Proraso Sandalwood Sabun
Bugün 3.tıraşımı bu sabun ile tamamladım.Kokusu yoğun değil ve doğal,hafif bir koku..Domuz kılı fırça ile yükleme yapıyorum,biraz zor köpük elde ettim,koruma ortanın biraz üstü,kayganlığını orta buldum.Tahminimce hergün tıraş olunduğunda 1-1.5 ay gider diye düşünüyorum yumuşak bir sabun olduğu içiin,en büyük handikap sabun kasesi fazla ufak bence dolayısıyla yükleme yapmak zor,yükleme aşamasında köpük kap dışına taşabiliyor.Şahsi fikrim,benim cildime göre arko sabundan fazla bir kalite,konfor farkı gözlemlemedim.
(12/01/2021, Saat: 02:27)Alpp Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün 3.tıraşımı bu sabun ile tamamladım.Kokusu yoğun değil ve doğal,hafif bir koku..Domuz kılı fırça ile yükleme yapıyorum,biraz zor köpük elde ettim,koruma ortanın biraz üstü,kayganlığını orta buldum.Tahminimce hergün tıraş olunduğunda 1-1.5 ay gider diye düşünüyorum yumuşak bir sabun olduğu içiin,en büyük handikap sabun kasesi fazla ufak bence dolayısıyla yükleme yapmak zor,yükleme aşamasında köpük kap dışına taşabiliyor.Şahsi fikrim,benim cildime göre arko sabundan fazla bir kalite,konfor farkı gözlemlemedim.

Zor köpük elde etme bende de vardı komşum. Size bu konudaki tavsiyem parmağınızla üzüm tanesi kadar alıp bir tasta köpürtme yapmanız. Ki sert bir sabun da değil. Böylece daha dolgun hacimli ve kıvamlı bir köpük elde ediyorsunuz.
@"Alpp" Tüm ürünlerle ilgili fikirlerin zamanla, tecrübe kazandıkça değişir. Proraso suyu sever biraz. Fırça kuruysa ara ara birkaç damla su ekleyerek uygun kıvamı yakalaması kolay bir sabun.
(12/01/2021, Saat: 14:06)marv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"Alpp" Tüm ürünlerle ilgili fikirlerin zamanla, tecrübe kazandıkça değişir. Proraso suyu sever biraz. Fırça kuruysa ara ara birkaç damla su ekleyerek uygun kıvamı yakalaması kolay bir sabun.
Doğrudur komşum lakin bunlar benim fikrim yani suda katsam,başka fırçada kullansam ben fazla kaliteli bir sabun olarak nitelendiremedim ,onu ifade etmek istedim.Yani bana göre arkodan bir kalite farki yok demek istedim esasinda.Zaten biraz sulu kopurtunce, kabı o kadar küçük ki dışarı dökülüyor köpüğün yarısı

(12/01/2021, Saat: 13:49)Tıraşolog Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Zor köpük elde etme bende de vardı komşum. Size bu konudaki tavsiyem parmağınızla üzüm tanesi kadar alıp bir tasta köpürtme yapmanız. Ki sert bir sabun da değil. Böylece daha dolgun hacimli ve kıvamlı bir köpük elde ediyorsunuz.
İlk sefer öyle denedim komşum,kaptaki sabunu islatmayayim diye,bie parca aldim ama zor çözüldü biraz,sabun tanesi ufak olduğu icin sürekli fircadan kaçtı kaynar suda çözdürülürse , mantıklı olabilir bide öyle deneyeyim, teşekkürler
Aslında prorasonun kendi kasesi yükleme yapmak için çok ideal. Eğer berber boy büyük fırça kullanmıyorsanız. Kopurtmesi de zor bir sabun değil bence. Arko köpüğü beklemeyin tabi. Arko köpükte başka bir levelde.
Bence biraz sabırla kullanın, zamanla seveceğinizi düşünüyorum.
(12/01/2021, Saat: 16:47)broraso Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında prorasonun kendi kasesi yükleme yapmak için çok ideal. Eğer berber boy büyük fırça kullanmıyorsanız. Kopurtmesi de zor bir sabun değil bence. Arko köpüğü beklemeyin tabi. Arko köpükte başka bir levelde.
Bence biraz sabırla kullanın, zamanla seveceğinizi düşünüyorum.
Jaguar 236 mini ,yani son derece küçük bir fırça ile kullanıyorum ama yinede durum bu Şahsi fikrim arko sabun ile arasındaki 10 kat fiyat farkını kesinlikle hak etmeyen bir ürün ,tabi dediğim gibi bu benim şahsi fikrim.Keyifli tıraşlar dilerim.
Komşum ben elimde köpürtüyorum elimdeki köpüğü yüzüme sürüp fırçayla devam ediyorum. Proraso da bu böyle tabi ki Arko vs de farklı yöntemler oluyor.
(12/01/2021, Saat: 17:30)Oldstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ben elimde köpürtüyorum elimdeki köpüğü yüzüme sürüp fırçayla devam ediyorum. Proraso da bu böyle tabi ki Arko vs de farklı yöntemler oluyor.
O da farkli bir yontemmis komşum,denenebilir Peki elde nasil kopurtuyorsunuz ,sabun parçasını elinize mi koyuyorsunuz yoksa yüklemeyi kasede yaptiktan sonra mi elde kopurtuyorsunuz ?
Elde köpük hazırlamak çok keyifli oluyor. Ayrıca köpüğün kıvamanı her tıraşta aynı düzeyde tutturabiliyorsunuz. Denemeyen komşum varsa şiddetle tavsiye ederim Smile
Komsum krem ise fircaya sıkıyorum. Sabun ise sabunun kabinda yukleyip elde kopurtuyorum ama elimi suya tuttuyorum silkelemiyorum. Arkoyla kopuk yapmasi daha bi ayri keyif komsum. Bildigin 2 avuc kopuk oluyir ?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 58,931 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 257,211 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,971 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 113,945 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Mitchells Wool Fat Sabun bossyje 473 417,066 12/12/2022, Saat: 14:14
Son Yorum: marv
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 71,529 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
  More for you sabun Ertu 0 1,532 02/07/2022, Saat: 14:55
Son Yorum: Ertu
  Sabun tedarik sorunu noneed 8 4,313 12/03/2022, Saat: 00:41
Son Yorum: Johny White
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 219 179,268 18/09/2021, Saat: 09:42
Son Yorum: broraso
Wink Wholly Kaw - Siero Tabanlı Sabun İncelemesi Sh@dow 19 8,800 04/06/2021, Saat: 00:19
Son Yorum: samuray73

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: