Knot olarak satılan fırçalar

Az önce bu siteyle karşılaştım. Buradaki kılların kalitesi nasıldır?

http://www.thegoldennib.com/index.php?ma...cPath=9_44

Mesela yedek bir fırça isteyenler yada ucuz yollu fırça isteyenler için sap bulunabilirse kaliteli bir tercih olabilir mi? Örneğin buradaki kılların kalitesiyle halihazırda satılan üst düzey fırçaların kaliteleri ve performansları karşılaştırılabilir mi?
o siteyi önceden görmüştüm ben de ama fiyatlar bi FS fiyatını aşıyor. o yüzden bana biraz gereksiz geldi.
ama bu yorumu kılların vs kalitesini bildiğimden demiyorum. belki de gerçekten buna değecek kaliteye sahiptir kıllar bilemeyeceğim.
Saygılar
(28/10/2011, Saat: 11:17)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: o siteyi önceden görmüştüm ben de ama fiyatlar bi FS fiyatını aşıyor. o yüzden bana biraz gereksiz geldi.
ama bu yorumu kılların vs kalitesini bildiğimden demiyorum. belki de gerçekten buna değecek kaliteye sahiptir kıllar bilemeyeceğim.
Saygılar

Evet ama örneğin bir EJ silver tip ve buradan alınacak hadi sapı dahil olsun (Sap da satıyorlar) bir silver tip fiyat açısından yarı yarıya farklı.. Biri 50 dolar öbürü diyelim 100 dolar. Kalite farkından mı yoksa diğeri markalı olduğu için mi daha pahalı? İşte bunu merak ettim.

Saygılar..
(28/10/2011, Saat: 13:18)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: The Golden Nib/Tony
Bu işin uzmanıdır ve elindeki knotlarda mükemmel kalitelidir. Ej 46 falan tanımaz TGN Finest two band mesela..Yaklaşık 40-50 ye yakın TGN knot kullanan biri olarak söylüyorum paranızın hakkını verir.Hatta abartı olur belki ama bazı TGN finest knotlarım marka olan fırçalarımdan bile kaliteli çıktı fakat farklı zamanlarda aldığım ayni ölçü örneğin 24mm knotlarda her seferinde kıl kalitesi farklı çıktı bu da adamın mal aldığı kaynakla ilgili olmalı..Sonuç olarak güvenle alışveriş yapabilirsiniz tek sorun uluslararası gönderimde sorumluluk size ait kaybolursa ödemem diyor buna rağmen ben defalarca alışveriş yaptım sorunsuzca.. Marangozda ağaç sap yapılabilir veya sanayide plastikten sap yapılabilir veya bizim jaguar vb fırçaların kılları çıkartılıp yerine bunlardan takılabilir yada yine TGN den sap alınabilir.. Benim gecen haftalarda üzerinde uğraştığım Teakwood ve maun ağacı saplarımdan örnek vereyim size.. Bunları evde sadece dremel ile yaptım ve zamanı gelince knot alıcam hayırlısıyla.Ayrıca benim blogta TGN restore örnekleri var eğer bakmak isterseniz.
T.jpg

Değerli bilgiler için teşekkür ederim. Elimde sarı saplı çalı süpürgesine benzeyen kötü bir fırça vardı. Surata sürmek imkansız gibi çünkü kıllar sentetik ve resmen süpürge kılı gibiydi. Yalnız bunun sapını beğeniyordum. Yani tam istediğim gibi plastik ve kibar bir şey. Onun kıllarını kopardım. Yalnız kılları sapın içine yapıştırırken alçı gibi bir şey dökmüşler. Sapın içine de kum gibi bir şey doldurmuşlar. Sap tabanına kadar boşlukta ama işte o kum tabanı yükseltmiş ve alçı döküp fırçayı da alçı içine gömmüşler. Bu alçı gibi madde ne olabilir sizce gerçek alçı mı? Yani aynı taktikle aldığım knotu yapıştırabilir miyim? Yada diyelim başka bir sap kullandım tahta bir sap. Böyle içi tabanına kadar oyuk değil biraz oyuk diyelim. Knotu tahta sapa neyle yapıştırabilirim? Yapıştırıcı olarak yapıştım mı bir daha kolay ayrılmayacak köpürtürken kaza yaşatmayacak yapıştırma tekniği ve yapıştırıcı markası nedir? Yani ben kendim yapıştırsam sağlam yapıştırabilir miyim?

Blogunuza da baktım... Ayrıca buraya resmini koyduğunuz fırça sapları çok hoş olmuş.

Saygılar...
eskiuye3315 abicim sen bu işe girsen aslında....
müşterilerin hazır Smile
Saygılar
(28/10/2011, Saat: 15:55)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Eski fırçaları restore etmek gerçekten çok keyifli bir iş. Sizin kum tahminimce ağırlık amaçlı doldurulmuştur yada knot kıl boyunu ayarlamak icin tabanı yükseltmek için kullanılmıştır.. Alçı ben bugüne kadar rastlamadım ve kıl ile plastik veya kıl ile tahta arasında kuvvetli bir yapiştırma olacağınada inanmıyorum . Alçıda kumun önünü kesmek dağılmasını önlemek ve knotu düz zemine oturtmak için kullanılmıştır muhtemelen ve yapıştırıcı olarak epoksi kullanılmıştır diye düşünüyorum. Bugüne kadar restore ettiğim tüm fırçalar eski ve yeni olanlar dahil hepsinden epoksi çıktı.
Günümüzde fırça sapının ağır olması için içerisine saçma koyuyorlar küçük bilyeler koyuyorlar üzerine epoksi ve saviye düzlemesi için şişe mantarı.. Eğer ağırlık istemiyorum derseniz mantar ile yükseklik seviyesini ayarlayabilirsiniz. Bazıları fırça sapının dibine yakın yerine mıknatıs koyuyorlar ve banyoda metal ayna falan varsa orda ters olarak durabiliyor..Sürekli olarak Tekzenden aldığım Epoksileri kullanıyorum 5dk da yapıştırıyor (ikili karışım)ve 24 saat bekletiyorum beton gibi oluyor artık çıkması imkansız eğer karışımı eşit yaptıysanız.
Bugüne kadar hiç sorun yaşamadım. Birde fırça sap derinliğini falan fazla aletim olmadığı için dremel ile yapıyorum kısaca tüm işlerimi dremel ile yapıyorum diyebilirm. Ama siz isterseniz tornada çok daha profesyonel işler çıkartabilirsiniz. Jaguar fırça sapından yaptıgım var blogta o da cok güzel oldu iyi kalitede ağaç kullanmışlar.yardıma ihtiyacınız olursa pm atabilirsiniz ..
Selamlar.

Teşekkür ederim. Ben bu epoksiyi şimdiden alayım Smile Belki güzel bir sap yaptırırım dediğiniz gibi tornada. Hem ilk fırçam için uygun olur hemde çok pahalı fırçalarla hemen ilk etapta gümrük riskine girmemiş olurum. Marka fırçayı kuzenime yurtdışından getirttirebilirim sanırım. O TR'ye gelene kadar o siteden knot alayım.

Yalnız sormak istediğim bir şey var. Bu porsuk fırçalardaki MM olayı tam olarak nedir? Fırçanın boyunu mu ifade ediyor yoksa kılların sıklığını mı? Hani 20 mm 22 mm 24 mm 26 mm diye gidiyor..

Saygılarımla..
http://tiraskeyfim.blogspot.com/2011/09/...-baks.html

Az önce burayı okudum MM yi öğrendim Smile
TGN den siparişimi verdim ben de ilk silvertip fırçamı kendi zevkime göre oluşturacağım.
Hayırlı olsun psycho.

Benimde geçen gün bir başlığa koyduğum iki siteden biriydi bu sanırım.Kafamda var bunu yapmak ama henüz değil , bir gün ise mutlaka. Smile
(14/03/2012, Saat: 23:21)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun psycho.

Benimde geçen gün bir başlığa koyduğum iki siteden biriydi bu sanırım.Kafamda var bunu yapmak ama henüz değil , bir gün ise mutlaka. Smile

Sağolasın dostum daha iyileri senin olsun. İnşallah gelir. Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle fırçalar emrah 10 14,495 26/12/2022, Saat: 01:35
Son Yorum: Mert günaydın
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,147 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
Heart İNCELEME: 2 Band Fırçalar izbe 77 78,325 09/03/2020, Saat: 00:25
Son Yorum: dikdik_s
  Chubby fircalar icin stand onerisi? Saltuk 28 17,976 17/01/2020, Saat: 21:57
Son Yorum: dikdik_s
  Maseto Fırçalar CK89 21 13,056 22/09/2019, Saat: 22:03
Son Yorum: CK89
  Porsuk kılı fırçalar hakkında bazı bilgiler Lord Sparhawk 212 310,940 09/03/2018, Saat: 14:23
Son Yorum: DenizKSK
  Porsuk Fırça Knot Ölçüleri Kıyaslama ahraz 40 26,297 26/11/2016, Saat: 17:02
Son Yorum: msakalli
  porsuk fırçalar hakkında video mazot 6 6,219 04/10/2016, Saat: 20:59
Son Yorum: crionics
  Knot'un Çıkması Serjames 25 21,693 05/03/2016, Saat: 01:27
Son Yorum: Serjames
  Knot çıkarma Yardım! mirzacem 6 8,486 11/02/2016, Saat: 16:07
Son Yorum: onur98

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: