Paypal Dispute
arkadaşlar geçenlerde (5 eylülde ödemeyi yaptık) iantangden bir arkadaşıma aldığımız FS fırça halen elimize geçmedi. ilk defa bu kadar uzun sürdü çinden gelen bir ürünüm. 4 gün sonra 1ay olacak (30 gün). biraz daha bekleyip dispute açmayı düşünüyorum. Siz ne dersiniz? bir deadline varmı bilmiyorum.
45 gün diye biliyorum dispute için son gün.
teşekkürler hocam. bu haftayı bekleyeyim o zaman. bu haftadan sonra bir dispute açarım ve sonuçları yine buradan paylaşırım.
Saygılarımla
not: eggman dostum, cevap için teşekkürler
(01/10/2012, Saat: 15:15)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benimde cinden aldıgım fotograf makinesi aparatı hala ortalıkta yok ve ilk defa bu kadar gecikti (35 gün)ayrıca bu sefer takipsiz geliyor..
Hollanda postam 10 gündür takipli olmasına rağmen hala kıpırdamadı normalde 1 haftada bende olurdu..
ABD postam hala alıcısına ulaşmadı .. Yani genel bir yoğunluk ve buna bağlı yavaşlık var gibi hayırlısı.

ian tang konusunda kendisiyle konustunuz mu bilmiyorum ama isterseniz durumu ona sormak en doğrusu. Malum benim defect fırçayı zamanında değiştirmişti ve o tarihten sonra kendisiyle çok alışverişim oldu ve benim postalar dahil tüm satışlarını takipli ile gönderdiğini biliyorum bu durumda dispute için normalde 40 gün gecince açmak daha uygun olur (normalde 45 gün ile sınırlı paypal üzerinden ) fakat takipli posta oldugu için dispute acsanız bile claime cevirince takip kodu vs evrakların kontrolü işin içine gireceği için para size hemen iade edilmeyecektir o yüzden ;

1. tavsiyem ian ile bu olayı direkt çözmek(arada ebay olduğu için feedback çok önemli mutlaka size dönüş yapacaktır)
2. tavsiyem eğer 1. maddede çözüme ulaşamazsanız 26-27 gün cok fazla bir süre değil o yüzden 13-14 gün daha bekleyip dispute açmak bu da size ekstra zaman kazandirir belki o ara fırça gelir. Gelmezsede zaten dispute başladığı için claime çevirirsiniz tüm kontroller yapılır haklıysanız size ödemenizi yaparlar.
Selamlar.
hocam daha hala göndericiden alındı aşamasında. ben pttden takip ediyorum. acaba sizin de takip ettiğiniz bir yerin adresini paylaşabilir misiniz?
Saygılarımla

(01/10/2012, Saat: 15:22)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Takip kodunu kontrol ettiniz mi? Nerede şu anda ? Ona göre size ne zaman ulaşır tahmin edebilirsiniz..
ödemesini tamamladığınız ürün tarafınıza beklenen zaman diliminde gönderilmez veya tarifinden farklı şekilde ulaşırsa, işlem tarihinden itibaren 45 gün içerisinde aşağıdaki adımları kaydederek itirazınızı bildirip PayPal platformunda satıcı ile uzlaşma denemesinde bulunabilirsiniz. Satıcı ile uzlaşamadığınız durumda, ürün alıcı korumasına kapsamındaysa, itirazınızı hak talebine yükselterek, anlaşmazlığı PayPal’ın giderebilmesi için soruşturma açmasını sağlayabilirsiniz. Satın alınan tüm fiziki ürünler için satıcılar geçerli bir kargo takip numarası sağlamak zorundadırlar.

İtirazınızı işlemin gerçekleştirildiği tarihten itibaren en geç 45 gün içerisinde bildirmelisiniz.
İtirazınızı bildirmek için:

PayPal hesabınıza giriş yapın.
Sayfanın üst tarafındaki "Çözüm Merkezi"ni tıklayın.
Hesap türünüze bağlı olarak aşağıdaki adımlardan birini takip edin:
Ticari hesap kullanıcısıysanız: "Sorun bildirin" öğesini, ardından "Sorun bildirin" düğmesini tıklayın.
Bireysel hesap kullanıcısıysanız: "İşleme İtiraz Etme" düğmesini tıklayın.
"Ürün İtirazını"nı seçip "Devam" öğesini tıklayın.
"İşlem numarasını bulun" öğesini tıklayın.
İtiraz etmek istediğiniz işlemin yanındaki "İşlem Numarası"nı ve "Devam" öğesini tıklayın.
Sorununuzun nedenini seçin ve "Devam" öğesini tıklayın.
"Ek bilgi sağlayın" sayfasına ek bilgileri girin ve "Devam" öğesini tıklayın.
"Çözüm Merkezine Git"i tıklayın.
Not:

Sorununuzu bildirdiğiniz tarihten itibaren 20 gün içerisinde satıcıyla iletişim kurmanız gerekir. Sorunu satıcı ile görüşerek çözemezseniz, itirazınızı hak talebine yükselterek soruşturmamızı isteyebilirsiniz.
PayPal Alıcı Koruması hakkında daha fazla bilgi edinmek için herhangi bir PayPal sayfasının en altında bulunan "Yasal Sözleşmeler"i ve ardından "PayPal Hizmeti için Kullanıcı Sözleşmesi" bağlantısını tıklayın.
Sorununuzu çözemezseniz, sorunu hak talebine yükselterek, soruşturmamızı isteyebilirsiniz. Vakanızı inceleyip bu konuyu bir sonuca bağlarız.

İtirazınızı hak talebine yükseltmek için:
Hesabınıza giriş yapın. Sayfanın üst kısmına yakın olan "Çözüm Merkezi"ni tıklayın.
Hak talebine yükseltmek istediğiniz sorunun yanındaki "Görüntüle"yi tıklayın.
Sayfanın alt kısmına yakın olan "Bu sorunu PayPal hak talebine yükselt"i tıklayın.
Talimatları uygulayın ve "Hak talebine yükseltin" öğesini tıklayın.
Daha fazla bilgiye ihtiyaç duyarsak, sizinle iletişime geçeceğiz. 30 gün içinde karar vermeye çalışacağız. Hak talebinizin durumunu kontrol etmek için hesabınıza giriş yapıp Çözüm Merkezi'ni ziyaret edin.
Satın aldığınız ürün size ulaşmazsa veya tanıtımından oldukça farklıysa PayPal Alıcı Koruması sayesinde tam para iadesine hak kazanabilirsiniz.

Şu durumlarda PayPal Alıcı Koruması'ndan yararlanabilirsiniz:

PayPal veya eBay faturası kullandıysanız ya da ürünü almak için "Şimdi Öde" düğmesini tıkladıysanız.
Ürünün ödemesini tek seferde yaptıysanız (birden fazla ödemeyle satın alınan ürünler Alıcı Koruması için uygun değildir).
İtirazınız kargoya verilebilen ve PayPal aracılığıyla alım-satımına izin verilen elle tutulur fiziksel mallar içinse. Elle tutulamayan ürünler, hizmetler, lisanslar ve her türlü dijital ürün için yapılan ödemeler koruma kapsamında değildir.
Ödemeden sonraki 45 gün içinde Çözüm Merkezi yoluyla PayPal hesabınızda itirazda bulunabilirsiniz. Sorunu Çözüm Merkezi'nde satıcıyla anlaşarak çözmeyi deneyebilirsiniz.
İtirazı satıcıyla çözemezseniz, hak talebine yükselterek bizim soruşturmamızı isteyebilirsiniz.

PayPal Alıcı Koruması hakkında daha fazla bilgi edinmek için herhangi bir PayPal sayfasının en altında bulunan "Yasal Sözleşmeler"i ve ardından "PayPal Hizmeti için Kullanıcı Sözleşmesi"ni tıklayabilirsiniz.
ihtilaf hocam teşekkürler
eskiuye3315 hocam,
tracktracede sonuç çıkmadı Confused
Saygılarımla
I know "sabir" Smile
But It has almost been a month since I transferred the money...
Big Grin
şaka bir yana 1 ay oldu ve hiç bu kadar beklememiştim. asıl canımı sıkan gelmemesi değil track infonun ptt haricinde bir yerde çıkmaması ve pttdeki bilgiye göre de hala çinde gözükmesi Confused. Çok geç olmadan sizlere danışayım dedim.
biraz daha "sabir" edeceğim. Big Grin
açıkçası geç de olsa gelsin hiç uğraşmak istemiyorum dispute bilmem ne Confused

ian ile de henüz irtibata geçmedim. adamın bir suçu yok. sıkıştırmak istemiyorum. biraz daha bekler önce ian ile irtibata geçerim.
Saygılarımla

(01/10/2012, Saat: 17:35)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sizin ürün ya unutuldu yeni gönderildi yada elinde yoktu yeni gönderildi .. Çinden gönderildikten 3-4 gün sonra TT de takipte gözükmeye başlıyor daha önceleri kendi gönderi merkezlerinden takip edilebiliyor eğer PTT takipte gözüküyorsa demekki size doğru yollanan bir paket var ama bu neden bu şekilde geç kargo edilmiş onu bilemiyorum tek muhatap bu durumda ian ..olmazsa bana özelden track verin ianla konuşayım durumu yada kendiniz konuşun olmazsa biraz daha bekleyip ondan sonra duruma göre hareket edersiniz. ian ne diyor buna sordunuz mu?
Bir gün yabancı birisini çok sıkıştırmıştım nerde nerde diye adam türkçe -ingilizce söyle yazdı Do you know sabir ? ..Bazen sabretmek gerek diye düşünüyorum tabiki bu benim fikrim..
Ben ilk yurt disi alisverisimi muhle r41 ile yapmis iyikide yapmisim dedim. Urun ulkeye girdikten sonra once yanlis dagitim merkezine ardindan dogru kargo merkezine gitmesine rahmen ayni gun bir kac saatte adres bulunamadi diyip gelen ulkeye geri sutlanacakken dagitil merkezini arayip urunu orada tutmalarini gelip kedim alacagimi soyledim. İcerisi o kadar kotuydu ki inanin samanlikta ihne arasaniz daha rahat bulursunuz bir mektubu daginikliktan gecilmiyordu. Paketin uzerinde adres dogruydu sadece turkce noktali kelimeler yoktu diye boyle bir adres yok dediler saka gibi. Daha sonraki postalarim geldi dogru duzgun ama 70 liraya takipsiz alip riske girseydim suan elimde olmayacakti urun ve basla paypalle connaught ile munakasaya olurda parayi geri alabilir miyim yada urunu gerisin geri postalatabilir miydim bilemiyorum. Sag olsun o alimda mancho hocam yardimci olmustu tekrar tesekkur ederim kendisine. Yani 70 lirami sokaga atacagima riske girip 15 lira daha verir hakkimi arayacak bir sey olur elimde. Sizde arayin pttyi takip numarasiyla hakkinizi arayin yoksa en kotu durumu dusunun aturkiyede kimin hakki kime verilmis anca siz alacaksiniz hakkinizi. Maalesef durum boyle.
'' Pakistan'lı satıcıdan aldığım krom ve ayaklı tıraş tası 26 Eylül'de TR gümrüğüne giriş yaptıktan 3 gün sonra tekrar geldiği yere şutlanmış ''

bu geri şutlanma değil,forumda daha öncede yazıldı,ptt böyle yazıyor

'' TR'ye giriş yapan Polonya'dan gelen tıraş makinası kutuları (2 adet) Muğla'ya gönderilmiş ancak hala ulaşmadı bugün yarın gelir diye bekliyorum ''

dağıtıcılar ve dağıtım merkezleri bazen paketlerin birikmesini bekliyor

'' LK koduyla başlayıp US takip koduyla biten takip no'sunu PTT sayfasından sorgu yaptığımda yurtiçi kargo takip ayrıntısı vermiyor.O da gümrükten geri döndü mü diye baktığımda yurtiçi kargo takip bilgisi de yok gümrükte bekliyormuş gibi görünüyor ''

ptt sadece R koduyla başlayan ve ülke koduyla biten paketleri takip eder örnek rj 123456 CN ,gibi LK ve LJ gibi kodları ptt takip sisteminde göremezsiniz
Hocam bazen gercektn sutlaniyor Smile bende aynen adres bulunamadi gondericiye geri gonderiliyor gibi yaziyordu aradiginda da bu sekilde muhattap olmustum pttdekilerle.

Ayrica evet L ile basliyorsa unutun. O yuzden traditionalshaving.com ve shavin.ie den gelen postalar L ile basladigi icin verecegeniz takip icin ekstra paralara elveda diyin takip olmuyor. Hos artik takipsiz gondermiyor bu siteler artik zorunlu olmadikca alisveris yapilmaz herhalde. İrlandadan gelen postalarin takip numarasi L ile basliyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  PayPal Geri Geliyor Mart 2017 yener 0 2,617 14/10/2016, Saat: 20:51
Son Yorum: yener

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: