Tıraştan Sonra Kalan Kıllar
@spaceranger Tekniğinizle ilgili. Doğru açı yakalamaya çalışın tıraş esnasında ve yakaladığınız açıyı bozmamaya gayret edin.
Bir çok jilet kombinasyonu denediyseniz de89 ile teknik kaynaklı olduğunu düşünürüm ben de komşum gibi. Fakat denemediyseniz size en uygun jileti bulup bir de öyle denemenizi öneririm.
(28/01/2021, Saat: 22:31)spaceranger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese selamlar ve iyi akşamlar dilerim. Bu, forumdaki ilk başlığım.

Bugün iki perde WTG ve XTG olmak üzere bic jilet ve proraso yeşil kullanarak tıraş oldum. İnanılmaz rahat geçti ufak bir sıyrık dışında. Fakat boyun bölgesinde ve yanakta biraz bıraktı. Sizce bu tekniğimle mi alakalıdır yoksa tertemiz olması için bir de ATG mi yapmam gerekli?

Fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.

@spaceranger komşum,
Merhaba, ben de sitede yeniyim. İlk traşın hayırlı olsun! Güvenli bir makine seçimiyle, insanın hevesini tabii ki daha da çok kabartıyor.
Bic yakalayan bir jilet diye duymuştum ama istikrarlı bir keskinliği de var.
ATG ise çok başka bir durum. Cilt tam rahatlamışken bir tek yapabiliyorsun. Bunun bir kolay yolu var, o da alkol bazlı traş köpükleri. Alkol cildi rahatlatan birşey olduğu için sana biraz daha yakın traş imkanı veriyor. Buna rağmen, çok da kayganlaştırıcı olmadığı için bir kez daha istediğin yakınlıkta alamayabilirsin. Ben otellerde bulunan cinsten gliserinli el sabunuyla cilde ön hazırlık yapıyorken biraz rahatlama oldu, nihayetinde yoğun akıcılık hissi olmazsa sonuçtan memnun kalmayabilirsiniz. Bu noktada preshave oil ürünleriyle traş öncesi hazırlığı denemek lazım.
Yeni makinen hayırlı olsun. Buharlı bir duştan sonra da denemeni öneririm. 2 perdede halledip yıkanılabilir. Ne kadar çok perde olursa, cilt de o kadar yoruluyor.
(28/01/2021, Saat: 22:44)sohayli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum tekniğiniz ile alakalı. Çünkü bic jilet de89 ile benim de çok beğendiğim bir kombinasyon. Bic çok keskin ancak tutarsız bir jilet. Zamanla eliniz alıştıkça daha temiz tıraş olursunuz. Şimdilik atg yapmayın.

https://dolap.com/profil/sohayli

Çok teşekkürler komşum. Rapira ve Astra vardı elimde ama fazla mild olabileceğini düşündüm bu makineyle. Bu makineyle ilk tıraşımdı sanırım zamanla alışırım.

(28/01/2021, Saat: 22:55)Tıraşolog Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir çok jilet kombinasyonu denediyseniz de89 ile teknik kaynaklı olduğunu düşünürüm ben de komşum gibi. Fakat denemediyseniz size en uygun jileti bulup bir de öyle denemenizi öneririm.

Öncelikle yorumunuz için teşekkürler. Daha önce Gillette Rocket ve bic ile çok iyi tıraşlar çıkardım fakat bu makineyle ilk tıraşımdı bu. Sanırım elim daha alışamadı dediğiniz gibi.

(28/01/2021, Saat: 22:56)mtcn77 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @spaceranger komşum,
Merhaba, ben de sitede yeniyim. İlk traşın hayırlı olsun! Güvenli bir makine seçimiyle, insanın hevesini tabii ki daha da çok kabartıyor.
Bic yakalayan bir jilet diye duymuştum ama istikrarlı bir keskinliği de var.
ATG ise çok başka bir durum. Cilt tam rahatlamışken bir tek yapabiliyorsun. Bunun bir kolay yolu var, o da alkol bazlı traş köpükleri. Alkol cildi rahatlatan birşey olduğu için sana biraz daha yakın traş imkanı veriyor. Buna rağmen, çok da kayganlaştırıcı olmadığı için bir kez daha istediğin yakınlıkta alamayabilirsin. Ben otellerde bulunan cinsten gliserinli el sabunuyla cilde ön hazırlık yapıyorken biraz rahatlama oldu, nihayetinde yoğun akıcılık hissi olmazsa sonuçtan memnun kalmayabilirsiniz. Bu noktada preshave oil ürünleriyle traş öncesi hazırlığı denemek lazım.
Yeni makinen hayırlı olsun. Buharlı bir duştan sonra da denemeni öneririm. 2 perdede halledip yıkanılabilir. Ne kadar çok perde olursa, cilt de o kadar yoruluyor.
İyi dilekleriniz için teşekkürler. Alkol bazlı tıraş kremi öneriniz var mıdır peki?
EJ dışında Gillette Rocket ve Parker 55SL kullandım onlarda çok daha kolay alıyordum.
(28/01/2021, Saat: 23:11)spaceranger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi dilekleriniz için teşekkürler. Alkol bazlı tıraş kremi öneriniz var mıdır peki?
EJ dışında Gillette Rocket ve Parker 55SL kullandım onlarda çok daha kolay alıyordum.

Öneri sayılmaz hâşa, benimkisi bir tespit. Yurtdışı incelemeciler hazır ürünleri kötülüyordu, içinde alkol, antifriz katkı maddesi var vesaire gibi beylik sözlerle. Benim açımdan öyle oldu diyemem. Arko'nun traş köpüğü mentollü olduğundan da olabilir.
Benim asıl bir sonraki denemem, traş kolonyası ile yüzü hazırlayıp hazırlayamadığımızı denemek olacak. Önce kolonya, sonra yumuşayan cilde preshave hazırlık kremi şeklinde bir rutini deneyeceğim. Fırça

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Lightbulb Tıraş. Duştan önce mi, sonra mı? mancho 71 36,858 16/06/2020, Saat: 16:23
Son Yorum: smltrpn

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: