boyun bölgesindeki tahrişin sebebi sıkı gömlek yakaları mı?
arkadaşlar boyun bölgemde devamlı tahriş oluyor, traş çok güzel geçse de, hatta şap kullandığımda yanma olmasa bile gömlek yakasının boynuma değdiği yerde iki taraflı da tahriş oluyor, bu bölgede sakallar da tersine çıkıyor, öğrenciyken(yani kravat takmıyorken) böyle bir sorunum olduğunu hatırlamıyorum, sebeb gömlek yakası mı acaba?
(02/10/2012, Saat: 00:28)mriza1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaşlar boyun bölgemde devamlı tahriş oluyor, traş çok güzel geçse de, hatta şap kullandığımda yanma olmasa bile gömlek yakasının boynuma değdiği yerde iki taraflı da tahriş oluyor, bu bölgede sakallar da tersine çıkıyor, öğrenciyken(yani kravat takmıyorken) böyle bir sorunum olduğunu hatırlamıyorum, sebeb gömlek yakası mı acaba?

Ne yazık ki evet. TÜm berberler ve dermatologlar mümkünse akşam değil, sabah tıraş olunmasını öğütlerler. Bunun nedeni akşam tıraş olup yattığınızda yüzünüzün sürekli yastıkla teması nedeniyle tahrişe, kıl dönmesine açık olmasıdır. Özellikle gece yeni kesilmiş sakallar uzarken, yastığın baskısıyla derin içerisinde hapsolup, kıl dönmesine dönüşebiliyorlar. Tahriş de keza.

Gömlekler ise yumuşak yastıklara nazarak sert ve boynu sıkan yapıları nedeniyle dhaa tehlikeli. gündüş tıraşı sonrası boyun tahrişinin en önemli sebeplerinden biri gömlekler. Liseden sonra bir daha asla giymedim, giymeyeceğim.

Tavsiyem imkan varsa akşam tıraşı. En azından boyun gündüz rahat edecektir. Eğer çok temüz görünmek dolayısıyla gündüz tıraş olmak gerekiyorsa, Kaliteli bir krem/sabun, çok yumuşak karakterli makine ve jilet ile az perde tıraş, mutlaka şap, bol soğuk su durulaması ve kaliteli bir balzam kullanımı. Tüm bunlara rağmen tahriş devam ediyorsa cilt fazla hassastır, yapacak çok da fazla bir şey kalmıyor.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
problemli bölgeye tendskin deneyin
hametan krem de rahatlama sağlayabilir

(02/10/2012, Saat: 00:28)mriza1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaşlar boyun bölgemde devamlı tahriş oluyor, traş çok güzel geçse de, hatta şap kullandığımda yanma olmasa bile gömlek yakasının boynuma değdiği yerde iki taraflı da tahriş oluyor, bu bölgede sakallar da tersine çıkıyor, öğrenciyken(yani kravat takmıyorken) böyle bir sorunum olduğunu hatırlamıyorum, sebeb gömlek yakası mı acaba?
teşekkür ederim yorumlarınız için, bu sorunu yaşayan başka birileri var mı acaba?
Beni de yaz mriza1. Geleneksel tıraşa geçtiğim günden beri boynumda ki tahriş azaldı ama bitmedi.
www.tekyumruk.com
(02/10/2012, Saat: 11:28)anarche Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beni de yaz mriza1. Geleneksel tıraşa geçtiğim günden beri boynumda ki tahriş azaldı ama bitmedi.

İnanın bir süre sonra öyle bir açı buluyorsunuzki daha önce denemediğiniz "sweet spot" o da bitiyor Smile (Ya da bir kombinasyon)

Ben başladıktan 4-5 ay sonra razıydım hala ortalama tahrişe her geçen gün azaldı.Şu sıralar tam 1 sene olacak sanırım ve her bölgede sıfır tahrişsiz tıraş çıkarıyorum aylardır.

mriza1;

Gömlek için birşey diyemeyeğim kişiden kişiye değişiyor bende bir sıkıntı yok.

Belkide farklı kumaşlı gömleklere bakabilirsiniz ?
mrıza komşum, bir tavsiyem de eğer görünmüyorsa, boynunda gömleğin yakalarının denk geldiği yerlere bebek pudrası sür, baya rahatlatacaktır seni.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
zaten tıraşta sorunum yok, çok şükür geleneksel tıraşa geçeli tahrişten yana sıkıntım yok, biraz uzun sürüyor tıraş ama memnunum, yazın mesela gömlek giymediğimden sıkıntı olmuyor, kravat işi bozuyor,
pudra işe yarayabilir ama oda gömlekte leke yapar sanki, sağolun önerileriniz için Smile
şimdi kravatı attım, zaten havada sıcak Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Boyun Bölgesi martin 55 51,228 01/05/2022, Saat: 01:00
Son Yorum: alpayy63
Big Grin Gömlek-Kravat seiko 16 11,159 12/12/2016, Saat: 21:13
Son Yorum: Birole

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: