Soğuk Tıraş
Soğuk tıraşa başladığımdan beri tıraş sonrası ürünlere pek ihtiyaç duymuyorum. Bazen sadece kokusu için bir şeyler kullanıyorum. Bana göre en faydalı after shave buz gibi soğuk su.
Ben de uzun zamandır soğuk tıraş oluyorum. Bir sıkıntım yok, daimi üç perdeye rağmen Smile.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Maalesef ara sıra imkansızlıklar sebebiyle soğuk tıraş oluyorum.Şu an itibariyle 3.gün.Tabii ki benim ki buz gibi tıraş desek daha doğru,su buz gibi.Yüzümü soğuk su ile yıkıyorum,sabun bastığım kaba biraz soğuk su ekleyip bekletiyorum,fırçamı buz gibi suda hazırlayıp her zamankinden daha fazla yükleme yapıp yüzde köpürtüyorum.Yakın tıraş hissiyatının soğuk suyun cildi gerdirmesine bağlıyorum,aynı şey elinizle bölgesel gerdirmeler yaptığınızda da olur.Böylelikle tahrişi azalttığı kanısındayım.Çok soğuk suyun fırçalar konusunda olumsuz etkileri olabilir ama domuzsa acımamak lazım.Benimki tam anlamıyla soğuk tıraş olduğu için tahrişi azaltma,yakın tıraş dışında bir fark gözlemleyemedim ama bu şartlar altında sıcak tıraşın verdiği konforu ve rahatlamayı özlediğimi itiraf etmeliyim.Eğer zorunlu değilse sıcak tıraş daha rahatlatıcı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
@ahraz komşum benim bildiğim soğuk tıraş tam anlattığınız gibi ve yaklaşık 5-6 aydır aynı yöntemden çok memnunum Smile tahriş tamamen bitti diyebilirim kendi adıma. E tabi sıcak suyun keyfi yok kabul ediyorum.

@rating Sıcak su bulamamanıza çok güzel bir gerekçe Smile sıhhatler olsun Hocam.Alınmıyoruz değil mi,aman ha.Aynı gemideyiz sizinle,üzülürüm sonra.
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
@ahraz niye alınayım komşum bu kadar deli bir araya gelmiş tıraş tartışıyoruz ( dışarıdan bize bakanların yorumudur tecrübe ile sabit) ama işin aslını anlatınca fikirlerini değiştiriyorum. (Umarım bu dediğimi komşularım yanlış anlamaz, tamamen samimiyete dayanarak yazılmıştır).

Bu arada sıcak suyum tamir oldu ama soğuk tıraş candır

Sıcak tıraştan vazgeçmek istemeyen arkadaşlar. Tahrişte olsa yüzünüz bir süre sonra alışıp tahriş sonlanabilir. Bende öyle oldu. Bir süre üzerine gidin derim. Tahriş bir kaç ayda sonlanmazsa tekrar soğuk tıraşa dönersiniz.
(20/11/2016, Saat: 23:50)LiuShang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıcak tıraştan vazgeçmek istemeyen arkadaşlar. Tahrişte olsa yüzünüz bir süre sonra alışıp tahriş sonlanabilir. Bende öyle oldu. Bir süre üzerine gidin derim. Tahriş bir kaç ayda sonlanmazsa tekrar soğuk tıraşa dönersiniz.

Islak tıraşa başladıktan sonra bir süre (6-7 ay) sıcak su kullandıktan sonra soğuk suyu deneyip daha memnun kaldım komşum. Tabi teknik geliştikçe ve arada tat değişikliği istenince arada bir sıcak su keyifli oluyor ama soğuk su daha iyi bir sonuç veriyor bende.
Makinada soğuk tıraş , usturada sıcak tıraş ..
Yorumların ekseriyeti soğuk su ile daha olumlu netice alındığı yönünde... Ben de bir adet hassas cilt sahibi olarak soğuk tıraşı denemeye karar verdim.

Bugün üç perde tıraş olduğum için yarını es geçip, Pazartesi günü (duruma göre belki Salı günü) tıraşımı olacağım. Neticeyi hep beraber göreceğiz Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş Sonrası Yüzde Buz Gezdirme TrasNicinSarT 18 7,587 12/11/2022, Saat: 10:34
Son Yorum: exselans
  Tıraş makinesi jilet kombinasyonlari osaka23 62 30,998 15/02/2021, Saat: 13:57
Son Yorum: mtcn77
  Kaç perdede tıraş oluyorsunuz ? eggman 169 138,190 09/01/2021, Saat: 21:06
Son Yorum: Tıraşolog
  Tıraş Sonrası Ciltte Yanma papazerigi 67 39,233 21/12/2020, Saat: 23:23
Son Yorum: onurcakmak
  Tıraş sorunum Don Quijote 9 4,895 14/02/2020, Saat: 23:08
Son Yorum: Don Quijote
  Tiras aleti bastirma olcusu Rigbie 6 3,766 20/04/2019, Saat: 15:00
Son Yorum: FearOfATG
  Kullandığımız en agresif tıraş aletleri(ANKET) jegal 40 21,990 26/01/2019, Saat: 12:00
Son Yorum: sfenks
  Hassas Cilt İçin Doğru Tıraş Sonrası Ürünler Oguzhan53 9 10,670 27/11/2017, Saat: 15:49
Son Yorum: Ferman
  Tıraş Öncesi ve Esnasında Doğru Yöntemler Mauser 5 8,639 01/11/2015, Saat: 20:03
Son Yorum: msakalli
  bu bölgede yakın tıraş nasıl sağlanır DelikanliTiras 20 26,520 23/10/2014, Saat: 10:16
Son Yorum: mirrorihsan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: