Knot olarak satılan fırçalar
(14/03/2012, Saat: 23:29)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(14/03/2012, Saat: 23:21)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun psycho.

Benimde geçen gün bir başlığa koyduğum iki siteden biriydi bu sanırım.Kafamda var bunu yapmak ama henüz değil , bir gün ise mutlaka. Smile

Sağolasın dostum daha iyileri senin olsun. İnşallah gelir. Big Grin

Doğru tercih... Akıllıca seçimden dolayı kutlarım.
The Golden Nibin killari cok sahane. FS lerin Fiyati gayet uyun olabilir, gerci FS fiyatlari da yükseldi.

TGN den almak isterseniz size siddetle Grade A olan killari tavsiye ederim. Ben cok memnun kaldim. Yumusaklik ve SIKLIK orani cok yüksek. pahali markalardan sakinmalarina hic gerek yok. FS iyi olmasina ragmen TGN Grade A kil kalitesine ulasamiyor.
(16/03/2012, Saat: 00:12)Solingener Adlı Kullanıcıdan Alıntı: The Golden Nibin killari cok sahane. FS lerin Fiyati gayet uyun olabilir, gerci FS fiyatlari da yükseldi.

TGN den almak isterseniz size siddetle Grade A olan killari tavsiye ederim. Ben cok memnun kaldim. Yumusaklik ve SIKLIK orani cok yüksek. pahali markalardan sakinmalarina hic gerek yok. FS iyi olmasina ragmen TGN Grade A kil kalitesine ulasamiyor.

tgn in en çok finest knotlarının tutulduğu söyleniyor. grade a olanları çok fazla yumuşak bulunuyor. siz grade a yı sabunla kullandınızmı ve tgn finest kullandınız mı karşılaştırabilirmisiniz

http://trasklavuzu.blogspot.com/
merhaba,

öncellikle herkezin sevki farkli o yüzden herkeze göre seceneklerde degisiyor.

Finest killari daha sert oluyorlar. Uc kisimlari silvertip gibi yumusak degiller. Finestlerin masaj etkisi daha yüksek oluyor.
Grade A gercektende cok yumusak / softlar.
Killarin katlitesinden öte ne kadar derine yerlestirilmis olduklari da önemli. Uzun killar daha cok bizim berberlerin kullandiklari fircalara benzerler. Fazla masaj etkisi beklenmemelidir. Cok derine yerlestirilmis bir kil dügümünün masaj etkisi daha yüksek olur cünkü saclar daha sikisik bir duruma gelir. Yanlara egrilmesi daha güctür.

Yani tek firca deyip gecilmemeli. Benim evde yaklasik 10 tan firca bulunmaktadir. Her on fircanin özellikleri farkli. Bu 10 fircanin icinde su an kullanimda olan 2 tane TGN ler bulunuyor. ikisi de 30luk birisi finest digeri ise grade A.
Her ikisinlede sabunu rahat alabiliyorum. Tabiiki finest daha fazla ve cabuk sabun alma yetenegine sahip ama hic bir zaman icin bir silvertip gibi yanaklarini oksiyamaz Big Grin

finest kalitesi her üreticide farkli oluyorlar. Bazilari gercektende yumusak olurken digerleri sert olabiliyor. Bazilari o sertligi sevmiyor bazilari da yumusakligi.
merhaba, açıklama için teşekkürler. bahsettiğiniz kıların çeşidine göre daha derine yerleştirilmesi gerektiğini yakın zamanda eskiuye3315in açıklmasıyla farkettim ve gerçektende fırça en önemli araç. iyi ayarlanmamış derinlik yüzünden standart fırçalar verimsiz olabiliyor.( frank shaving finest biraz daha derine gömülse çok verimli olurmuş.)
bizim buradaki domuz fırçalarda ise kalın kıllı olduklarından bence uzun fırçalar daha verimli çok kısa kıllı olnalar çalı süpürgesi gibi olup aşırı masajdan öte deriyi kızartabiliyor
aklımda yazın 28-30 mm lik birer fan ve ampul tgn finest almak var .önceden silvertip kullanmadığım için birtanede tgn silvertip eklesem diyorum ama yorumlara bakınca çok yumuşak gelir memnun kalmam diye cayıyorum
http://trasklavuzu.blogspot.com/
Domuz kili olan fircalari kullanmadan önce yaklasik 10 dakika sicak suyun icinde bekletilmesi gerekiyor. Porsuk kilinde bu islem gerekmiyor ve fayda etmiyor cünki porsuk kilina su islemiyor. Domuz kili ise isliyor. isledikten sonra domuz kili da yok yumusak uclarina sahip olabiliyor.

FS fircalari fena degil ama 3-5 mm arasinda daha derinde yerlestirilmis olsaydilar daha sahane oluyorlar. Ian (FS leri satan) ama istek üzerine istenilen ölcülere göre firca yapiyor.

Domuz kilari genelde genis oluyorlar dogru ama iyi kalitede bir domuz kili bazen porsuk kilindan daha yumusak olabiliyor. Sinif sinif ayriliyor.
Bir Omega, Semogue veya bizim Jaguarlar yumusaklik bakimindan baya iyiler. Güzel fircalar üretiliyor.
Bende bir tane Omega var. Kisa killi. basdan gercektende cali süpürgesi gibiydi. Gün gectikce yumusadi, killarca kirilmalar olustu. Simdi arada bi kullanim icin cok iyi. Ben yinede Porsuk kilini tercih ediyorum.

Eger cok yumusak sevmiyorsaniz finestleri tavsiye ederim. Size tavsiyede bulunabilirsem... finest almak istiyorsaniz 26mm en faza 28 mm tavsiye ederim. 30mm uzun süre kurumuyor ve kullanimi belki ters gelebilir.
genelde 24 ve 26 iyi bir ölcü oluyor.
24mm ligi 47-49 arasi derinlikte 26mm 47-50 mm olursa güzel bir firca elde edebilirsiniz. tabiiki zevk meselesi. Dedigim ölcülerde olursa daha sik killara sahip olup sertlik orani artiyor. uclari yumusak oldugundan batmadan masaj yaparak köpügü yüzünüzde cirpabilirsiniz.
Değerli arkadaşlar,
ilginizden, tavsiyelerinizden ve değerli tecrübelerinizi paylaşmanızdan dolayı hepinize teşekkür ederim. Ben siparişimi zaten vermiştim ama 1-2 gündür yazamıyorum. 2 adet knot siparişi geçtim.

1. 24mm Silvertip Short Loft Badger Knot
2. 20 mm silvertip Grade A Badger Knot
3. Omega shaving soap

TGN nin finest olanları B&B'de de oldukça popüler ama bende zaten 26 mm bi finest var. Bu nedenle Uygun fiyatından ve XH olmasından dolayı 24 Short loft seçtim.
Hazır alıyorken de 20 mm grade A aldım geleceğe yatırım amaçlı. (Vulfix im biraz fazla kıl döktü. Bu hızla giderse 1-2 seneye işe yaramaz hale gelecek.)
Gelince resimlerini eklerim.
ellerıne saglık ustatdım
eskiuye3315 hocam
1. derby stick ile ilgili geçen bir soru sormuştum.görmediniz sanırım.. beğenmişmiydiniz derby stick sabunu?
2. Iantang fırça-sap alımlarında bir indirim yapıyor mu? sadece knot ve sadece sap alımlarında durumlar nasıl?
yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum...
Sayın eskiuye3315 üstad,

TGN den sipariş ettiğim 24x58 mm silvertip short loft ve 20x67 mm silvertip grade A için bana uygun loft boyu tavsiyesinde bulunabilir misiniz.

Şimdiden teşekkürler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle fırçalar emrah 10 14,407 26/12/2022, Saat: 01:35
Son Yorum: Mert günaydın
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,127 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
Heart İNCELEME: 2 Band Fırçalar izbe 77 78,151 09/03/2020, Saat: 00:25
Son Yorum: dikdik_s
  Chubby fircalar icin stand onerisi? Saltuk 28 17,948 17/01/2020, Saat: 21:57
Son Yorum: dikdik_s
  Maseto Fırçalar CK89 21 13,007 22/09/2019, Saat: 22:03
Son Yorum: CK89
  Porsuk kılı fırçalar hakkında bazı bilgiler Lord Sparhawk 212 310,398 09/03/2018, Saat: 14:23
Son Yorum: DenizKSK
  Porsuk Fırça Knot Ölçüleri Kıyaslama ahraz 40 26,263 26/11/2016, Saat: 17:02
Son Yorum: msakalli
  porsuk fırçalar hakkında video mazot 6 6,203 04/10/2016, Saat: 20:59
Son Yorum: crionics
  Knot'un Çıkması Serjames 25 21,641 05/03/2016, Saat: 01:27
Son Yorum: Serjames
  Knot çıkarma Yardım! mirzacem 6 8,469 11/02/2016, Saat: 16:07
Son Yorum: onur98

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: