Soğuk Tıraş
Ben de soğuk suyla oluyorum. Sıcak suda çok tahriş yaşıyorum. Aynı şekilde duştan önce tıraş olurum duş sonrasına kalırsa cildim çok kötü oluyor.
Yazın mentollü sabun ve as varsa soğuk tıraş tadından yenmiyor.
Bende fircayi sicak suda bekletir yuklemeyi yaptiktan sonra soguk suyla tirasa devam ederim ve soguk suyla bitiririm. Bu yolla tirastan sonraki tahris ve kasinti problemini cozdum.
ben de tıraş sonrası tahriş mağdurlarındanım, soğuk tıraş ile ilgili hiç bir şey okumamıştım, bu başlığı baştan sona okudum ve çok enteresan buldum yarın deneyeceğim
Merhaba
Cilt uzmanına gittim araştırma hastanesi olmasına rağmen malesef çok ilgilenmedi, bu tahrişler sarı uçlu sivilceler kızarmalar vb sağlık sorunu değil deyip şu kremi verdi. Bir de içeriğini bilmediğim eczacıya hazırlatma bir tonik verdi. Tonik in içeriğini ezcacıya sormayı unuttum ama gayet seyreltik bir ürün, Gülsuyu gibi bir kokusu var ve tüm yüze uygulanıyor. Krem ise sadece tahriş yaşanan bölgeye uygulanmalıymış. @PisPorsuk bey özelden paylaşmamı istemişsiniz ama sanırım sorun olmaz diğer arkadaşlar da bilsinler belki bu kremi kullanmış olan vardır.
doktora traş konusunu da açtım ama anladığım kadarıyla çok bilgisi yoktu bu konuda. Tersten almamak lazım dedi, cilt tahrişine herşey sebep olabilir elinizi yüzünüze sık değdirmek bile tahriş yapabilir dedi, yağlı cilt yapınız var temiz tutmanız lazım sürekli dediSmile
Neticede doktordan çok Mutlu ayrılmadım, detaylı tetkik istemedi muayene etmedi. Sadece sanırım genel krem ve tonik yazdı,kullanıyorum iki gündür çok bir fark hissetmedim şimdilik iki gündür tıraş da olmadım dinlensin diye az sonra olacağım sonuçları paylaşırım tüm arkadaşlara saygılar sevgiler dilerim.2ufuiv7.jpg
zjy15j.jpg

(06/10/2016, Saat: 20:54)PisPorsuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş hazırlığını ılık suda ile yapıyorum
Fırça, makina, jilet sabun ne varsa tıraşa başlamadan ılık suda ılınıyorlar.
Soğuk suyla yanakları ıslattıktan sonra pre-shave yağ yada krem sürüyorum.
Gerisi malum krem sabun köpük vs.
2 perde tıraş herşey soğuk suyla
Yaz, kış tıraşı soğuk su ile oluyorum.
Yanma, tahriş neredeyse hiç olmuyor.
benim de cildim aşırı yağlı. Bazen aşırı beslenme sonucu cerahatli sivilcikler oluyor. Big Grin

Not: @Paynomind cilt uzmanı tahriş önleyici tonik ve krem ne verdi özelden paylaşabilirimisiniz? Merak ettim
Her ne kadar hassas bir cilt yapım olmasa da günlük tıraş olduğum için bazen, özellikle yeni ekipman denemelerinde boyun bölgemde tahriş sorunu yaşayabiliyorum. Ertesi gün tahrişli bölge iyileşmeden tekrar tıraş olunca problem büyüyor. Yaklaşık olarak 3 aydır soğuk suyla tıraş oluyorum, fırçayı soğuk suda birkaç dakika beklettikten sonra yüzde köpürtme yapıyorum. Bu süre zarfında yeni ekipman da denesem, ters de alsam hiç tahriş ya da noktasal kanama sorunu yaşamadım. Tıraş süresi yarıya indi.  Geleneksel tıraş keyfi azalsa da konforu arttı.
Soğuk suyla tıraş bendede olumlu etki yapıyor. Tahriş hiç olmuyor. Ama sıcak tıraşın tadı bambaşka. Aslında birazda cildin alışmasına bağlı. Tahriş yaşanıyor ama üzerine gidince tahriş azalarak sonunda bitiyor cilt alışıyor bende böyle oldu.
Bende de tam tersi, ne zama soğuk suyla tıraş olsam tahriş oluyor. Yazın özellikle soğuk suyla olmayı çok istiyorum ama en fazla ılık su + preshave krem ile olabiliyorum.

Gerçi ben soğuk suyla duş da alamıyorum. İlla haşlanıp pelte gibi olmam lazım, yoksa duş duşa benzemiyor. Bir ara yaz kış buz gibi suyla duş almanın nimetlerini okuyup gaza gelmiştim ama o gaz bir gün sürdü. Başlarım sağlığına dinçliğine deyip sıcak suya geri döndüm, yok arkadaş soğuk su olayı yüz yıkama harici yaramıyor bana Smile
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
3 tıraştır soğuk su ile tıraş oluyorum sivilce ve tahriş çok azaldı. Bu etkiyi beklemiyordum açıkçası.
Soğuk traş bana da çok iyi geldi. Tahriş nedeniyle başladığım geleneksel traşın daha da ötesine geçerek tahrişi sıfırlamis oldum. Komşuların dediği gibi traş zevkini azaltsada konforu arttı.
Sonuç yeterli yakinlik ve tam ayilmayla güne başlayiş

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Soğuk 3 perde tıraş olsamda tahrişi azaltıyor ama sıcak su-arko ikilisinin verdiği keyifte bir başka oluyor Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş Sonrası Yüzde Buz Gezdirme TrasNicinSarT 18 7,596 12/11/2022, Saat: 10:34
Son Yorum: exselans
  Tıraş makinesi jilet kombinasyonlari osaka23 62 31,003 15/02/2021, Saat: 13:57
Son Yorum: mtcn77
  Kaç perdede tıraş oluyorsunuz ? eggman 169 138,203 09/01/2021, Saat: 21:06
Son Yorum: Tıraşolog
  Tıraş Sonrası Ciltte Yanma papazerigi 67 39,247 21/12/2020, Saat: 23:23
Son Yorum: onurcakmak
  Tıraş sorunum Don Quijote 9 4,899 14/02/2020, Saat: 23:08
Son Yorum: Don Quijote
  Tiras aleti bastirma olcusu Rigbie 6 3,768 20/04/2019, Saat: 15:00
Son Yorum: FearOfATG
  Kullandığımız en agresif tıraş aletleri(ANKET) jegal 40 22,006 26/01/2019, Saat: 12:00
Son Yorum: sfenks
  Hassas Cilt İçin Doğru Tıraş Sonrası Ürünler Oguzhan53 9 10,673 27/11/2017, Saat: 15:49
Son Yorum: Ferman
  Tıraş Öncesi ve Esnasında Doğru Yöntemler Mauser 5 8,642 01/11/2015, Saat: 20:03
Son Yorum: msakalli
  bu bölgede yakın tıraş nasıl sağlanır DelikanliTiras 20 26,521 23/10/2014, Saat: 10:16
Son Yorum: mirrorihsan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: