Soğuk Tıraş
Soğuk tıraşta en iyi jileti arayışlarım devam ediyor. Tüm denemelerimi aynı kombinasyonla yapıyorum, sadece jileti değiştiriyorum. Progres 3. ayar, ikinci perde 1. ayar, truefitt&Hill Sandalwood tıraş kremi, Mühle AS Balm..
Bugün Feather jileti denedim, çok iyi bir tıraş verdi. Diğer denediğim jiletlerde üçüncü perde tıraşa ihtiyaç duydum genelde. Feather’de iki perdede istediğim tıraşı aldım ve tahriş yaşamadım. (Soğuk tıraşta diğer jiletlerde de hiç tahriş yaşamadım.) Sanırım soğuk tıraşta sakal ısınmadığı için yeterince yumuşamıyor. Böyle olunca da, jilet sakalı keserken daha bir zorlanıyor. Feather’in keskinliği sanırım burada çok işe yaradı.
Komşum ben de soğuk tıraş oluyorum bir farkla. Makineyi sıcak suya tutarım. Sabunu atması daha kolay oluyor. Cilt soğuk makine sıcak Smile
Komşum soğuk tıraşın en olumsuz tarafı da dediğiniz gibi, makineden sabunu söküp atmak!
Sizin uyguladığınız yöntemi de deneyeceğim.
Kesinlikle soğuk tıraş diyorum.
Yaz kış soğuk tıraş oluyorum. Soğuk tıraş olan ve fırçayı da sıcak suyla yumuşatmayan arkadaşlar için bir iki ufak tiyo vereyim kendi çapımda. Domuz veya porsuk kılı fırça kullanıyorsanız akan soğuk suyun altında fırçanızın düğümünü getirerek , avucunuzun içinde tutun. Avucunuzun içine akan suyla birlikte düğüm su doldukça elinizle sıktırıp sıktırıp suyu süzün. Bunu 30-45 sn kadar yaparsanız fırçanızın sabun yüklemesi için yumuşayarak hazır olacağını göreceksiniz. Ayrıca domuz kılı fırçaları tıraş sonrası yıkamadan düğümü şöyle avcunuzun içiyle üzerindeki sabunun fazlasını alacak kadar sıyırıp o halde kurutursanız bu hem kıl dökülmesini azaltır, hem de bir sonraki tıraşta daha çabuk kullanıma hazır hale getirirsiniz. Porsuk kılı fırçalar için bu uygulama zararlıdır. Sabunlu bırakmayın. Ayrıca cilt gözeneklerinizi sıcak suyla açmadığınız için yüzde köpürtme yapılmasını tavsiye ederim.

Makineden, sabun kalıntısından vs korkmayın. Elime ne vintage aletler geldi üzerinde 30 yıllık sabun kalıntısı , jilet pası vs olan. Sıcak suya, diş fırçasına, prile bakar 15 dk lık işi var.
Soğuk suyla tıraş hakkında bir yazıya denk geldim burada paylaşmak istedim.

https://www.artofmanliness.com/articles/...r-shaving/
Komşularım yorumları okudum çok ilgimi çekti mutlaka deneyeceğim. Bu soğuk su musluktan akan su değil mi. Özellikle soğutmak için uğraşmıyoruz yani :-)

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(08/01/2021, Saat: 11:46)Rob Bobstein Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşularım yorumları okudum çok ilgimi çekti mutlaka deneyeceğim. Bu soğuk su musluktan akan su değil mi. Özellikle soğutmak için uğraşmıyoruz yani :-)

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Musluktan akan su soğukluğu yeterli Smile
(08/01/2021, Saat: 12:47)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Musluktan akan su soğukluğu yeterli Smile

Smile Smile
Sıcak tıraşda çok tahriş yaşıyorum o yüzden bende bir süredir soğuk tıraş oluyorum. Sıcak tıraşın verdiği hissiyatı daha çok sevsemde malesef yüzüm yanıyor kıpkırmızı oluyor. Sonrası tahriş.

meizu X8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş Sonrası Yüzde Buz Gezdirme TrasNicinSarT 18 7,600 12/11/2022, Saat: 10:34
Son Yorum: exselans
  Tıraş makinesi jilet kombinasyonlari osaka23 62 31,008 15/02/2021, Saat: 13:57
Son Yorum: mtcn77
  Kaç perdede tıraş oluyorsunuz ? eggman 169 138,208 09/01/2021, Saat: 21:06
Son Yorum: Tıraşolog
  Tıraş Sonrası Ciltte Yanma papazerigi 67 39,249 21/12/2020, Saat: 23:23
Son Yorum: onurcakmak
  Tıraş sorunum Don Quijote 9 4,900 14/02/2020, Saat: 23:08
Son Yorum: Don Quijote
  Tiras aleti bastirma olcusu Rigbie 6 3,772 20/04/2019, Saat: 15:00
Son Yorum: FearOfATG
  Kullandığımız en agresif tıraş aletleri(ANKET) jegal 40 22,010 26/01/2019, Saat: 12:00
Son Yorum: sfenks
  Hassas Cilt İçin Doğru Tıraş Sonrası Ürünler Oguzhan53 9 10,675 27/11/2017, Saat: 15:49
Son Yorum: Ferman
  Tıraş Öncesi ve Esnasında Doğru Yöntemler Mauser 5 8,643 01/11/2015, Saat: 20:03
Son Yorum: msakalli
  bu bölgede yakın tıraş nasıl sağlanır DelikanliTiras 20 26,521 23/10/2014, Saat: 10:16
Son Yorum: mirrorihsan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: