traş sonrası BEPANTHOL
Arkadaşlar merhaba.traş sonrası yüzüme uygun balsam,aftershave.losyon vs.ne kullanmam gerektiği konusunda epey tereddütler yaşadım ve halen yaşiyorum.LORD un sitesinde belirttiği ürünler gayet iyidir eminim ama yurtdışından sipariş verdiğimiz için insan aslında görerek koklayarak almak istiyor.yurtiçindeki ürünler de malum ,kalite konfor olarak düşük seviyedeler.Ben kendi ihtayaçlarıma yönelik olarak ( nemlendirme.kızarık onarma.yağ tabakası bırakmama.rahatlatma ) amaçlarına uygun olarak eczaneden BEPANTHOL marka vücut losyonu aldım ve yüzüme de kullanıyorum.Ancak vücut losyonu olması sebebyle hala tereddüt içeresindeyim.ürünü kullanıp memnun kaldığımı da belirtmek isterim.Bu ürünü kullanan başka arkadaşlar varsa yorumlarını ve diğer arkadaşların da değerli yorumlarını öğrenebilirsem çok mutlu olurum.Şimiden teşekkürler,ayrıca mesela kayısı çekirdeği yağı gibi saf yağları kullanmak nasıl olur (ürün foto ve içeriğini yüklemeyi beceremedim kusura bakmayın )
Bepanthol ben de kullandım. Cildim hemen emdi bitirdi sürer sürmez bu anlamda çok güzel ama sonrasında etkileyici bir nemlendirme yapabildiğini düşünmüyorum. Yüzümde yine pul pul dökülmeler devam etti. Kayısı yağını da denedim. İnanılmaz bir şey, sürer sürmez yüzümde bir hareketlik hissi bir ısınma ve sonunda bir yanma hissi. O kadar yandı ki ardandan traş olmayı planlarken iptal etmek zorunda kaldım. Bana etkileri böyle oldu. İnşallah sana fayda sağlarlar.
Bebak aci badem sütü tavsiye edebilirim.
Yerli bulunabilen ürünlerden nivea sensitive balsam ı denediniz mi?
her halükarda bi ''bepanthen krem'' bulundurmanızı tavsiye ederim.
(04/11/2012, Saat: 15:14)canbaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: her halükarda bi ''bepanthen krem'' bulundurmanızı tavsiye ederim.

hocam bepanthen'in adı değişerek bepanthol oldu şuan eczaneye gidip bepanthen desek yeni stok geldiyse bepanthol verecektir. bende merhem'inden çok memnunum
(04/11/2012, Saat: 15:20)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(04/11/2012, Saat: 15:14)canbaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: her halükarda bi ''bepanthen krem'' bulundurmanızı tavsiye ederim.

hocam bepanthen'in adı değişerek bepanthol oldu şuan eczaneye gidip bepanthen desek yeni stok geldiyse bepanthol verecektir. bende merhem'inden çok memnunum

bilgilendirme için teşekkür ederim. kremi tıraş sonrası yüze sürüp, masajlıyorum. gerçekten güzel iş görüyor. tabii devamlı yaptığım bişi değil. merhemi bu şekilde kullanmak zor. o biraz daha noktasal, bölgesel problemler için galiba...
(04/11/2012, Saat: 14:48)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yerli bulunabilen ürünlerden nivea sensitive balsam ı denediniz mi?

evet denedim hala evde stokta mevcut ama bepantol un yüzümdeki lekeleri ve sivilceleri de yok ettiğini gördüm. Bu beni cezbetti işte.Umarım yanlış kullanmıyorumdur.Merhem ise çok yoğun sürmek işkence olabiliyor.Bu traş sonrası krem aftershave losyon balsam işi zor iş vesselam.şap işi zaten hepten karıştı forumda.Huh
(04/11/2012, Saat: 15:31)canbaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

bilgilendirme için teşekkür ederim. kremi tıraş sonrası yüze sürüp, masajlıyorum. gerçekten güzel iş görüyor. tabii devamlı yaptığım bişi değil. merhemi bu şekilde kullanmak zor. o biraz daha noktasal, bölgesel problemler için galiba...

merhem daha bir acılara merhem oluyor Smile dediğiniz gibi noktasalar bölgeler için iyi ama zaten ihtiyaç olmayan yerlerede merhem olmayan versiyonu dahi kullanmak fazla gelebilir nitekim ilaç sayılır bu ürün neticede çok alıştırmamak lazım bünyeyi. normal aftershaveleri denemeye bakın
(04/11/2012, Saat: 20:29)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(04/11/2012, Saat: 15:31)canbaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

merhem daha bir acılara merhem oluyor Smile dediğiniz gibi noktasalar bölgeler için iyi ama zaten ihtiyaç olmayan yerlerede merhem olmayan versiyonu dahi kullanmak fazla gelebilir nitekim ilaç sayılır bu ürün neticede çok alıştırmamak lazım bünyeyi. normal aftershaveleri denemeye bakın

garip alışkanlıklarımız var bizim. tabii herkesi dahil etmek doğru olmaz. kimi zaman bilinçli olarak ilaç kullanmayız, duruma göre de herşeyi ilaç niyetine kullanabiliriz. ohooo aklıma neler geliyor neler! Smile
emir, tıraş bir nevi operasyon. ilaç kullanmak çok normal bence Smile
ama en doğrusu bi cilt doktorunu dinlemek. var mı aramızda?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş sonrası kaşıntı Bruker 37 50,416 17/03/2021, Saat: 17:54
Son Yorum: Serjames
  Tıraş Sonrası Kolonya/AS + Balsam Kullanımı ynspektas 35 32,660 05/02/2021, Saat: 02:13
Son Yorum: iamcagri
  NANO ABSOLUTE TIRAŞ SONRASI KREM KOLONYA marv 5 3,148 02/10/2020, Saat: 16:36
Son Yorum: mustbe
  Proraso tiras sonrasi balm - yulaf ve yesil cay Saltuk 26 20,603 10/09/2020, Saat: 23:22
Son Yorum: marv
  Nivea Tıraş Sonrası Balsam DelikanliTiras 38 35,649 04/06/2020, Saat: 12:14
Son Yorum: aliyuksel
  PRORASO TIRAŞ SONRASI LOSYON MENTHOL&OKALİPTUS parathormon 8 5,558 07/05/2020, Saat: 15:24
Son Yorum: Oldstyle
  Tiras sonrasi krem kullanimi Rigbie 7 4,124 19/03/2020, Saat: 12:49
Son Yorum: F_16
  Arko Tıraş Sonrası Krem eggman 59 70,289 18/03/2020, Saat: 23:34
Son Yorum: blueshadov
Question Yağlı Ciltler İçin Traş Sonrası Ürün Önerisi feyyazk42 38 23,550 06/01/2020, Saat: 17:52
Son Yorum: Serkan1221
  tıraş sonrası kil maske karakartal 4 7,823 09/12/2019, Saat: 23:25
Son Yorum: edward

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: