Treet Platinum
Keskinlik ve konfor olarak Rapira, Astra, Shark, Zaza, Racer, Derby 'den daha iyi. 100'lük bitirdim, MAS kozmetikten 11,5 TL'ye tekrar 100'lük kutu aldım. Fiyat/Performans olarak harika. Deneyin. Smile
Treet ürünleri arasında kullanabildiğim tek bıçak, o da biraz dikkatlice. Platinum olmasının etkisi var.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Keskinlik olarak Astra ' dan daha iyi bir jilet olduğunu düşünmüyorum. Konfor faktörüyse tamamen göreceli bir kavram ancak fiyat performans olarak hakikaten iyi bir jilet.
Platinum'u herkes anladı iyi kötü ama Dura-Sharp kullanan yok mu aranızda? Bugün ilk kez kullandım EJ89 ve Tabac ile ve memnun kaldım. Derby jiletten sonra ilaç gibi geldi (Hiçbir Derby jiletle 2. perde veya tıraşa geçecek sabrım olmadı) gayet konforluydu. Pazar akşamı bir de Füme gibi daha dandik sabunla ve uzun sakalla deneme yapacağım.
Dura-Sharp'tan sonra Treet Platinum da sınıfı geçti.Bir kere tam bir f/p ürünü.Keskinliği dura-sharp'a göre daha fazla.
Ama konforu daha az.Uzun zaman sonra 2. perde de 1-2 yerde kırmızıyı gösterdi.Dura kadar affedici değil.Gerçi 2 perdeyi de Fat Boy (7) ile olmamın da etkisi olabilir.Biraz da aceleye gelen bir tıraştı.Kullan at olarak tavsiye edilebilir.Bakalım bir kaç defa daha değişik aletlerle deneyelim Smile
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Başarılı bir jilet (eski üretim) yeşil astra ile birbirine çok yakın performansının olduğunu düşünüyorum. Fakat yeşil astra da tıraş sonrası kaşıntı problemi olduğundan dolayı bu jileti tercih etmek bence çok daha mantıklı. Üstelik fiyatı çok uygun.

Not: Ustura ile kullanıyorum.
Kişiden kişiye değişiyor.
Yeşil Astra ile hiçbir sorun yaşamadığım halde Treet ile tıraşımda sakalı sanki cımbızla alır gibi çekme yaptı.
Bu sabah zazor usturaya takıp tek perde traş olayım dedim.Demez olsaydım.?
Yeşil astrayla bu usturayla olduğum sinek kaydı traş nere bu nere.Üstüne üstlük iki yere öyle bir çizik attı ki iki saat kanamayı dindiremedim.
Bu jileti ilk ve son denemem olacak.?
Derdi dünya olanın,dünya kadar derdi olur
Uzun bir aradan sonra Jilet incelemesi yapmak istiyorum. Berberimde gördüğüm ve ustura ile tıraş ettiği jiletten memnun kalınca birde evde tıraş olmak istedim ve ikinci tıraşımdan sonra yorumum şöyle,

Jilet konfor olarak Perma-Sharp kadar rahatsız edici olmasa da Derby'den hallice bir jilet, keskinliği çok dengesiz oldugu için de ilk kullanımda mutlaka yüze çizik atıyor veya kanamaya sebeb oluyor. Ayrıca sıklaşan ve gürleşen (4 sene önceki yorumlarımda sakallarımın orta karar olduğunu hatırlatmak isterim.) sakallarımdan akıp gitsede kıl köklerine inemediği için özellikle 2. tıraştan sonraki gün yine sanki 2 gün önce tıraş olmuşum gibi yüzü gölgeliyor. Ayrıca ikinci tıraşında keskinliği kayboluyor ama konfor rahatsız edici değil. Ucuz fiyatı ile sadece kullan at olarak düşünenlere tavsiye ediyorum benim gibi bir jileti en az 5 tıraş kullanmak isteyenlere gelecek türden jilet değil. Diğer alternatifleri düşünmenizde yarar var.
Katılma tarihi: 2011
2rwkvia.jpg

Mini inceleme;

Öncelikle sakallarımın sert olduğunu ve BBS sevdiğimi belirtmek isterim.
Genelde 2 WTG, 1 ATG olmak üzere 3 perde tıraş oluyorum,

Biliyorum ki bazı arkadaşlara tek perde tıraş yeterli geliyor.

Treet merak edip, 1 hafta önce IMPA'daki siparişimde pakete kattığım bir jilet.

Bu sabah Progress(2), Tabac tıraş kremi ile banyoya davet ettim kendilerini, Ortalama keskinlikte ve biraz da konforlu geldi.

Bu konforda sakallarımı kesime çok iyi hazırlayan Tabac tıraş kreminin etkisini göz ardı etmemek lazım.

Konumuza dönersek,
Treet Platinum ile ATG sırasında kıl uçlarını parmak ucuyla hissetmeyene kadar birden fazla defa geçiş yapmam gerekti.
Birden fazla geçiş, gayet güzel olan bu jiletle, tahriş giderek artıracaktı ki, buna izin vermedim.

Tahrişsiz/az tahrişli tıraş hepsinden daha öncelikli Smile

Nihai olarak BBS hedefimde bana yeterli keskinliği sağlayamadığı için paketin devamını kullanmayı düşünmüyorum.

Sakalları daha yumuşak ve BBS takıntısı olmayan arkadaşlar için gayet konforlu olabilir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gillette platinum esevetnov 88 60,616 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Bic Chrome Platinum alpbb74 190 186,610 31/05/2023, Saat: 12:56
Son Yorum: layken
  Astra Superior Platinum (Yeşil) pars 664 681,266 13/05/2023, Saat: 00:08
Son Yorum: BAYsubjeckt
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,099 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,399 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 538,771 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Abat Platinum Jilet TA1OZH 4 3,658 29/08/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: abdussamedy
  Asco Platinum sfenks 16 8,825 05/06/2022, Saat: 12:20
Son Yorum: greenbottleblu
  Treet King Jilet acoma 13 6,767 23/03/2022, Saat: 17:05
Son Yorum: faun
  Personna Platinum Chrome totan35 69 69,432 02/11/2021, Saat: 23:46
Son Yorum: taka

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: