremi karışımı
(20/09/2012, Saat: 14:08)canbaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sonuçta ateş ve barutla dans edilmiyor. sağlınıza zarar vercek bi durumun oluşması çok zor. en fazla beğenmediğiniz karışım ortaya çıkar, onu da ufak ölçeklerde yaparsanız en zararla sıyırtırsınız Smile

ozaman dene ve gör taktiği ne geçmek lazım Smile
(20/09/2012, Saat: 14:32)porsuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kremle sabunu birlikte kullanırsanız Superlather olur. Krem, sabun ve birkaç damla gliserin eklerseniz Überlather olur. Aynı markanın ürünlerini de yapabilirsiniz farklı markaları da. Sonuçlar çok iyi ben arada yapıyorum hem çok daha fazla ve yoğun köpük oluyor hem de ikisinin de özellikleri, faydaları aynı köpükte oluyor. Usturada köpük çok önemli olsaydı, çok köpüğe ihtiyaç olsaydı ve hazırlaması zaman almasaydı daha sık kullanırdım.

bende krem krem karışımı yerine önce bi krem sabun karışımını
deneyim barı mesajı görünce canım çekti Smile
(20/09/2012, Saat: 12:44)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sabunları karıştırdım kötü bir şey olmadı

kalitesiz ürünler yeni kalitesiz karışımlar üretir

bir arko tıraş kremini neyle karıştırırsanız arko olmaz,tobs la yada EJ ile karıştırısanız fazla kreminiz olur yada içine kötü krem karışmış bir kreminiz olur

kimyasal_deney_patlama.jpg

boşver krem karışımını en kötü sabun kremden iyidir ki karıştırmayın
sessizliğin içinde sessizce oturan adam.
bence ay markanın aynı ürünlerinin farklı versiyonları uyum sağlar

mesela arko moist ile arko reguler krem kombine olur diye düşünüyorum
Arkadaşlar bu tür karışımların dermotolojik olarak hiçbir zararı olmaz çünkü netice test edilmiş ürünleri karıştırıyorsunuz. Korkmayın içlerinde birbiriyle tepkimeye girecek maddeler de yoktur. İstediğiniz 2-3 hatta 4 kremi sabunu karıştırın kullanın ama yağ esasns vs eklediğinizde temel formülasyonları bozarsınız. Bu maddelerin cok az miktarda eklenmesini öneririm. Gerisi zevkinize ve keyfinize kalmış.

Martin
Modifiye Arko

Birbiriyle ilgisiz kremleri ya da sabunları karıştırmak yerine bir krem ya da sabunu modifiye etmek daha anlamlı olabilir.

Örneğin 90 gramlık klasik arko stcik şöyle bir işleme tabi tutulabililr.

Benmari usuülü eritldikten sonra içine 10 ml gliserin ve kendi kokusunu bastırmayacak kaliteli bir krem mesela Nivea hassas ciltler için 20 ml ve de cilt bakım özelliğini artırmak için kaliteli bir nemlendirici kremden (Nivea olabilir) 10 ml eklenerek bir kaba dökülür. Başka bir traş kremi eklememizin nedeni sabun içindeki köpürtücü etken madde olan NaOH ve KOH oranının azalarak köpüğün zayıflamasının önüne geçmektir.

selam ve sevgiler
Geleneksel Tıraşa başladığımda bir heyeyan (ve bir o kadar da görgüsüzlükle Confused ) aldığım bir süre değişik arko tıraş kremi vardı. Bunları ne yaptıysam istediğim kıvam ve kayganlıkta kullanamadım. Artık bitse de yeni ve kaliteli tıraş sabunları alayım diye kasarken aklıma bir fikir geldi.
Bildiğimiz eski nivea el kremi ile arko tıraş kremini karıştırsam nasıl bir sonuç alırım ?
Amacım tıraş olmak değil sadece karışımı denemekti. Banyoya gittim ve köpürtme tasıma bir çay kaşığı kadar nivea el kremi (lacivert yuvarlak metal kutuda ki çocukluğumuzda kalma) ve üzerine bir tatlı kaşığı kadar arko tıraş kremi (yeşil bantlı Hydrate Arko Tıraş Kremi) döktüm. İyice ıslanmış fırça ile köpürmeyeceğini bilerek iyice karıştırdım. Elde ettiğim kıvam az köpüklü fakat oldukça kaygan bir krem/köpük karışımı oldu.
Karışımı o kadar beğendim ve denemk istedim ki tıraş olacağım yokken tıraşa başladım.
Son zamanlarda tıraş olurken önce yüzümde köpürtme yapıp ilk köpüğü yıkıyor ve yeniden köpük yapıyorum ve bu ikinci köpükle tıraşa başlıyorum.
Bu kez de aynı taktiği uyguladım. İlk köpüğü kabaca yüzümde biraz daha köpürttükten sonra (asla normal bir köpürme olmuyor) yüzümü yıkadım ve yeniden köpükledim.
Gillette Super Platinum ve Merkur Progress 1,5 ayarında 2 perdede, geleneksel tıraşa başladığımdan beri en konforlu ve en yakın tıraşımı oldum. Söylediğim gibi bu karışımdan bildiğiniz anlamda bir "köpük" ürünü ortaya çıkımıyor ancak koruyuculuğu çok yüksek bir kremamsı akrışım ortaya çıkıyor. Elinde ki arko krem ile mutsuzluk yaşayan komşularıma denemelerini öneririm.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Question Rimei a2002 ile ilk traş deneyimlerim ve bir takım sorunlar dougles 4 2,662 14/01/2022, Saat: 21:21
Son Yorum: marv
  tıraş kremi katılaştırma saintdumas 5 2,674 02/09/2021, Saat: 08:23
Son Yorum: paspartu
  Çatır Çatır Kesme Sesli Traş Aleti 3.Perde 45 18,648 31/05/2020, Saat: 02:49
Son Yorum: 3.Perde
  Traş ve Bilinçli Farkındalık utkb 6 3,151 08/05/2020, Saat: 20:29
Son Yorum: sfiber
  Gillette eski jiletli traş makinası burakergun 4 3,177 09/08/2019, Saat: 16:19
Son Yorum: kral arthur
  Aynı markanın tıraş sabunu ve kremi arasında performans ve özellik farkı oluyor mu? trustalt 3 2,457 04/04/2019, Saat: 12:55
Son Yorum: onurcakmak
  Neden geleneksel traş Berkesan 4 3,087 04/03/2019, Saat: 11:24
Son Yorum: BigHillMe
  30-40 TL Arası Traş Bıçağı Tavsiye Gencer 10 6,177 11/02/2019, Saat: 00:14
Son Yorum: AltKapalı
  Traş Tarihine Giriş 10001 maynardkeynes 9 9,121 14/01/2019, Saat: 04:30
Son Yorum: Sofistike
  Gilette çift taraflı traş aleti Mert Güneş 22 11,417 11/08/2018, Saat: 20:25
Son Yorum: Mert Güneş

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: